Search for your Races Live Results Stats Refresh
Division 1
Start25/05/2019 09:30
Interval03 mins
First StationClubhouse Side
Second StationStakeford Woods Side
Race Crews Event
1 09:30
31 Hexham Rowing Club - HEX-STEWART
32 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-SMITH-3-2
Op J15 1x Division 1 10
2 09:33
29 Tees Rowing Club - TEE-SUMMERS
30 Cambois Rowing Club - CBS-FAIRHOLM
Op J15 1x Division 1 11
3 09:36
41 Durham University Boat Club - DUB-KINGSTON
42 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-MCNALLY-2
W 4x- Division 1 14
4 09:39
5 St Leonards School Boat Club - SLS-GEORGE
6 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-GREEN
W J14 4x+ Division 1 17
5 09:42
37 Tyne United Rowing Club - TYU-SOUTHWARD
38 St Leonards School Boat Club - SLS-SHAW-2
W J15 1x Division 1 18
6 09:45
35 Tyne United Rowing Club - TYU-WOODS
36 Berwick Amateur Rowing Club - BER-NEWTON
W J15 1x Division 1 19
7 09:48 SF
46 Durham University Boat Club - DUB-STRATFORD
47 Durham University Boat Club - DUB-YOUNG
Op 2- Division 1 24
8 09:51 SF
3 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-SAYBURN
4 St Leonards School Boat Club - SLS-PARKINSON
Op J14 4x+ Division 1 26
9 09:54 SF
1 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-RUSH-2
2 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-TAYLOR
Op J14 4x+ Division 1 26
10 09:57 SF
31 Hexham Rowing Club - HEX-STEWART
34 Cambois Rowing Club - CBS-OLIVE
Op J15 1x Division 1 27
11 10:00 SF
29 Tees Rowing Club - TEE-SUMMERS
33 Tyne United Rowing Club - TYU-COX
Op J15 1x Division 1 27
12 10:03 SF
17 Hexham Rowing Club - HEX-CRONK
18 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-WILKINSON-2
Op J18 2x Division 1 29
13 10:06 SF
44 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-WILSON
45 St Leonards School Boat Club - SLS-ROGERS-2
W 4x- Division 1 32
14 10:09 SF
41 Durham University Boat Club - DUB-KINGSTON
43 Berwick Amateur Rowing Club - BER-RUTHERFORD
W 4x- Division 1 32
15 10:12 SF
49 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-HESLOP
50 Hexham Rowing Club - HEX-GOLDSMITH
W J13 2x Division 1 33
16 10:15 SF
8 St Leonards School Boat Club - SLS-WILSON
9 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-MCDERMOTT
W J14 4x+ Division 1 34
17 10:18 SF
5 St Leonards School Boat Club - SLS-GEORGE
7 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-BARRASS
W J14 4x+ Division 1 34
18 10:21 SF
38 St Leonards School Boat Club - SLS-SHAW-2
40 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-BROWN
W J15 1x Division 1 35
19 10:24 SF
35 Tyne United Rowing Club - TYU-WOODS
39 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-FAWCETT
W J15 1x Division 1 35
20 10:27 SF
26 Cambois Rowing Club - CBS-SMITH
27 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-TANCSIK
W J16 2x Division 1 36
21 10:30 SF
24 Tyne United Rowing Club - TYU-EASTON
25 St Leonards School Boat Club - SLS-REILLY O'DONNELL-2
W J18 2x Division 1 37
22 10:33 SF
22 Cambois Rowing Club - CBS-ROBSON
23 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-HARRISON
W J18 2x Division 1 37
23 10:36 SF
14 Durham Amateur Rowing Club - DUR-MCMILLAN
15 Hexham Rowing Club - HEX-ROWLSON
W MasA/C 2x Division 1 38
24 10:39 F
47 Durham University Boat Club - DUB-YOUNG
48 Durham University Boat Club - DUB-WALTON
Op 2- Division 1
25 10:42 F
52 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-PURVES LIDDELLE-2
53 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-ROBERTSON-2
Op J13 2x Division 1
26 10:45 F
2 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-TAYLOR
4 St Leonards School Boat Club - SLS-PARKINSON
Op J14 4x+ Division 1
27 10:48 F
29 Tees Rowing Club - TEE-SUMMERS
34 Cambois Rowing Club - CBS-OLIVE
Op J15 1x Division 1
28 10:51 F
20 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-COLEMAN
21 St Leonards School Boat Club - SLS-WILMORE
Op J16 2x Division 1
29 10:54 F
18 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-WILKINSON-2
19 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-MAWSON
Op J18 2x Division 1
30 10:57 F
10 Hexham Rowing Club - HEX-LUDMAN
11 Talkin Tarn Amateur Rowing Club - TTA-LEWIS-2
Op MasD/E 2x Division 1
31 11:00 F
12 Berwick Amateur Rowing Club - BER-BENTON
13 Cambois Rowing Club - CBS-FERGUSON
Op MasG/H 2x Division 1
32 11:03 F
43 Berwick Amateur Rowing Club - BER-RUTHERFORD
45 St Leonards School Boat Club - SLS-ROGERS-2
W 4x- Division 1
33 11:06 F
49 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-HESLOP
51 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-ROWLANDS
W J13 2x Division 1
34 11:09 F
7 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-BARRASS
9 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-MCDERMOTT
W J14 4x+ Division 1
35 11:12 F
35 Tyne United Rowing Club - TYU-WOODS
38 St Leonards School Boat Club - SLS-SHAW-2
W J15 1x Division 1
36 11:15 F
26 Cambois Rowing Club - CBS-SMITH
28 Cambois Rowing Club - CBS-FENWICK
W J16 2x Division 1
37 11:18 F
23 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-HARRISON
25 St Leonards School Boat Club - SLS-REILLY O'DONNELL-2
W J18 2x Division 1
38 11:21 F
14 Durham Amateur Rowing Club - DUR-MCMILLAN
16 Hexham Rowing Club - HEX-BOWMAN
W MasA/C 2x Division 1
Division 2
Start25/05/2019 12:30
Interval03 mins
First StationClubhouse Side
Second StationStakeford Woods Side
Race Crews Event
39 12:30
91 Talkin Tarn Amateur Rowing Club - TTA-LEWIS
92 Durham University Boat Club - DUB-STRATFORD-2
Op 2x Division 2 47
40 12:33
78 Durham Amateur Rowing Club - DUR-BEATTIE
79 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-JONES-2
Op J16 1x Division 2 52
41 12:36
96 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-MANNING
97 St Leonards School Boat Club - SLS-KENT
W 4+ Division 2 57
42 12:39
66 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-MILBURN
67 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-SMITH
W J15 2x Division 2 58
43 12:42
64 Hexham Rowing Club - HEX-THORPE
65 St Leonards School Boat Club - SLS-SHAW
W J15 2x Division 2 58
44 12:45
62 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-POWELL
63 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-MCMONIGLE
W J15 2x Division 2 59
45 12:48
60 Tyne United Rowing Club - TYU-SOUTHWARD-2
61 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-READ
W J15 2x Division 2 59
46 12:51 SF
94 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-BELL-2
95 Durham University Boat Club - DUB-YOUNG-2
Op 2x Division 2 62
47 12:54 SF
92 Durham University Boat Club - DUB-STRATFORD-2
93 Durham University Boat Club - DUB-WALTON-2
Op 2x Division 2 62
48 12:57 SF
101 St Leonards School Boat Club - SLS-GRAY-2
102 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-BLAIR
Op 4+ Division 2 63
49 13:00 SF
56 Hexham Rowing Club - HEX-WRIGHT-2-2
57 Tyne United Rowing Club - TYU-MILSTED
Op J15 2x Division 2 64
50 13:03 SF
54 Cambois Rowing Club - CBS-FAIRHOLM
55 Hexham Rowing Club - HEX-TURNBULL
Op J15 2x Division 2 64
51 13:06 SF
81 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-HULL
82 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-REED
Op J16 1x Division 2 65
52 13:09 SF
79 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-JONES-2
80 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-ORD
Op J16 1x Division 2 65
53 13:12 SF
75 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-WILKINSON
76 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-BROWN
Op J18 1x Division 2 66
54 13:15 SF
68 Tyne Amateur Rowing Club - TYN-CHAPPELL
69 Berwick Amateur Rowing Club - BER-BLACK
Op MasD/E/F 1x Division 2 67
55 13:18 SF
104 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-HARRISON-2
105 Durham University Boat Club - DUB-JOBLING
W 2x Division 2 70
56 13:21 SF
99 Butler College Boat Club - BTL-ROBERTS
100 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-MCNALLY-2-2
W 4+ Division 2 71
57 13:24 SF
97 St Leonards School Boat Club - SLS-KENT
98 St Aidans College Boat Club - AID-ARROL
W 4+ Division 2 71
58 13:27 SF
64 Hexham Rowing Club - HEX-THORPE
66 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-MILBURN
W J15 2x Division 2 74
59 13:30 SF
60 Tyne United Rowing Club - TYU-SOUTHWARD-2
62 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-POWELL
W J15 2x Division 2 74
60 13:33 SF
85 Tyne United Rowing Club - TYU-WOODS-2
86 Cambois Rowing Club - CBS-MORTIMER
W J18 1x Division 2 76
61 13:36 SF
83 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-PALMER-2
84 Cambois Rowing Club - CBS-FURNESS
W J18 1x Division 2 76
62 13:39 F
93 Durham University Boat Club - DUB-WALTON-2
95 Durham University Boat Club - DUB-YOUNG-2
Op 2x Division 2
63 13:42 F
102 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-BLAIR
103 St Hild & St Bede College Boat Club - SHB-ZAMAN
Op 4+ Division 2
64 13:45 F
54 Cambois Rowing Club - CBS-FAIRHOLM
56 Hexham Rowing Club - HEX-WRIGHT-2-2
Op J15 2x Division 2
65 13:48 F
79 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-JONES-2
81 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-HULL
Op J16 1x Division 2
66 13:51 F
75 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-WILKINSON
77 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-ANDERSEN
Op J18 1x Division 2
67 13:54 F
69 Berwick Amateur Rowing Club - BER-BLACK
70 Berwick Amateur Rowing Club - BER-MORRISON
Op MasD/E/F 1x Division 2
68 13:57 F
71 Cambois Rowing Club - CBS-FREEMAN
72 Tyne United Rowing Club - TYU-FERGUSON
Op MasG 1x Division 2
69 14:00 F
107 Berwick Amateur Rowing Club - BER-EKE
108 Hexham Rowing Club - HEX-JOHNSON-2
Mx 4x- Division 2
70 14:03 F
105 Durham University Boat Club - DUB-JOBLING
106 Durham University Boat Club - DUB-KINGSTON-2
W 2x Division 2
71 14:06 F
97 St Leonards School Boat Club - SLS-KENT
100 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-MCNALLY-2-2
W 4+ Division 2
72 14:09 F
109 St Leonards School Boat Club - SLS-ATKINSON
110 Hexham Rowing Club - HEX-JEWITT
W J13 4x+ Division 2
73 14:12 F
89 Tyne United Rowing Club - TYU-MAUGHAN
90 Tyne United Rowing Club - TYU-GUARIENTO
W J14 1x Division 2
74 14:15 F
60 Tyne United Rowing Club - TYU-SOUTHWARD-2
64 Hexham Rowing Club - HEX-THORPE
W J15 2x Division 2
75 14:18 F
87 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-WARREN
88 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-WILKINSON-2-2
W J16 1x Division 2
76 14:21 F
84 Cambois Rowing Club - CBS-FURNESS
86 Cambois Rowing Club - CBS-MORTIMER
W J18 1x Division 2
77 14:24 F
58 St Leonards School Boat Club - SLS-BANCROFT
59 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-JAMES
W J18 2- Division 2
78 14:27 F
73 Tyne United Rowing Club - TYU-BOLTON
74 Talkin Tarn Amateur Rowing Club - TTA-LEWIS-4
W MasB/D 1x Division 2
Division 3
Start25/05/2019 15:00
Interval03 mins
First StationClubhouse Side
Second StationStakeford Woods Side
Race Crews Event
79 15:00
134 Durham University Boat Club - DUB-CHAMBERS
135 Tees Rowing Club - TEE-SUMMERS-2
Op 1x Division 3 84
80 15:03
143 Tyne United Rowing Club - TYU-CARTWRIGHT
144 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-WILKINSON-2
W 1x Division 3 94
81 15:06
141 Durham University Boat Club - DUB-WALTON-3
142 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-SMITH-3
Op 1x Division 3 95
82 15:09
139 Durham University Boat Club - DUB-STRATFORD-3
140 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-ANDERSEN-2
Op 1x Division 3 95
83 15:12
137 Durham University Boat Club - DUB-DEAKIN
138 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-JONES-2-2
Op 1x Division 3 96
84 15:15
135 Tees Rowing Club - TEE-SUMMERS-2
136 Berwick Amateur Rowing Club - BER-CAIRNS
Op 1x Division 3 96
85 15:18
128 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-BEECH
129 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-MUSE
Op J14 2x Division 3 99
86 15:21
126 Hexham Rowing Club - HEX-SHOVLIN
127 St Leonards School Boat Club - SLS-LAING
Op J14 2x Division 3 100
87 15:24
124 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-RUSH
125 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-DYER
Op J14 2x Division 3 100
88 15:27
156 Durham University Boat Club - DUB-DEEGAN-KERR
157 Hexham Rowing Club - HEX-OATES
Mx 2x Division 3 102
89 15:30
154 Durham University Boat Club - DUB-YOUNG-3
155 Tyne United Rowing Club - TYU-CORKER
Mx 2x Division 3 103
90 15:33
152 Berwick Amateur Rowing Club - BER-CAIRNS-2
153 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-BELL
Mx 2x Division 3 103
91 15:36
150 Durham University Boat Club - DUB-CHUMAS
151 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-WARREN-2
W 1x Division 3 104
92 15:39
148 Cambois Rowing Club - CBS-LONBAY
149 Talkin Tarn Amateur Rowing Club - TTA-LEWIS-3
W 1x Division 3 104
93 15:42
146 Cambois Rowing Club - CBS-FURNESS
147 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-BEECH-2
W 1x Division 3 105
94 15:45
144 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-WILKINSON-2
145 Durham University Boat Club - DUB-MAXWELL
W 1x Division 3 105
95 15:48 SF
139 Durham University Boat Club - DUB-STRATFORD-3
141 Durham University Boat Club - DUB-WALTON-3
Op 1x Division 3 110
96 15:51 SF
135 Tees Rowing Club - TEE-SUMMERS-2
138 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-JONES-2-2
Op 1x Division 3 110
97 15:54 SF
161 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-PURVES LIDDELLE
162 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-FAWCETT
Op J13 1x Division 3 111
98 15:57 SF
159 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-LARSEN
160 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-ROBERTSON
Op J13 1x Division 3 111
99 16:00 SF
128 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-BEECH
130 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-TAYLOR-2
Op J14 2x Division 3 112
100 16:03 SF
125 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-DYER
127 St Leonards School Boat Club - SLS-LAING
Op J14 2x Division 3 112
101 16:06 SF
115 St Leonards School Boat Club - SLS-ROWNTREE
116 Hexham Rowing Club - HEX-CAMPBELL
Op J15 4x+ Division 3 113
102 16:09 SF
157 Hexham Rowing Club - HEX-OATES
158 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-PAYNE
Mx 2x Division 3 116
103 16:12 SF
152 Berwick Amateur Rowing Club - BER-CAIRNS-2
155 Tyne United Rowing Club - TYU-CORKER
Mx 2x Division 3 116
104 16:15 SF
149 Talkin Tarn Amateur Rowing Club - TTA-LEWIS-3
151 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-WARREN-2
W 1x Division 3 117
105 16:18 SF
144 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-WILKINSON-2
146 Cambois Rowing Club - CBS-FURNESS
W 1x Division 3 117
106 16:21 SF
163 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-PALMER
164 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-ARKLEY
W J13 1x Division 3 119
107 16:24 SF
131 Tyne United Rowing Club - TYU-GUARIENTO-2
132 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-YORKE
W J14 2x Division 3 120
108 16:27 SF
121 St Leonards School Boat Club - SLS-ROGERS
122 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-SMITH
W J15 4x+ Division 3 121
109 16:30 SF
118 Cambois Rowing Club - CBS-FENWICK
119 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-JAMES-2
W J18 4x- Division 3 122
110 16:33 F
138 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-JONES-2-2
141 Durham University Boat Club - DUB-WALTON-3
Op 1x Division 3
111 16:36 F
159 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-LARSEN
162 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-FAWCETT
Op J13 1x Division 3
112 16:39 F
127 St Leonards School Boat Club - SLS-LAING
128 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-BEECH
Op J14 2x Division 3
113 16:42 F
116 Hexham Rowing Club - HEX-CAMPBELL
117 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-BLAIR-2
Op J15 4x+ Division 3
114 16:45 F
113 Hexham Rowing Club - HEX-STEWART-2
114 St Leonards School Boat Club - SLS-GRAY
Op J18 4x- Division 3
115 16:48 F
111 Hexham Rowing Club - HEX-DOODY
112 Hexham Rowing Club - HEX-YOUNG
Op MasF 4x- Division 3
116 16:51 F
152 Berwick Amateur Rowing Club - BER-CAIRNS-2
157 Hexham Rowing Club - HEX-OATES
Mx 2x Division 3
117 16:54 F
146 Cambois Rowing Club - CBS-FURNESS
151 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-WARREN-2
W 1x Division 3
118 16:57 F
166 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-MANNING-2
167 Butler College Boat Club - BTL-GROVER
W 8+ Division 3
119 17:00 F
164 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-ARKLEY
165 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-HESLOP-2
W J13 1x Division 3
120 17:03 F
131 Tyne United Rowing Club - TYU-GUARIENTO-2
133 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-Ellison
W J14 2x Division 3
121 17:06 F
121 St Leonards School Boat Club - SLS-ROGERS
123 Queen Elizabeth High School Boat Club - QEH-READ-2
W J15 4x+ Division 3
122 17:09 F
118 Cambois Rowing Club - CBS-FENWICK
120 St Leonards School Boat Club - SLS-BANCROFT-2
W J18 4x- Division 3