Search for your Races Live Results Stats Refresh
Division 1
Start21/05/2022 09:30
Interval03 mins, 30 sec
First StationLane A
Second StationLane B
Race Crews Event
1 09:30
3 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-O'BRIEN
4 Hexham Rowing Club - HEX-LITTLER
Op J14 4x+ Division 1 15
2 09:33
1 Cambois Rowing Club - CBS Graham
2 St Leonards School Boat Club - SLS-ROFFE
Op J14 4x+ Division 1 16
3 09:37
11 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-COE
12 Hexham Rowing Club - HEX-SCOULAR
W J14 4x+ Division 1 17
4 09:40
9 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-ROBERTSON
10 St Leonards School Boat Club - SLS-HUNTER
W J14 4x+ Division 1 18
5 09:44
7 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-LUNT
8 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-BURNS-2
W J14 4x+ Division 1 18
6 09:47 SF
20 Hexham Rowing Club - HEX-STOKER
21 Cambois Rowing Club - CBS Callaghan-2
W J18 2x Division 1 22
7 09:51 SF
27 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-SEWELL
28 Berwick Amateur Rowing Club - BER-GUERIN
Op J15 1x Division 1 23
8 09:54 SF
25 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-DANDO
26 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-CLEUGH
Op J15 1x Division 1 23
9 09:58 SF
18 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-COLLEN
19 Cambois Rowing Club - CBS Carr-2
Op J18 2x Division 1 24
10 10:01 SF
16 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-RYRIE
17 Cambois Rowing Club - CBS Olive
Op J18 2x Division 1 24
11 10:05 SF
35 Hexham Rowing Club - HEX-BOWMAN
36 St Leonards School Boat Club - SLS-DE SOUZA ETCHELLS
W 4x- Division 1 25
12 10:08 SF
33 Hexham Rowing Club - HEX-WALTON
34 Durham Amateur Rowing Club - DUR-PAIN
W 4x- Division 1 25
13 10:12 SF
31 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-HADDRICK
32 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-SMITH
W J15 1x Division 1 26
14 10:15 SF
29 Berwick Amateur Rowing Club - BER-BAPTIE
30 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-YOULTON
W J15 1x Division 1 26
15 10:19 SF
4 Hexham Rowing Club - HEX-LITTLER
6 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-VELAZQUEZ
Op J14 4x+ Division 1 27
16 10:22 SF
2 St Leonards School Boat Club - SLS-ROFFE
5 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-CONDREN
Op J14 4x+ Division 1 27
17 10:26 SF
12 Hexham Rowing Club - HEX-SCOULAR
13 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-FERGUSON
W J14 4x+ Division 1 28
18 10:29 SF
7 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-LUNT
10 St Leonards School Boat Club - SLS-HUNTER
W J14 4x+ Division 1 28
19 10:33 F
37 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-RYRIE-2
38 Berwick Amateur Rowing Club - BER-MASTER
Op 2- Division 1
20 10:36 F
14 Hexham Rowing Club - HEX-EASTBURN-2
15 Hexham Rowing Club - HEX-CARDNELL
Op MasC,E 2x Division 1
21 10:40 F
23 Cambois Rowing Club - CBS Scott
24 St Leonards School Boat Club - SLS-SHAW
W J16 2x Division 1
22 10:43 F
20 Hexham Rowing Club - HEX-STOKER
22 St Leonards School Boat Club - SLS-TURNBULL
W J18 2x Division 1
23 10:47 F
26 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-CLEUGH
28 Berwick Amateur Rowing Club - BER-GUERIN
Op J15 1x Division 1
24 10:50 F
17 Cambois Rowing Club - CBS Olive
18 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-COLLEN
Op J18 2x Division 1
25 10:54 F
34 Durham Amateur Rowing Club - DUR-PAIN
35 Hexham Rowing Club - HEX-BOWMAN
W 4x- Division 1
26 10:57 F
30 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-YOULTON
32 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-SMITH
W J15 1x Division 1
27 11:01 F
5 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-CONDREN
4 Hexham Rowing Club - HEX-LITTLER
Op J14 4x+ Division 1
28 11:04 F
7 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-LUNT
12 Hexham Rowing Club - HEX-SCOULAR
W J14 4x+ Division 1
Division 2
Start21/05/2022 12:00
Interval03 mins, 30 sec
First StationLane A
Second StationLane B
Race Crews Event
29 12:00
41 St Leonards School Boat Club - SLS-PHILLIPS
42 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-HUDDLESTON
W J15 2x Division 2 36
30 12:03 SF
52 Cambois Rowing Club - CBS Carr
53 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-CARDNELL
Op J16 1x Division 2 46
31 12:07 SF
65 Hexham Rowing Club - HEX-WILSON
66 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-YARROW
Mx 4x- Division 2 47
32 12:10 SF
68 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-ALLISON-2
69 Hexham Rowing Club - HEX-TAYLOR
W J13 4x+ Division 2 48
33 12:14 SF
57 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-MARSHALL
58 Cambois Rowing Club - CBS-THORNTON
Op J14 1x Division 2 49
34 12:17 SF
55 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-CONDREN
56 Cambois Rowing Club - CBS-JOSEPH
Op J14 1x Division 2 49
35 12:21 SF
44 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-PALMER
45 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-PORTER
W J15 2x Division 2 50
36 12:24 SF
41 St Leonards School Boat Club - SLS-PHILLIPS
43 Hexham Rowing Club - HEX-RAINE
W J15 2x Division 2 50
37 12:28 F
71 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-BELL
72 St Leonards School Boat Club - SLS-DUNN
Op 2x Division 2
38 12:31 F
73 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-WILLIAMS
74 Butler College Boat Club - BTL-LODGE
Op 4+ Division 2
39 12:35 F
39 St Leonards School Boat Club - SLS-HOLT
40 Hexham Rowing Club - HEX-MCGOWAN
Op J15 2x Division 2
40 12:38 F
50 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-COLLEN-2
51 Cambois Rowing Club - CBS Smith
Op J18 1x Division 2
41 12:42 F
46 Berwick Amateur Rowing Club - BER-MARTIN-3
47 Ancholme Rowing Club - Andy Doyle
Op MasB,C,D1x Division 2
42 12:45 F
48 Cambois Rowing Club - CBS-Freeman
49 Tyne United Rowing Club - TYU-FERGUSON
Op MasG 1x Division 2
43 12:49 F
63 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-MATTHEWS
64 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-HANCILL
W J14 1x Division 2
44 12:52 F
61 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-WILLIAMS-2
62 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-SEYMOUR
W J16 1x Division 2
45 12:56 F
59 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-MADDISON-2
60 St Leonards School Boat Club - SLS-SHAW-2
W J18 1x Division 2
46 12:59 F
53 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-CARDNELL
54 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-ALLISON
Op J16 1x Division 2
47 13:03 F
65 Hexham Rowing Club - HEX-WILSON
67 Berwick Amateur Rowing Club - BER-EKE
Mx 4x- Division 2
48 13:06 F
69 Hexham Rowing Club - HEX-TAYLOR
70 Hexham Rowing Club - HEX-STANFORD
W J13 4x+ Division 2
49 13:10 F
56 Cambois Rowing Club - CBS-JOSEPH
58 Cambois Rowing Club - CBS-THORNTON
Op J14 1x Division 2
50 13:13 F
43 Hexham Rowing Club - HEX-RAINE
44 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-PALMER
W J15 2x Division 2
Division 3
Start21/05/2022 14:00
Interval03 mins, 30 sec
First StationLane A
Second StationLane B
Race Crews Event
51 14:00
100 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-REED
101 Berwick Amateur Rowing Club - BER-MARTIN-2
Op 1x Division 3 65
52 14:03
98 Ancholme Rowing Club - Andy Doyle-2
99 Berwick Amateur Rowing Club - BER-Cairns
Op 1x Division 3 66
53 14:07
95 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-PERRY
96 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-WESTON-HANNAH
W J14 2x Division 3 67
54 14:10
93 Hexham Rowing Club - HEX-ANDERSON
94 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-CADGE
W J14 2x Division 3 68
55 14:14
91 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-WOOD
92 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-LUNT-2
W J14 2x Division 3 68
56 14:17 SF
75 Durham Amateur Rowing Club - DUR-MCCARTHY
76 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-PALMER-2
Op MasC,D,E 4x- Division 73
57 14:21 SF
104 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-MADDISON-3
105 Berwick Amateur Rowing Club - BER-MARTIN
W J13 1x Division 3 74
58 14:24 SF
80 Cambois Rowing Club - CBS Callaghan
81 St Leonards School Boat Club - SLS-STEELE
W J18 4x- Division 3 75
59 14:28 SF
89 Hexham Rowing Club - HEX-CANTWELL
90 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-RYRIE-3
Op J14 2x Division 3 76
60 14:31 SF
87 Cambois Rowing Club - CBS-JAMIESON
88 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-LLOYD
Op J14 2x Division 3 76
61 14:35 SF
109 Hexham Rowing Club - HEX-WATERMAN
110 Berwick Amateur Rowing Club - BER-BAPTIE-2
W 1x Division 3 77
62 14:38 SF
107 Cambois Rowing Club - CBS-Fenwick
108 Hexham Rowing Club - HEX-BOWMAN-2
W 1x Division 3 77
63 14:42 SF
85 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-VAN HINSBERG
86 Hexham Rowing Club - HEX-LOCKEY
W J15 4x+ Division 3 78
64 14:45 SF
83 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-COLLEN-3
84 St Leonards School Boat Club - SLS-LOGAN
W J15 4x+ Division 3 78
65 14:49 SF
100 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-REED
103 Berwick Amateur Rowing Club - BER-GUERIN-3
Op 1x Division 3 79
66 14:52 SF
99 Berwick Amateur Rowing Club - BER-Cairns
102 Hexham Rowing Club - HEX-HESLOP
Op 1x Division 3 79
67 14:56 SF
96 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-WESTON-HANNAH
97 Cambois Rowing Club - CBS Graham-2
W J14 2x Division 3 80
68 14:59 SF
92 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-LUNT-2
93 Hexham Rowing Club - HEX-ANDERSON
W J14 2x Division 3 80
69 15:03 F
111 Cambois Rowing Club - CBS-FAIRHOLM-2
112 Trevelyan College Boat Club - TRV-GILDERDALE
Op 8+ Division 3
70 15:06 F
113 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-BURNS-3
114 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-MOSLEY
Op J13 1x Division 3
71 15:10 F
78 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-HALFORD
79 St Leonards School Boat Club - SLS-WEARMOUTH
Op J15 4x+ Division 3
72 15:13 F
115 Trevelyan College Boat Club - TRV-LANE
116 Cambois Rowing Club - CBS-HEDLEY
W 8+ Division 3
73 15:17 F
75 Durham Amateur Rowing Club - DUR-MCCARTHY
77 Hexham Rowing Club - HEX-EASTBURN
Op MasC,D,E 4x- Division
74 15:20 F
104 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-MADDISON-3
106 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-WESENCRAFT-COLLEDGE
W J13 1x Division 3
75 15:24 F
81 St Leonards School Boat Club - SLS-STEELE
82 Hexham Rowing Club - HEX-WELLS-JOHNSON
W J18 4x- Division 3
76 15:27 F
88 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-LLOYD
90 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-RYRIE-3
Op J14 2x Division 3
77 15:31 F
108 Hexham Rowing Club - HEX-BOWMAN-2
110 Berwick Amateur Rowing Club - BER-BAPTIE-2
W 1x Division 3
78 15:34 F
83 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-COLLEN-3
86 Hexham Rowing Club - HEX-LOCKEY
W J15 4x+ Division 3
79 15:38 F
99 Berwick Amateur Rowing Club - BER-Cairns
100 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-REED
Op 1x Division 3
80 15:41 F
93 Hexham Rowing Club - HEX-ANDERSON
96 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-WESTON-HANNAH
W J14 2x Division 3