Event / Race Outcome Verdict
W J15 2x
Race: 1
Event: 12
41 Staines Boat Club-STN-FRAMPTON WINNER.
Oppo: [40]Monmouth School For Girls RC - HAB-WOOD.
NRO17
Op 1x AM
Race: 2
Event: 19
72 Bath University Boat Club-BAU-DAFYDD-2 WINNER.
Oppo: [71]Cardiff University Rowing Club - CFU-PHIPPS.
Easily19
Op 1x AM
Race: 3
Event: 19
70 Bristol Ariel Rowing Club-BRA-JENDEN WINNER.
Oppo: [69]Monmouth Comprehensive School Boat Club - MOC-SALMON.
Easily21
Mx MasF/G 2x
Race: 5
Event: 7
21 Dart-Totnes Amateur Rowing Club-(G) Price WINNER.
Oppo: [20]Hereford Rowing Club - (F) FLOOD.
4 Lengths40
W 2x
Race: 6
Event: 20
79 Cardiff University Rowing Club-CFU-LUCAS-ROAST WINNER.
Oppo: [80]Exeter Rowing Club Ltd - EXE-COCKS.
2 Lengths42
Op J15 1x AM
Race: 10
Event: 17
60 Monmouth Rowing Club-MON-COATES WINNER.
Oppo: [59]Upton Rowing Club - UPT-JONES-3.
4 Lengths48
W J16 2x
Race: 8
Event: 11
36 A.B. Severn Boat Club-ABV-COXSHALL WINNER.
Oppo: [35]Staines Boat Club - STN-THOMPSON.
1.5 Lengths46
W J14 4x+
Race: 7
Event: 5
10 Monmouth School For Girls RC-HAB-BERGLUND WINNER.
Oppo: [11]Falcon Boat Club - FAL-TAGAEVA.
4 Lengths44
W 4+
Race: 12
Event: 21
87 City of Oxford Rowing Club-COX-RHOMBOID WINNER.
Oppo: [86]Llandaff Rowing Club - LLA-HACKETT-2.
2 Lengths50
W 4+
Race: 11
Event: 21
89 City of Oxford Rowing Club-COX-HILL WINNER.
Oppo: [88]Llandaff Rowing Club - LLA-QUARTERMAINE.
2 Lengths49
W J15 2x
Race: 14
Event: 12
47 Falcon Boat Club-FAL-WOOD WINNER.
Oppo: [48]Staines Boat Club - STN-BOND.
Easily51
W J15 2x
Race: 16
Event: 12
43 Evesham Rowing Club-EVE-WHELAN WINNER.
Oppo: [44]Staines Boat Club - STN-TAYLOR.
3 Lengths52
Mx MasC/D/E 2x
Race: 4
Event: 6
15 Wimbleball Rowing Club-(C) THEED WINNER.
Oppo: [16]Hereford Rowing Club - (C) KING.
3 Lengths38
W 4+
Race: 13
Event: 21
85 Monmouth School For Girls RC-HAB-WRIGHT-2 WINNER.
Oppo: [84]Evesham Rowing Club - EVE-HAVILL.
4 Lengths50
W J15 2x
Race: 17
Event: 12
41 Staines Boat Club-STN-FRAMPTON WINNER.
Oppo: [42]Falcon Boat Club - FAL-DEASY.
Easily52
Op 1x AM
Race: 18
Event: 19
77 Cardiff University Rowing Club-CFU-GOULD WINNER.
Oppo: [78]Llandaff Rowing Club - LLA-BUTTON.
Easily53
Op 1x AM
Race: 20
Event: 19
75 Cardiff City Rowing Club-CFC-WALLACE WINNER.
Oppo: [74]Cardiff University Rowing Club - CFU-JACKSON.
Easily54
W J15 2x
Race: 15
Event: 12
46 A.B. Severn Boat Club-ABV-HODGSON WINNER.
Oppo: [45]Monmouth School For Girls RC - HAB-SHILCOCK.
Easily51
Op 1x AM
Race: 21
Event: 19
70 Bristol Ariel Rowing Club-BRA-JENDEN WINNER.
Oppo: [73]Cardiff University Rowing Club - CFU-LILLEY-2.
2.5 Lengths54
Op MasE/F 8+
Race: 24
Event: 1
2 Bristol Ariel Rowing Club-(F) MOORE WINNER.
Oppo: [1]Bewdley Rowing Club - (F) GUNN.
3 Lengths64
Op J15 1x AM
Race: 9
Event: 17
62 Llandaff Rowing Club-LLA-WEIGHELL SCRATCHED. 47
Op J15 1x AM
Race: 9
Event: 17
61 Upton Rowing Club-UPT-EDNEY Progress to race 47. 47
Op J16 2x
Race: 22
Event: 9
29 Staines Boat Club-Dargue WINNER.
Oppo: [28]Evesham Rowing Club - EVE-MONTGOMERY.
Easily62
Op J18 2x
Race: 23
Event: 8
26 Staines Boat Club-Pedro WINNER.
Oppo: [25]Falcon Boat Club - FAL-TYLER.
NRO63
Op 2x
Race: 25
Event: 22
93 Cardiff University Rowing Club-CFU-PARKER WINNER.
Oppo: [94]Cardiff City Rowing Club - CFC-CLARKE.
1.5 Length65
Op 2x
Race: 26
Event: 22
92 Cardiff University Rowing Club-CFU-HUGHES WINNER.
Oppo: [91]Ross Rowing Club - ROS-GRIFFITHS.
4 Lengths65
Op 4+
Race: 27
Event: 23
98 Bristol Ariel Rowing Club-BRA-SARDAR WINNER.
Oppo: [97]Swansea University Rowing Club - UWS-MOORE.
3 Lengths66
Op 4+
Race: 28
Event: 23
96 Bristol Ariel Rowing Club-BRA-RIGLER SCRATCHED. 66
Op 4+
Race: 28
Event: 23
95 Evesham Rowing Club-EVE-HARRIS Progress to race 66. 66
Op J14 2x
Race: 29
Event: 10
34 Evesham Rowing Club-EVE-HILL-2 WINNER.
Oppo: [33]Avon County Rowing Club - AVN-BODY.
3/4 Lengths67
Op J14 2x
Race: 29
Event: 10
33 Avon County Rowing Club-AVN-BODY WINNER.
Oppo: [34]Evesham Rowing Club - EVE-HILL-2.
3/4 Length67
Op J14 2x
Race: 30
Event: 10
31 Falcon Boat Club-FAL-BRYANT WINNER.
Oppo: [32]Avon County Rowing Club - AVN-MARSHALL-2.
4 Lengths67
Op MasF/G 1x AM
Race: 31
Event: 14
53 Dart-Totnes Amateur Rowing Club-(G) ATKINSON WINNER.
Oppo: [54]Minerva Bath Rowing Club - (G) O'FARRELL.
5 Lengths68
Op MasF/G 1x AM
Race: 32
Event: 14
52 Bradford on Avon Rowing Club-(F) STEPHENS WINNER.
Oppo: [51]Evesham Rowing Club - (F) BALDWIN.
5 Lengths68
W 1x AM
Race: 33
Event: 24
102 Dart-Totnes Amateur Rowing Club-DAT-HALLETT WINNER.
Oppo: [101]Bristol Ariel Rowing Club - BRA-CHEETHAM.
69
W 1x AM
Race: 34
Event: 24
100 Dart-Totnes Amateur Rowing Club-DAT-BURRIDGE-2 WINNER.
Oppo: [99]Cardiff University Rowing Club - CFU-CRITCHLEY.
Easily69
W J14 1x AM
Race: 36
Event: 18
65 Avon County Rowing Club-AVN-DAVIDSON WINNER.
Oppo: [66]Upton Rowing Club - UPT-HAWKINS.
3 Lengths70
Mx MasC/D/E 2x
Race: 37
Event: 6
19 Minerva Bath Rowing Club-(E) RICHARDS WINNER.
Oppo: [18]Evesham Rowing Club - (E) TAYLOR.
Easily71
Op 1x AM
Race: 19
Event: 19
72 Bath University Boat Club-BAU-DAFYDD-2 WINNER.
Oppo: [76]Hereford Rowing Club - HER-HERRIOTT-2.
Easily53
Mx MasC/D/E 2x
Race: 38
Event: 6
15 Wimbleball Rowing Club-(C) THEED WINNER.
Oppo: [17]Abingdon Rowing Club - (C) HORNER.
2 Lengths71
Mx MasF/G 2x
Race: 39
Event: 7
24 Abingdon Rowing Club-(F) BAKER WINNER.
Oppo: [23]Llandaff Rowing Club - (F) ROWDEN.
Easily72
Mx MasF/G 2x
Race: 40
Event: 7
21 Dart-Totnes Amateur Rowing Club-(G) Price WINNER.
Oppo: [22]Llandaff Rowing Club - (F) MCCLENAGHAN.
Easily72
W 2x
Race: 42
Event: 20
79 Cardiff University Rowing Club-CFU-LUCAS-ROAST WINNER.
Oppo: [81]Ross Rowing Club - ROS-MINY-GIANI.
Easily73
W J14 1x AM
Race: 35
Event: 18
68 Staines Boat Club-STN-DARGUE WINNER.
Oppo: [67]Evesham Rowing Club - EVE-RUSHBY.
2.5 Lengths70
W 2x
Race: 41
Event: 20
82 Bristol Ariel Rowing Club-BRA-SARGEANT WINNER.
Oppo: [83]Bath University Boat Club - BAU-HARDS.
1 Length73
W J14 4x+
Race: 44
Event: 5
10 Monmouth School For Girls RC-HAB-BERGLUND WINNER.
Oppo: [12]Monmouth School For Girls RC - HAB-REES.
2.5 Lengths74
Op J15 1x AM
Race: 47
Event: 17
64 Falcon Boat Club-FAL-FLETCHER WINNER.
Oppo: [61]Upton Rowing Club - UPT-EDNEY.
2.5 Lengths76
Op J14 1x PM
Race: 87
Event: 40
169 Avon County Rowing Club-AVN-CARTER-2 SCRATCHED. 131
Op J14 1x PM
Race: 87
Event: 40
168 Avon County Rowing Club-AVN-FISHER-2 Progress to race 131. 131
W J14 4x+
Race: 43
Event: 5
14 A.B. Severn Boat Club-ABV-BRAY WINNER.
Oppo: [13]Monmouth School For Girls RC - HAB-PAYNE.
Easily74
Op J15 1x AM
Race: 48
Event: 17
60 Monmouth Rowing Club-MON-COATES WINNER.
Oppo: [63]Falcon Boat Club - FAL-PRENDERGAST.
Easily76
W 4+
Race: 49
Event: 21
89 City of Oxford Rowing Club-COX-HILL WINNER.
Oppo: [90]Swansea University Rowing Club - UWS-HILLER.
1.5 Lengths77
W 4+
Race: 50
Event: 21
87 City of Oxford Rowing Club-COX-RHOMBOID WINNER.
Oppo: [85]Monmouth School For Girls RC - HAB-WRIGHT-2.
Canvas77
W J15 2x
Race: 52
Event: 12
43 Evesham Rowing Club-EVE-WHELAN WINNER.
Oppo: [41]Staines Boat Club - STN-FRAMPTON.
1.5 Length78
Op 1x AM
Race: 53
Event: 19
72 Bath University Boat Club-BAU-DAFYDD-2 WINNER.
Oppo: [77]Cardiff University Rowing Club - CFU-GOULD.
2 Lengths79
Op 1x AM
Race: 54
Event: 19
70 Bristol Ariel Rowing Club-BRA-JENDEN WINNER.
Oppo: [75]Cardiff City Rowing Club - CFC-WALLACE.
2 Lengths79
Op J18 1x AM
Race: 55
Event: 16
58 Wiltshire Scullers School-WSS-BROWN WINNER.
Oppo: [57]Staines Boat Club - STN-NEWTON WEIL.
3/4 Length
Op J18 1x AM
Race: 55
Event: 16
58 Wiltshire Scullers School-WSS-BROWN <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op MasD/E 1x AM
Race: 56
Event: 13
50 Minerva Bath Rowing Club-(E) THOMAS WINNER.
Oppo: [49]Exeter Rowing Club Ltd - (D) KEIR.
2.5 Lengths
Op MasD/E 1x AM
Race: 56
Event: 13
50 Minerva Bath Rowing Club-(E) THOMAS <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W J16 2x
Race: 45
Event: 11
38 Evesham Rowing Club-EVE-HANCOCK WINNER.
Oppo: [39]Monmouth School For Girls RC - HAB-JONES-2.
Easily75
W J16 2x
Race: 46
Event: 11
36 A.B. Severn Boat Club-ABV-COXSHALL WINNER.
Oppo: [37]Monmouth School For Girls RC - HAB-LEAF.
2 Lengths75
W J15 2x
Race: 51
Event: 12
46 A.B. Severn Boat Club-ABV-HODGSON WINNER.
Oppo: [47]Falcon Boat Club - FAL-WOOD.
1.5 Lengths78
W J13 1x AM
Race: 57
Event: 25
103 Avon County Rowing Club-AVN-WIESENTHAL-SAUNDERS-2 WINNER.
Oppo: [104]Avon County Rowing Club - AVN-GREENWELL.
Easily
W J13 1x AM
Race: 57
Event: 25
103 Avon County Rowing Club-AVN-WIESENTHAL-SAUNDERS-2 <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W J15 4+
Race: 58
Event: 4
9 Monmouth School For Girls RC-HAB-JONES WINNER.
Oppo: [8]Monmouth School For Girls RC - HAB-LAWLOR.
Easily
W J15 4+
Race: 58
Event: 4
9 Monmouth School For Girls RC-HAB-JONES <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W MasF/G 1x AM
Race: 60
Event: 15
56 Exeter Rowing Club Ltd-EXE-WOOD (F) WINNER.
Oppo: [55]Cardiff City Rowing Club - CFC-RUGMAN (G).
Easily
W MasF/G 1x AM
Race: 60
Event: 15
56 Exeter Rowing Club Ltd-EXE-WOOD (F) <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op J14 2x
Race: 29
Event: 10
34 Evesham Rowing Club-EVE-HILL-2 WINNER.
Oppo: [33]Avon County Rowing Club - AVN-BODY.
3/4 Length67
W MasF 4x-
Race: 61
Event: 3
7 Evesham Rowing Club-EVE-LOVELOCK WINNER.
Oppo: [6]Ross Rowing Club - Dean-lucas.
3 Lengths
W MasF 4x-
Race: 61
Event: 3
7 Evesham Rowing Club-EVE-LOVELOCK <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op J16 2x
Race: 62
Event: 9
30 Evesham Rowing Club-EVE-FERRIS WINNER.
Oppo: [29]Staines Boat Club - Dargue.
1.5 Lengths
Op J16 2x
Race: 62
Event: 9
30 Evesham Rowing Club-EVE-FERRIS <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op J18 2x
Race: 63
Event: 8
26 Staines Boat Club-Pedro WINNER.
Oppo: [27]Llandaff Rowing Club - LLA-DONOVAN-DAVIES.
1.5 Lengths
Op J18 2x
Race: 63
Event: 8
26 Staines Boat Club-Pedro <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op MasE/F 8+
Race: 64
Event: 1
2 Bristol Ariel Rowing Club-(F) MOORE WINNER.
Oppo: [3]Minerva Bath Rowing Club - (E) TOWNSEND.
Canvas
Op MasE/F 8+
Race: 64
Event: 1
2 Bristol Ariel Rowing Club-(F) MOORE <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op MasF/G 1x AM
Race: 68
Event: 14
53 Dart-Totnes Amateur Rowing Club-(G) ATKINSON WINNER.
Oppo: [52]Bradford on Avon Rowing Club - (F) STEPHENS.
3/4 Length
Op MasF/G 1x AM
Race: 68
Event: 14
53 Dart-Totnes Amateur Rowing Club-(G) ATKINSON <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op J14 2x
Race: 67
Event: 10
31 Falcon Boat Club-FAL-BRYANT WINNER.
Oppo: [34]Evesham Rowing Club - EVE-HILL-2.
Easily
Op J14 2x
Race: 67
Event: 10
31 Falcon Boat Club-FAL-BRYANT <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W 1x AM
Race: 69
Event: 24
100 Dart-Totnes Amateur Rowing Club-DAT-BURRIDGE-2 WINNER.
Oppo: [102]Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT-HALLETT.
2.5 Lengths
W 1x AM
Race: 69
Event: 24
100 Dart-Totnes Amateur Rowing Club-DAT-BURRIDGE-2 <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W MasB/C 4x-
Race: 59
Event: 2
5 Hereford Rowing Club-(B) WATKINS WINNER.
Oppo: [4]Upton Rowing Club - (C) SCOTT.
1 Length
W MasB/C 4x-
Race: 59
Event: 2
5 Hereford Rowing Club-(B) WATKINS <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op 2x
Race: 65
Event: 22
92 Cardiff University Rowing Club-CFU-HUGHES WINNER.
Oppo: [93]Cardiff University Rowing Club - CFU-PARKER.
3.5 Lengths
Op 2x
Race: 65
Event: 22
92 Cardiff University Rowing Club-CFU-HUGHES <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Mx MasF/G 2x
Race: 72
Event: 7
21 Dart-Totnes Amateur Rowing Club-(G) Price WINNER.
Oppo: [24]Abingdon Rowing Club - (F) BAKER.
1 Length
Mx MasF/G 2x
Race: 72
Event: 7
21 Dart-Totnes Amateur Rowing Club-(G) Price <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Mx MasC/D/E 2x
Race: 71
Event: 6
19 Minerva Bath Rowing Club-(E) RICHARDS WINNER.
Oppo: [15]Wimbleball Rowing Club - (C) THEED.
3/4 Length
Mx MasC/D/E 2x
Race: 71
Event: 6
19 Minerva Bath Rowing Club-(E) RICHARDS <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W J14 1x AM
Race: 70
Event: 18
68 Staines Boat Club-STN-DARGUE WINNER.
Oppo: [65]Avon County Rowing Club - AVN-DAVIDSON.
4 Lengths
W J14 1x AM
Race: 70
Event: 18
68 Staines Boat Club-STN-DARGUE <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W J14 4x+
Race: 74
Event: 5
14 A.B. Severn Boat Club-ABV-BRAY WINNER.
Oppo: [10]Monmouth School For Girls RC - HAB-BERGLUND.
3 Lengths
W J14 4x+
Race: 74
Event: 5
14 A.B. Severn Boat Club-ABV-BRAY <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W J16 2x
Race: 75
Event: 11
38 Evesham Rowing Club-EVE-HANCOCK WINNER.
Oppo: [36]A.B. Severn Boat Club - ABV-COXSHALL.
Easily
W J16 2x
Race: 75
Event: 11
38 Evesham Rowing Club-EVE-HANCOCK <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op J15 1x AM
Race: 76
Event: 17
60 Monmouth Rowing Club-MON-COATES WINNER.
Oppo: [64]Falcon Boat Club - FAL-FLETCHER.
3.5 Lengths
Op J15 1x AM
Race: 76
Event: 17
60 Monmouth Rowing Club-MON-COATES <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W 4+
Race: 77
Event: 21
87 City of Oxford Rowing Club-COX-RHOMBOID WINNER.
Oppo: [89]City of Oxford Rowing Club - COX-HILL.
Easily
W 4+
Race: 77
Event: 21
87 City of Oxford Rowing Club-COX-RHOMBOID <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op 4+
Race: 66
Event: 23
98 Bristol Ariel Rowing Club-BRA-SARDAR WINNER.
Oppo: [95]Evesham Rowing Club - EVE-HARRIS.
1.5 Lengths
Op 4+
Race: 66
Event: 23
98 Bristol Ariel Rowing Club-BRA-SARDAR <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W 2x
Race: 73
Event: 20
79 Cardiff University Rowing Club-CFU-LUCAS-ROAST WINNER.
Oppo: [82]Bristol Ariel Rowing Club - BRA-SARGEANT.
Easily
W 2x
Race: 73
Event: 20
79 Cardiff University Rowing Club-CFU-LUCAS-ROAST <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W J15 2x
Race: 78
Event: 12
46 A.B. Severn Boat Club-ABV-HODGSON WINNER.
Oppo: [43]Evesham Rowing Club - EVE-WHELAN.
3.5 Lengths
W J15 2x
Race: 78
Event: 12
46 A.B. Severn Boat Club-ABV-HODGSON <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op 1x AM
Race: 79
Event: 19
72 Bath University Boat Club-BAU-DAFYDD-2 WINNER.
Oppo: [70]Bristol Ariel Rowing Club - BRA-JENDEN.
4.5 Lengths
Op 1x AM
Race: 79
Event: 19
72 Bath University Boat Club-BAU-DAFYDD-2 <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op MasC/D/E 1x PM
Race: 80
Event: 35
138 Stourport Boat Club-(E) BARNETT WINNER.
Oppo: [137]Bristol Ariel Rowing Club - (E) COLE.
Canvas120
Op MasF/G 1x PM
Race: 81
Event: 36
143 Bristol Ariel Rowing Club-(F) HOWIE WINNER.
Oppo: [142]Hereford Rowing Club - (F) FLOOD.
1/2 Length122
W J16 1x PM
Race: 82
Event: 41
171 A.B. Severn Boat Club-ABV-COXSHALL-2 WINNER.
Oppo: [172]Staines Boat Club - STN-WATERS.
1/2 Length124
W MasB/C 1x PM
Race: 83
Event: 37
148 Upton Rowing Club-(B) Thompson WINNER.
Oppo: [147]City of Oxford Rowing Club - (B) CARRÉ.
4 Lengths126
W MasE/F 2x
Race: 84
Event: 31
123 Upton Rowing Club-(E) BIRD WINNER.
Oppo: [124]Llandaff Rowing Club - (E) ROWDEN.
1.25 Lengths128
Op J14 1x PM
Race: 88
Event: 40
166 Avon County Rowing Club-AVN-MARSHALL WINNER.
Oppo: [167]Falcon Boat Club - FAL-BRYANT.
1.5 Lengths132
Op J14 1x PM
Race: 89
Event: 40
164 Llandaff Rowing Club-LLA-HANCZAR WINNER.
Oppo: [165]Avon County Rowing Club - AVN-BODY-3.
Easily132
W J15 1x PM
Race: 85
Event: 42
179 Avon County Rowing Club-AVN-DAVIDSON-3 WINNER.
Oppo: [178]Evesham Rowing Club - EVE-ELIAS.
2.5 Lengths129
Op J16 1x PM
Race: 90
Event: 39
162 Staines Boat Club-Dargue-2 WINNER.
Oppo: [163]Monmouth School Rowing Club - MNS-FREYER.
Easily133
Op J16 1x PM
Race: 91
Event: 39
161 Staines Boat Club-Patel WINNER.
Oppo: [160]Evesham Rowing Club - EVE-HUDDLESTON.
4 Lengths133
Op J16 1x PM
Race: 92
Event: 39
158 Wiltshire Scullers School-WSS-FILSELL WINNER.
Oppo: [159]Monmouth School Rowing Club - MNS-JENNERY.
Easily134
W 1x PM
Race: 95
Event: 44
188 City of Oxford Rowing Club-COX-ARMSTRONG WINNER.
Oppo: [189]Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT-BURRIDGE.
5 Lengths135
W 1x PM
Race: 96
Event: 44
186 Cardiff University Rowing Club-CFU-KINNELL WINNER.
Oppo: [187]Bath University Boat Club - BAU-CHESSELL.
Easily136
Op 1x PM
Race: 98
Event: 45
192 Bath University Boat Club-BAU-DAFYDD WINNER.
Oppo: [193]Nottingham Trent University Boat Club - NTU-AUBREY.
Easily139
Op J16 1x PM
Race: 93
Event: 39
157 Staines Boat Club-Nash WINNER.
Oppo: [156]Evesham Rowing Club - EVE-LAMPARD.
Easily134
W 1x PM
Race: 94
Event: 44
190 Cardiff University Rowing Club-CFU-LUCAS-ROAST-2 WINNER.
Oppo: [191]Bath University Boat Club - BAU-HARDS-2.
Easily135
W 1x PM
Race: 97
Event: 44
185 Dart-Totnes Amateur Rowing Club-DAT-HALLETT-2 WINNER.
Oppo: [184]Staines Boat Club - STN-HARVEY.
4 Lengths136
Op J15 2x
Race: 108
Event: 33
131 Upton Rowing Club-UPT-JONES-2 WINNER.
Oppo: [132]Falcon Boat Club - FAL-PRENDERGAST.
3/4 Length148
Op 4x-
Race: 100
Event: 47
199 Cardiff University Rowing Club-CFU-LILLEY WINNER.
Oppo: [198]Falcon Boat Club - FAL-mackay.
Easily141
Op 2-
Race: 99
Event: 46
195 City of Oxford Rowing Club-COX-TTs WINNER.
Oppo: [196]Evesham Rowing Club - EVE-HILL.
Easily140
Op J18 2-
Race: 101
Event: 32
128 Staines Boat Club-STN-NEWTON WEIL-2 WINNER.
Oppo: [129]Monmouth School Rowing Club - MNS Chocolate.
DISQUALIFIED142
W 4x-
Race: 102
Event: 48
201 Llandaff Rowing Club-LLA-HACKETT WINNER.
Oppo: [202]Cardiff City Rowing Club - CFC-BUGERT.
Easily143
W 8+
Race: 103
Event: 49
204 Monmouth School For Girls RC-HAB-PRITCHARD WINNER.
Oppo: [205]City of Oxford Rowing Club - COX-HILL-2.
2.5 Lengths144
W J13 2x
Race: 104
Event: 50
208 Avon County Rowing Club-AVN-WIESENTHAL-SAUNDERS WINNER.
Oppo: [207]Falcon Boat Club - FAL-JENKS.
Easily145
W J15 4x+
Race: 105
Event: 27
110 A.B. Severn Boat Club-ABV-HODGSON-2 WINNER.
Oppo: [109]Ross Rowing Club - ROS-THORPE-WILLIAMS.
Easily146
W MasC/D 2x
Race: 106
Event: 30
121 Staines Boat Club-(D) MAHONEY WINNER.
Oppo: [120]Evesham Rowing Club - (D) HAM.
4.5 Lengths147
Op J15 2x
Race: 107
Event: 33
133 Evesham Rowing Club-EVE-RAMAGE-2 WINNER.
Oppo: [134]Evesham Rowing Club - EVE-SAVILL.
Easily148
Op J18 1x PM
Race: 109
Event: 38
155 Monmouth School Rowing Club-MNS-EDWARDS WINNER.
Oppo: [154]Falcon Boat Club - FAL-JENKS.
2 Lengths149
Op J18 1x PM
Race: 110
Event: 38
153 Falcon Boat Club-FAL-TYLER-2 WINNER.
Oppo: [152]Evesham Rowing Club - EVE-HONOR-2.
Easily149
Op MasD/E 2x
Race: 111
Event: 28
114 Wimbleball Rowing Club-(E) THEED WINNER.
Oppo: [115]Evesham Rowing Club - (E) NICHOLSON.
Easily150
Op MasD/E 2x
Race: 112
Event: 28
112 Llandaff Rowing Club-(E) BOWMAN WINNER.
Oppo: [113]Avon County Rowing Club - (D) SAMANJOUL.
2.5 Lengths150
Op MasD/E/F 4+
Race: 113
Event: 26
107 Bristol Ariel Rowing Club-(F) MOORE WINNER.
Oppo: [108]Monmouth Rowing Club - (F) BUTLER.
Easily151
Op MasD/E/F 4+
Race: 114
Event: 26
106 Minerva Bath Rowing Club-(E) TOWNSEND WINNER.
Oppo: [105]Minerva Bath Rowing Club - (D) WHETHERLY.
151
Op MasF/G 2x
Race: 115
Event: 29
118 Bradford on Avon Rowing Club-(F) STEPHENS WINNER.
Oppo: [119]Abingdon Rowing Club - (F) BAKER.
2 Lengths152
Op MasF/G 2x
Race: 116
Event: 29
117 Llandaff Rowing Club-(I) REEVE WINNER.
Oppo: [116]Dart-Totnes Amateur Rowing Club - (G) CADOUX-HUDSON.
2 Lengths152
Mx 2x
Race: 117
Event: 51
212 Cardiff University Rowing Club-CFU-WILLIAMS WINNER.
Oppo: [213]Cardiff University Rowing Club - CFU-YABSLEY.
1/2 Length153
Mx 2x
Race: 118
Event: 51
210 Cardiff University Rowing Club-CFU-FERREIRA DE LIMA WINNER.
Oppo: [211]Cardiff University Rowing Club - CFU-DAVIS-2.
1 Length153
Op MasC/D/E 1x PM
Race: 119
Event: 35
140 Exeter Rowing Club Ltd-(D) KEIR WINNER.
Oppo: [141]Minerva Bath Rowing Club - (D) HARDY.
3/4 Length154
Op MasC/D/E 1x PM
Race: 120
Event: 35
138 Stourport Boat Club-(E) BARNETT WINNER.
Oppo: [139]Upton Rowing Club - (C) EDNEY.
1 Length154
Op MasF/G 1x PM
Race: 121
Event: 36
146 Dart-Totnes Amateur Rowing Club-(G) ATKINSON WINNER.
Oppo: [145]Evesham Rowing Club - (G) POLLARD.
2 Lengths155
Op MasF/G 1x PM
Race: 122
Event: 36
143 Bristol Ariel Rowing Club-(F) HOWIE WINNER.
Oppo: [144]Ross Rowing Club - R(G) Jones.
3/4 Length155
W J16 1x PM
Race: 123
Event: 41
174 Evesham Rowing Club-EVE-SAUNDERS WINNER.
Oppo: [175]Staines Boat Club - STN-THOMPSON-2.
3 Lengths156
W J16 1x PM
Race: 124
Event: 41
171 A.B. Severn Boat Club-ABV-COXSHALL-2 WINNER.
Oppo: [173]Evesham Rowing Club - EVE-HANCOCK-2.
2 Lengths156
W MasB/C 1x PM
Race: 125
Event: 37
151 Evesham Rowing Club-(C) STAITE WINNER.
Oppo: [150]Bristol Ariel Rowing Club - (C) Hargraves.
4 Lengths157
W MasB/C 1x PM
Race: 126
Event: 37
148 Upton Rowing Club-(B) Thompson WINNER.
Oppo: [149]Exeter Rowing Club Ltd - (C) WOOD.
2.5 Lengths157
W MasE/F 2x
Race: 127
Event: 31
126 Evesham Rowing Club-(F) NUTTON WINNER.
Oppo: [127]Llandaff Rowing Club - (F) BEAUCHAMP.
5 Lengths158
W J15 1x PM
Race: 86
Event: 42
177 Falcon Boat Club-FAL-WOOD-2 WINNER.
Oppo: [176]Evesham Rowing Club - EVE-WHELAN-2.
Easily130
W J15 1x PM
Race: 130
Event: 42
177 Falcon Boat Club-FAL-WOOD-2 WINNER.
Oppo: [180]Evesham Rowing Club - EVE-WARREN.
2.4 Lengths159
Op J14 1x PM
Race: 132
Event: 40
166 Avon County Rowing Club-AVN-MARSHALL WINNER.
Oppo: [164]Llandaff Rowing Club - LLA-HANCZAR.
3 Lengths160
W J15 1x PM
Race: 129
Event: 42
181 Falcon Boat Club-FAL-BAHADORI WINNER.
Oppo: [179]Avon County Rowing Club - AVN-DAVIDSON-3.
1/2 Length159
W MasE/F 2x
Race: 128
Event: 31
125 Evesham Rowing Club-(F) LOVELOCK WINNER.
Oppo: [123]Upton Rowing Club - (E) BIRD.
2 Lengths158
Op 2-
Race: 99
Event: 46
196 Evesham Rowing Club-EVE-HILL WINNER.
Oppo: [195]City of Oxford Rowing Club - COX-TTs.
Easily140
Op J14 1x PM
Race: 131
Event: 40
170 Avon County Rowing Club-AVN-HAWKINS-2 WINNER.
Oppo: [168]Avon County Rowing Club - AVN-FISHER-2.
3 Lengths160
Op J16 1x PM
Race: 133
Event: 39
161 Staines Boat Club-Patel WINNER.
Oppo: [162]Staines Boat Club - Dargue-2.
1/2 Length161
W J14 1x PM
Race: 137
Event: 43
183 Monmouth School For Girls RC-HAB-WHITEHEAD WINNER.
Oppo: [182]Falcon Boat Club - FAL-TAGAEVA-2.
Easily
W J14 1x PM
Race: 137
Event: 43
183 Monmouth School For Girls RC-HAB-WHITEHEAD <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op J16 1x PM
Race: 134
Event: 39
157 Staines Boat Club-Nash WINNER.
Oppo: [158]Wiltshire Scullers School - WSS-FILSELL.
4 Lengths161
W 1x PM
Race: 135
Event: 44
188 City of Oxford Rowing Club-COX-ARMSTRONG WINNER.
Oppo: [190]Cardiff University Rowing Club - CFU-LUCAS-ROAST-2.
3 Lengths162
W 1x PM
Race: 136
Event: 44
185 Dart-Totnes Amateur Rowing Club-DAT-HALLETT-2 WINNER.
Oppo: [186]Cardiff University Rowing Club - CFU-KINNELL.
2 Lengths162
Op MasC/D/E 1x PM
Race: 154
Event: 35
138 Stourport Boat Club-(E) BARNETT SCRATCHED.
Op MasC/D/E 1x PM
Race: 154
Event: 35
140 Exeter Rowing Club Ltd-(D) KEIR <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W J15 4x+
Race: 146
Event: 27
110 A.B. Severn Boat Club-ABV-HODGSON-2 WINNER.
Oppo: [111]Staines Boat Club - STN-DAWSON.
4 Lengths
W J15 4x+
Race: 146
Event: 27
110 A.B. Severn Boat Club-ABV-HODGSON-2 <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op 1x PM
Race: 139
Event: 45
192 Bath University Boat Club-BAU-DAFYDD WINNER.
Oppo: [194]Cardiff University Rowing Club - CFU-HUGHES-2.
2 Lengths
Op 1x PM
Race: 139
Event: 45
192 Bath University Boat Club-BAU-DAFYDD <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op 4x-
Race: 141
Event: 47
199 Cardiff University Rowing Club-CFU-LILLEY WINNER.
Oppo: [200]Minerva Bath Rowing Club - MIN-FOX.
Easily
Op 4x-
Race: 141
Event: 47
199 Cardiff University Rowing Club-CFU-LILLEY <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W J14 2x
Race: 138
Event: 34
136 Falcon Boat Club-FAL-BANNERMAN WINNER.
Oppo: [135]Upton Rowing Club - UPT-JONES.
4 Lengths
W J14 2x
Race: 138
Event: 34
136 Falcon Boat Club-FAL-BANNERMAN <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op 2-
Race: 140
Event: 46
196 Evesham Rowing Club-EVE-HILL WINNER.
Oppo: [197]Cardiff University Rowing Club - CFU-PARKER-2.
1 Length
Op 2-
Race: 140
Event: 46
196 Evesham Rowing Club-EVE-HILL <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op J18 2-
Race: 142
Event: 32
128 Staines Boat Club-STN-NEWTON WEIL-2 WINNER.
Oppo: [130]Monmouth School Rowing Club - MNS Gold.
2.5 Lengths
Op J18 2-
Race: 142
Event: 32
128 Staines Boat Club-STN-NEWTON WEIL-2 <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W 4x-
Race: 143
Event: 48
201 Llandaff Rowing Club-LLA-HACKETT WINNER.
Oppo: [203]Swansea University Rowing Club - UWS-JONES.
Easily
W 4x-
Race: 143
Event: 48
201 Llandaff Rowing Club-LLA-HACKETT <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W 8+
Race: 144
Event: 49
206 City of Oxford Rowing Club-COX-EALES WINNER.
Oppo: [204]Monmouth School For Girls RC - HAB-PRITCHARD.
1.75 Lengths
W 8+
Race: 144
Event: 49
206 City of Oxford Rowing Club-COX-EALES <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W 8+
Race: 144
Event: 49
206 City of Oxford Rowing Club-COX-EALES WINNER.
Oppo: [204]Monmouth School For Girls RC - HAB-PRITCHARD.
1.25 Lengths
W 8+
Race: 144
Event: 49
206 City of Oxford Rowing Club-COX-EALES <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W J13 2x
Race: 145
Event: 50
209 Evesham Rowing Club-EVE-MOLSON WINNER.
Oppo: [208]Avon County Rowing Club - AVN-WIESENTHAL-SAUNDERS.
5 Lengths
W J13 2x
Race: 145
Event: 50
209 Evesham Rowing Club-EVE-MOLSON <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W MasC/D 2x
Race: 147
Event: 30
122 Exeter Rowing Club Ltd-(C) BURKE WINNER.
Oppo: [121]Staines Boat Club - (D) MAHONEY.
5 Lengths
W MasC/D 2x
Race: 147
Event: 30
122 Exeter Rowing Club Ltd-(C) BURKE <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op J15 2x
Race: 148
Event: 33
131 Upton Rowing Club-UPT-JONES-2 WINNER.
Oppo: [133]Evesham Rowing Club - EVE-RAMAGE-2.
2 Lengths
Op J15 2x
Race: 148
Event: 33
131 Upton Rowing Club-UPT-JONES-2 <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op MasF/G 2x
Race: 152
Event: 29
118 Bradford on Avon Rowing Club-(F) STEPHENS WINNER.
Oppo: [117]Llandaff Rowing Club - (I) REEVE.
4 Lengths
Op MasF/G 2x
Race: 152
Event: 29
118 Bradford on Avon Rowing Club-(F) STEPHENS <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op MasD/E 2x
Race: 150
Event: 28
114 Wimbleball Rowing Club-(E) THEED WINNER.
Oppo: [112]Llandaff Rowing Club - (E) BOWMAN.
3 Lengths
Op MasD/E 2x
Race: 150
Event: 28
114 Wimbleball Rowing Club-(E) THEED <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W J16 1x PM
Race: 156
Event: 41
174 Evesham Rowing Club-EVE-SAUNDERS WINNER.
Oppo: [171]A.B. Severn Boat Club - ABV-COXSHALL-2.
5 Lengths
W J16 1x PM
Race: 156
Event: 41
174 Evesham Rowing Club-EVE-SAUNDERS <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op MasD/E/F 4+
Race: 151
Event: 26
106 Minerva Bath Rowing Club-(E) TOWNSEND WINNER.
Oppo: [107]Bristol Ariel Rowing Club - (F) MOORE.
1 Length
Op MasD/E/F 4+
Race: 151
Event: 26
106 Minerva Bath Rowing Club-(E) TOWNSEND <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op J18 1x PM
Race: 149
Event: 38
153 Falcon Boat Club-FAL-TYLER-2 WINNER.
Oppo: [155]Monmouth School Rowing Club - MNS-EDWARDS.
2.5 Lengths
Op J18 1x PM
Race: 149
Event: 38
153 Falcon Boat Club-FAL-TYLER-2 <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op MasF/G 1x PM
Race: 155
Event: 36
146 Dart-Totnes Amateur Rowing Club-(G) ATKINSON WINNER.
Oppo: [143]Bristol Ariel Rowing Club - (F) HOWIE.
3 Lengths
Op MasF/G 1x PM
Race: 155
Event: 36
146 Dart-Totnes Amateur Rowing Club-(G) ATKINSON <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W MasB/C 1x PM
Race: 157
Event: 37
148 Upton Rowing Club-(B) Thompson WINNER.
Oppo: [151]Evesham Rowing Club - (C) STAITE.
3 Lengths
W MasB/C 1x PM
Race: 157
Event: 37
148 Upton Rowing Club-(B) Thompson <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op J14 1x PM
Race: 160
Event: 40
166 Avon County Rowing Club-AVN-MARSHALL WINNER.
Oppo: [170]Avon County Rowing Club - AVN-HAWKINS-2.
5 Lengths
Op J14 1x PM
Race: 160
Event: 40
166 Avon County Rowing Club-AVN-MARSHALL <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Mx 2x
Race: 153
Event: 51
210 Cardiff University Rowing Club-CFU-FERREIRA DE LIMA WINNER.
Oppo: [212]Cardiff University Rowing Club - CFU-WILLIAMS.
Easily
Mx 2x
Race: 153
Event: 51
210 Cardiff University Rowing Club-CFU-FERREIRA DE LIMA <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
Op J16 1x PM
Race: 161
Event: 39
157 Staines Boat Club-Nash WINNER.
Oppo: [161]Staines Boat Club - Patel.
2.5 Lengths
Op J16 1x PM
Race: 161
Event: 39
157 Staines Boat Club-Nash <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W J15 1x PM
Race: 159
Event: 42
177 Falcon Boat Club-FAL-WOOD-2 WINNER.
Oppo: [181]Falcon Boat Club - FAL-BAHADORI.
5 Lengths
W J15 1x PM
Race: 159
Event: 42
177 Falcon Boat Club-FAL-WOOD-2 <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W 1x PM
Race: 162
Event: 44
188 City of Oxford Rowing Club-COX-ARMSTRONG WINNER.
Oppo: [185]Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT-HALLETT-2.
4 Lengths
W 1x PM
Race: 162
Event: 44
188 City of Oxford Rowing Club-COX-ARMSTRONG <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W MasE/F 2x
Race: 158
Event: 31
126 Evesham Rowing Club-(F) NUTTON WINNER.
Oppo: [125]Evesham Rowing Club - (F) LOVELOCK.
3 Lengths
W MasE/F 2x
Race: 158
Event: 31
126 Evesham Rowing Club-(F) NUTTON <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!
W 1x PM
Race: 136
Event: 44
186 Cardiff University Rowing Club-CFU-KINNELL WINNER.
Oppo: [185]Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT-HALLETT-2.
2 Lengths162
W 1x PM
Race: 162
Event: 44
188 City of Oxford Rowing Club-COX-ARMSTRONG WINNER.
Oppo: [186]Cardiff University Rowing Club - CFU-KINNELL.
4 Lengths
W 1x PM
Race: 162
Event: 44
188 City of Oxford Rowing Club-COX-ARMSTRONG <<<<<<<<<<<<<<< WIN EVENT!