Search for your Races Live Results Stats Refresh
Sun Morning
Start26/05/2019 09:00
Interval03 mins
First StationHadnock Road
Second StationTown Side
Race Crews Event
1 09:00
32 Llandaff Rowing Club - LLA-CROWLE-2
33 Avon County Rowing Club - AVN-GREENWELL
Op J14 2x 19
2 09:03
56 Nottingham Rowing Club - NRC-BUXTON
57 Thames Scullers - THS-FRANCIS-2
Op J15 1x AM 21
3 09:06
23 Wycliffe College Boat Club - WYC-TALBOT
24 Minerva Bath Rowing Club - MIN-RICHARDS
Mx MasE/F 2x 29
4 09:09
68 Monmouth School For Girls RC - HAB-BLAGBROUGH-2
69 City of Swansea Rowing Club - CSW-BRADSHAW-3
W 4+ 35
5 09:12
66 Staines Boat Club - STN-WIGGIN
67 City of Swansea Rowing Club - CSW-JOHN-3
W 4+ 36
6 09:15
15 Llandaff Rowing Club - LLA-GREEN
16 Monmouth School For Girls RC - HAB-BULLOCK
W J14 4x+ 39
7 09:18
13 Staines Boat Club - STN-BARR
14 Monmouth School For Girls RC - HAB-GRAY
W J14 4x+ 40
8 09:21
46 Taunton Rowing Club - TUN-HAMILTON
47 Ross Rowing Club - ROS-GABB
W J15 2x 41
9 09:24
44 Staines Boat Club - STN-PINK
45 Cardiff & Vale Schools Rowing Academy - CAR-KNEVETT
W J15 2x 41
10 09:27
42 Staines Boat Club - STN-SHORT
43 A.B. Severn Boat Club - ABV-LYNCH-2
W J15 2x 42
11 09:30
40 Thames Scullers - Thames Scullers
41 Cardiff & Vale Schools Rowing Academy - CAR-HODGES
W J15 2x 42
12 09:33 SF
74 Cardiff Metropolitan University Rowing Club - CDM-KILLICK
75 Ross Rowing Club - ROS-CLATWORTHY-4
Op 2x
Band 1
47
13 09:36 SF
72 Nottingham Rowing Club - NRC-DAVIES
73 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-LEPPARD
Op 2x
Band 1
47
14 09:39 SF
78 University of South Wales Rowing Club - USW-Payne
79 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-KEOWN
Op 2x
Band 2
48
15 09:42 SF
76 Cardiff Metropolitan University Rowing Club - CDM-SMITH
77 Ross Rowing Club - ROS-BOON
Op 2x
Band 2
48
16 09:45 SF
82 St Peters College Boat Club - SPC-CWIEKALA-2
83 Monmouth School Rowing Club - MNS-SHEEN
Op 4+ 49
17 09:48 SF
80 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-GOMEZ
81 St Peters College Boat Club - SPC-GUNNELL
Op 4+ 49
18 09:51 SF
35 Llandaff Rowing Club - LLA-PALMER
36 City of Swansea Rowing Club - CSW-PORT
Op J14 2x 51
19 09:54 SF
32 Llandaff Rowing Club - LLA-CROWLE-2
34 Ross Rowing Club - ROS-CLATWORTHY
Op J14 2x 51
20 09:57 SF
59 Ross Rowing Club - ROS-WALES-2
60 Llandaff Rowing Club - LLA-BOGACZ
Op J15 1x AM 52
21 10:00 SF
56 Nottingham Rowing Club - NRC-BUXTON
58 Ross Rowing Club - ROS-BILLINGTON
Op J15 1x AM 52
22 10:03 SF
53 A.B. Severn Boat Club - ABV-ELLIOTT
54 City of Swansea Rowing Club - CSW-JOHN
Op J16 1x AM 54
23 10:06 SF
30 Monmouth Rowing Club - MON-COPLEY
31 Staines Boat Club - STN-FROGGATT
Op J16 2x 55
24 10:09 SF
28 Upton Rowing Club - UPT-BURROW
29 Staines Boat Club - STN-GECZY
Op J16 2x 55
25 10:12 SF
50 Taunton Rowing Club - TUN-STEELE
51 Hereford Cathedral School Boat Club - HCS-SYKES
Op J18 1x AM 56
26 10:15 SF
5 Bewdley Rowing Club - BEW-GUNN (F)
6 City of Swansea Rowing Club - CSW-PHILLIPS (D)
Op MasD/E/F 4x- 59
27 10:18 SF
3 Taunton Rowing Club - TUN-WINGFIELD (E)
4 Llandaff Rowing Club - LLA-SANDOM (E)
Op MasD/E/F 4x- 59
28 10:21 SF
26 Derwent Rowing Club - DEW-GRANT
27 Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT-LANGMAID (F)
Mx MasE/F 2x 62
29 10:24 SF
23 Wycliffe College Boat Club - WYC-TALBOT
25 Bewdley Rowing Club - BEW/ROS-GUNN
Mx MasE/F 2x 62
30 10:27 SF
84 Monmouth Rowing Club - K Lewis
85 Taunton Rowing Club - TUN-HALLETT
W 1x AM
Band 1
63
31 10:30 SF
89 Taunton Rowing Club - TUN-HAWKEY
90 Llandaff Rowing Club - LLA-CROWLE
W 1x AM
Band 2
64
32 10:33 SF
87 Cardiff Metropolitan University Rowing Club - CDM-COWLEY
88 Cardiff & Vale Schools Rowing Academy - CAR-WATERMEYER-2
W 1x AM
Band 2
64
33 10:36 SF
93 University of South Wales Rowing Club - USW-MANGANARO
94 Avon County Rowing Club - AVN-SENATOR
W 2x 65
34 10:39 SF
91 Cardiff Metropolitan University Rowing Club - CDM-SELWOOD
92 Nottingham Rowing Club - NRC-JOHNSON-2
W 2x 65
35 10:42 SF
68 Monmouth School For Girls RC - HAB-BLAGBROUGH-2
71 Nottingham Rowing Club - NRC-JOHNSON
W 4+ 66
36 10:45 SF
67 City of Swansea Rowing Club - CSW-JOHN-3
70 Monmouth School For Girls RC - HAB-LEAF
W 4+ 66
37 10:48 SF
95 Ross Rowing Club - ROS-SMITH-3
96 Upton Rowing Club - UPT-HAYNES
W J13 1x AM 67
38 10:51 SF
63 A.B. Severn Boat Club - ABV-JEN-2
64 Ross Rowing Club - ROS-SMITH-2
W J14 1x AM 68
39 10:54 SF
15 Llandaff Rowing Club - LLA-GREEN
18 Monmouth School For Girls RC - HAB-BAILEY
W J14 4x+ 69
40 10:57 SF
13 Staines Boat Club - STN-BARR
17 Monmouth School For Girls RC - HAB-LUCAS
W J14 4x+ 69
41 11:00 SF
44 Staines Boat Club - STN-PINK
47 Ross Rowing Club - ROS-GABB
W J15 2x 71
42 11:03 SF
41 Cardiff & Vale Schools Rowing Academy - CAR-HODGES
43 A.B. Severn Boat Club - ABV-LYNCH-2
W J15 2x 71
43 11:06 SF
37 Upton Rowing Club - UPT-HAYNES-2
38 Hereford Cathedral School Boat Club - HCS-GRANGE
W J18 2x 72
44 11:09 SF
9 Minerva Bath Rowing Club - MIN-BROWN (E)
10 Ross Rowing Club - Ball
W MasD/E 4x- 73
45 11:12 SF
7 City of Swansea Rowing Club - CSW-LEWIS-2 (E)
8 Hereford Rowing Club - HER-WILLIMONT (E)
W MasD/E 4x- 73
46 11:15 F
98 University of South Wales Rowing Club - USW-BANKS
99 Llandaff Rowing Club - LLA-VOSKUIL
Op 1x AM
47 11:18 F
73 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-LEPPARD
75 Ross Rowing Club - ROS-CLATWORTHY-4
Op 2x
Band 1
48 11:21 F
77 Ross Rowing Club - ROS-BOON
79 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-KEOWN
Op 2x
Band 2
49 11:24 F
81 St Peters College Boat Club - SPC-GUNNELL
82 St Peters College Boat Club - SPC-CWIEKALA-2
Op 4+
50 11:27 F
100 Upton Rowing Club - UPT-EDNEY
101 Monmouth Rowing Club - MON-COATES
Op J12 1x AM
51 11:30 F
34 Ross Rowing Club - ROS-CLATWORTHY
35 Llandaff Rowing Club - LLA-PALMER
Op J14 2x
52 11:33 F
56 Nottingham Rowing Club - NRC-BUXTON
59 Ross Rowing Club - ROS-WALES-2
Op J15 1x AM
53 11:36 F
11 Avon County Rowing Club - AVN-RORISON-2
12 Hereford Cathedral School Boat Club - HCS-HARGRAVES
Op J15 4x+
54 11:39 F
53 A.B. Severn Boat Club - ABV-ELLIOTT
55 Monmouth Rowing Club - MON-POYELLE
Op J16 1x AM
55 11:42 F
29 Staines Boat Club - STN-GECZY
31 Staines Boat Club - STN-FROGGATT
Op J16 2x
56 11:45 F
51 Hereford Cathedral School Boat Club - HCS-SYKES
52 Cardiff & Vale Schools Rowing Academy - CAR-HOWKINS
Op J18 1x AM
57 11:48 F
48 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-COLE (D)
49 Minerva Bath Rowing Club - MIN-BIRTWISTLE (E}
Op MasD/E 1x AM
58 11:51 F
19 Staines Boat Club - STN-BENNETT-2
20 Wallingford Rowing Club - WRC-EDGE
Op MasD/E 2-
59 11:54 F
3 Taunton Rowing Club - TUN-WINGFIELD (E)
5 Bewdley Rowing Club - BEW-GUNN (F)
Op MasD/E/F 4x-
60 11:57 F
1 Avon County Rowing Club - AVN-FRASER-2-2
2 Llandaff Rowing Club - LLA-PICKERING
Mx J18 8+
61 12:00 F
21 Upton Rowing Club - UPT-THOMPSON (B)
22 Monmouth Rowing Club - MON-NEWMAN (C)
Mx MasB 2x
62 12:03 F
23 Wycliffe College Boat Club - WYC-TALBOT
26 Derwent Rowing Club - DEW-GRANT
Mx MasE/F 2x
63 12:06 F
84 Monmouth Rowing Club - K Lewis
86 A.B. Severn Boat Club - ABV-EGAN
W 1x AM
Band 1
64 12:09 F
87 Cardiff Metropolitan University Rowing Club - CDM-COWLEY
90 Llandaff Rowing Club - LLA-CROWLE
W 1x AM
Band 2
65 12:12 F
92 Nottingham Rowing Club - NRC-JOHNSON-2
94 Avon County Rowing Club - AVN-SENATOR
W 2x
66 12:15 F
70 Monmouth School For Girls RC - HAB-LEAF
71 Nottingham Rowing Club - NRC-JOHNSON
W 4+
67 12:18 F
96 Upton Rowing Club - UPT-HAYNES
97 Ross Rowing Club - ROS-HERMON
W J13 1x AM
68 12:21 F
63 A.B. Severn Boat Club - ABV-JEN-2
65 Ross Rowing Club - ROS-BREVET-2
W J14 1x AM
69 12:24 F
13 Staines Boat Club - STN-BARR
18 Monmouth School For Girls RC - HAB-BAILEY
W J14 4x+
70 12:27 F
61 Hereford Cathedral School Boat Club - HCS-URDING-2
62 Hereford Cathedral School Boat Club - HCS-PREECE
W J15 1x AM
71 12:30 F
41 Cardiff & Vale Schools Rowing Academy - CAR-HODGES
47 Ross Rowing Club - ROS-GABB
W J15 2x
72 12:33 F
37 Upton Rowing Club - UPT-HAYNES-2
39 Hereford Cathedral School Boat Club - HCS-MILLER
W J18 2x
73 12:36 F
7 City of Swansea Rowing Club - CSW-LEWIS-2 (E)
9 Minerva Bath Rowing Club - MIN-BROWN (E)
W MasD/E 4x-
Sun Afternoon
Start26/05/2019 13:00
Interval03 mins
First StationHadnock Road
Second StationTown Side
Race Crews Event
74 13:00
147 Monmouth Rowing Club - MON-COPLEY
148 City of Swansea Rowing Club - CSW-JOHN-5
Op J16 1x PM 87
75 13:03
145 Nottingham Rowing Club - NRC-BUXTON-2
146 Thames Scullers - THS-FRANCIS
Op J16 1x PM 88
76 13:06
143 Monmouth Rowing Club - MON-WEBB
144 Upton Rowing Club - UPT-TYRRELL
Op J16 1x PM 88
77 13:09
102 Taunton Rowing Club - TUN-MCCRACKEN (C)
103 Hereford Rowing Club - HER-LEE (D)
Op MasC/D 4+ 90
78 13:12
134 A.B. Severn Boat Club - ABV-JEN
135 Avon County Rowing Club - AVN-MADATH
W J14 2x 95
79 13:15
158 Cardiff & Vale Schools Rowing Academy - CAR-HODGES-2
159 Thames Scullers - THS-WATSON
W J15 1x PM 96
80 13:18
156 Cardiff & Vale Schools Rowing Academy - CAR-Hadfield2
157 City of Swansea Rowing Club - CSW-TOMOS
W J15 1x PM 97
81 13:21
154 Llandaff Rowing Club - LLA-PICKERING-2
155 Thames Scullers - THS-SCOTT
W J15 1x PM 97
82 13:24 SF
163 Monmouth Rowing Club - MON-Sleep deprived new father
164 Wycliffe College Boat Club - Tone
Op 1x PM 106
83 13:27 SF
161 University of South Wales Rowing Club - USW-Payne-2
162 Cardiff Metropolitan University Rowing Club - CDM-DEAN
Op 1x PM 106
84 13:30 SF
111 Llandaff Rowing Club - LLA- O' Callaghan
112 Monmouth School Rowing Club - MNS-HO
Op J14 4x+ 110
85 13:33 SF
132 Hereford Cathedral School Boat Club - HCS-GRIFFITHS
133 Avon County Rowing Club - AVN-RORISON
Op J15 2x 111
86 13:36 SF
130 Hereford Cathedral School Boat Club - HCS-HARGRAVES-2
131 Ross Rowing Club - ROS-WALES
Op J15 2x 111
87 13:39 SF
147 Monmouth Rowing Club - MON-COPLEY
149 Ross Rowing Club - ROS-CLATWORTHY-3
Op J16 1x PM 112
88 13:42 SF
143 Monmouth Rowing Club - MON-WEBB
145 Nottingham Rowing Club - NRC-BUXTON-2
Op J16 1x PM 112
89 13:45 SF
105 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-CNOOPS (D)
106 Avon County Rowing Club - AVN-ROACH (D)
Op MasC/D 4+ 115
90 13:48 SF
103 Hereford Rowing Club - HER-LEE (D)
104 Staines Boat Club - STN-BECKH (D)
Op MasC/D 4+ 115
91 13:51 SF
165 Ross Rowing Club - ROS-POPE
166 Llandaff Rowing Club - LLA-MEREDITH
W J13 1x PM 120
92 13:54 SF
170 Staines Boat Club - STN-DAWSON
171 Ross Rowing Club - ROS-SMITH-2-2
W J13 2x 121
93 13:57 SF
168 Cardiff & Vale Schools Rowing Academy - CAR-CARVER
169 Llandaff Rowing Club - LLA-HARRISON
W J13 2x 121
94 14:00 SF
137 Staines Boat Club - STN-BENNETT
138 Llandaff Rowing Club - LLA-ELLIS
W J14 2x 122
95 14:03 SF
134 A.B. Severn Boat Club - ABV-JEN
136 Ross Rowing Club - ROS-BREVET
W J14 2x 122
96 14:06 SF
158 Cardiff & Vale Schools Rowing Academy - CAR-HODGES-2
160 Ross Rowing Club - ROS-HOWE
W J15 1x PM 123
97 14:09 SF
155 Thames Scullers - THS-SCOTT
156 Cardiff & Vale Schools Rowing Academy - CAR-Hadfield2
W J15 1x PM 123
98 14:12 SF
120 Staines Boat Club - STN-BROWN
121 Hereford Cathedral School Boat Club - HCS-URDING
W J15 4x+ 124
99 14:15 SF
118 A.B. Severn Boat Club - ABV-LYNCH
119 Cardiff & Vale Schools Rowing Academy - CAR-RUELLE-2
W J15 4x+ 124
100 14:18 SF
152 Llandaff Rowing Club - LLA-SALISBURY
153 City of Swansea Rowing Club - CSW-HAYWARD
W J16 1x PM 125
101 14:21 SF
150 Ross Rowing Club - ROS-GABB-2
151 City of Swansea Rowing Club - CSW-JOHN-2
W J16 1x PM 125
102 14:24 SF
116 Llandaff Rowing Club - LLA-THOMAS
117 Monmouth School For Girls RC - HAB-LEAF-2
W J16 4+ 126
103 14:27 SF
114 Avon County Rowing Club - AVN-FRASER-2-2
115 City of Swansea Rowing Club - CSW-BRADSHAW-2
W J16 4+ 126
104 14:30 SF
126 Avon County Rowing Club - AVN-COMBER
127 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-ANGELOPOULOU
W MasC 2x 127
105 14:33 SF
124 Hereford Rowing Club - HER-PREEDY
125 Taunton Rowing Club - TUN-HAWKEY-2
W MasC 2x 127
106 14:36 F
161 University of South Wales Rowing Club - USW-Payne-2
163 Monmouth Rowing Club - MON-Sleep deprived new father
Op 1x PM
107 14:39 F
172 City of Swansea Rowing Club - CSW-MCCARTHY
173 Monmouth Rowing Club - MON-MORGAN
Op 2-
108 14:42 F
174 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-LEPPARD-2
175 Cardiff Metropolitan University Rowing Club - CDM-KILLICK-2
Op 4x-
109 14:45 F
176 St Peters College Boat Club - SPC-CWIEKALA
177 Llandaff Rowing Club - LLA-WILLIAMS
Op 8+
110 14:48 F
112 Monmouth School Rowing Club - MNS-HO
113 Cardiff & Vale Schools Rowing Academy - CAR-GENT
Op J14 4x+
111 14:51 F
131 Ross Rowing Club - ROS-WALES
133 Avon County Rowing Club - AVN-RORISON
Op J15 2x
112 14:54 F
143 Monmouth Rowing Club - MON-WEBB
149 Ross Rowing Club - ROS-CLATWORTHY-3
Op J16 1x PM
113 14:57 F
109 Avon County Rowing Club - AVN-MCCARTHY
110 Staines Boat Club - STN-FROGGATT-2
Op J16 4x-
114 15:00 F
141 Ross Rowing Club - ROS-AUBREY
142 City of Swansea Rowing Club - CSW-CRUDGE
Op J18 1x PM
115 15:03 F
103 Hereford Rowing Club - HER-LEE (D)
106 Avon County Rowing Club - AVN-ROACH (D)
Op MasC/D 4+
116 15:06 F
107 Monmouth Rowing Club - MON-LEWIS
108 Minerva Bath Rowing Club - MIN-BIRTWISTLE-2
Op MasE/F/G 4+
117 15:09 F
139 Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT-LANGMAID-2
140 Minerva Bath Rowing Club - MIN-O'FARRELL
Op MasG 1x PM
118 15:12 F
122 Taunton Rowing Club - TUN-WINGFIELD-2
123 Evesham Rowing Club - EVE-POLLARD
Op MasG 2x
119 15:15 F
178 Derwent Rowing Club - DEW-COPE
179 Monmouth Rowing Club - MON-STEWART-WOODS
W 2-
120 15:18 F
165 Ross Rowing Club - ROS-POPE
167 Ross Rowing Club - ROS-JONES
W J13 1x PM
121 15:21 F
169 Llandaff Rowing Club - LLA-HARRISON
171 Ross Rowing Club - ROS-SMITH-2-2
W J13 2x
122 15:24 F
134 A.B. Severn Boat Club - ABV-JEN
137 Staines Boat Club - STN-BENNETT
W J14 2x
123 15:27 F
155 Thames Scullers - THS-SCOTT
160 Ross Rowing Club - ROS-HOWE
W J15 1x PM
124 15:30 F
118 A.B. Severn Boat Club - ABV-LYNCH
120 Staines Boat Club - STN-BROWN
W J15 4x+
125 15:33 F
150 Ross Rowing Club - ROS-GABB-2
152 Llandaff Rowing Club - LLA-SALISBURY
W J16 1x PM
126 15:36 F
114 Avon County Rowing Club - AVN-FRASER-2-2
117 Monmouth School For Girls RC - HAB-LEAF-2
W J16 4+
127 15:39 F
124 Hereford Rowing Club - HER-PREEDY
127 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-ANGELOPOULOU
W MasC 2x
128 15:42 F
128 Llandaff Rowing Club - LLA-BEAUCHAMP
129 Minerva Bath Rowing Club - MIN-BROWN-2
W MasE/F 2x