Search for your Races Live Results Stats Refresh
Sat AM 1000m
Start04/05/2019 08:30
Interval03 mins, 30 sec
First StationLane A
Second StationLane B
Race Crews Event
1 08:30
46 Abingdon Rowing Club - ABN-LOVEJOY
47 City of Bristol Rowing Club - CBR-LIGHTFOOT
Op J15 2x 18
2 08:33
44 City of Oxford Rowing Club - COX-DAZA
45 Abingdon Rowing Club - ABN-LANGDON
Op J15 2x 18
3 08:37
42 Llandaff Rowing Club - LLA-MORGAN
43 City of Bristol Rowing Club - CBR-KAY
Op J15 2x 19
4 08:40
40 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-WILCOCK
41 Abingdon Rowing Club - ABN-GILLETT
Op J15 2x 19
5 08:44
25 Llandaff Rowing Club - LLA-HARDYMAN
26 City of Bristol Rowing Club - CBR-BEESTON
W J14 4x+ 28
6 08:47
23 City of Oxford Rowing Club - COX-BOWLEY
24 Monmouth School For Girls RC - HAB-GRAY B
W J14 4x+ 28
7 08:51
21 Abingdon Rowing Club - ABN-MORRIS
22 Monmouth School For Girls RC - HAB-BAILEY A
W J14 4x+ 29
8 08:54
19 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-WATTS-2
20 Monmouth School For Girls RC - HAB-LUCAS C
W J14 4x+ 29
9 08:58
50 City of Oxford Rowing Club - COX-GRAINGER
51 Stourport Boat Club - STP-JONES
W J15 2x
Band 1
30
10 09:01
48 City of Oxford Rowing Club - COX-TAYLOR
49 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-ELSTONE
W J15 2x
Band 1
31
11 09:05
60 Cheltenham Ladies' College, The, Rowing Club - CLC-RICHARDS
61 Evesham Rowing Club - EVE-DEE
W J15 2x
Band 2
32
12 09:08
58 Cheltenham Ladies' College, The, Rowing Club - CLC-FERCHLAND-HOWE
59 A.B. Severn Boat Club - ABV-ARNOLD
W J15 2x
Band 2
32
13 09:12
56 Cheltenham Ladies' College, The, Rowing Club - CLC-STOK
57 A.B. Severn Boat Club - ABV-LYNCH-2
W J15 2x
Band 2
33
14 09:15
54 Abingdon Rowing Club - ABN-ASHLEY-CARTER
55 Stourport Boat Club - STP-LIVESEY
W J15 2x
Band 2
33
15 09:19
8 Northampton Rowing Club - (MasC) BEVAN
9 Avon County Rowing Club - (MasD) GREER
W MasC/D Handicapped 4+ 37
16 09:22 SF
68 Pangbourne College Boat Club - PAN - HARRIS
69 Pangbourne College Boat Club - PAN-WINTER
Op 2- 38
17 09:26 SF
66 Pangbourne College Boat Club - PAN-EDMONDSON
67 Pangbourne College Boat Club - PAN-BULLEN
Op 2- 38
18 09:29 SF
44 City of Oxford Rowing Club - COX-DAZA
47 City of Bristol Rowing Club - CBR-LIGHTFOOT
Op J15 2x 40
19 09:33 SF
40 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-WILCOCK
43 City of Bristol Rowing Club - CBR-KAY
Op J15 2x 40
20 09:36 SF
64 Abingdon Rowing Club - ABN-JOSE
65 King Edward VI School Boat Club - KES-HODSON-2
Op J18 1x 41
21 09:40 SF
62 Clifton College Boat Club - CLI-POWELL
63 City of Bristol Rowing Club - CBR-DUFFY
Op J18 1x 41
22 09:43 SF
29 Upton Rowing Club - (MasE) HORNE
30 Stourport Boat Club - (MasD) HAYWOOD
Op MasD/E Handicapped 2x 45
23 09:47 SF
5 Warwick Boat Club - (MasD) HAYNES
6 Evesham Rowing Club - (MasE) WOOD
Op MasD/E Handicapped 4+ 46
24 09:50 SF
70 Upton Rowing Club - UPT-EDNEY
71 Warwick Boat Club - WAR-LUCEY
Mx 2x 49
25 09:54 SF
75 Warwick Boat Club - WAR-ROTHWELL
76 Worcester Rowing Club - WRR-BARNETT
W 4x- 50
26 09:57 SF
73 A.B. Severn Boat Club - ABV-Mc Dermott
74 Cheltenham Ladies' College, The, Rowing Club - CLC-KOSOBUCKI
W 4x- 50
27 10:01 SF
77 Stourport Boat Club - STP-CLARKE
78 Avon County Rowing Club - AVN-LAMB
W 8+ 51
28 10:04 SF
23 City of Oxford Rowing Club - COX-BOWLEY
26 City of Bristol Rowing Club - CBR-BEESTON
W J14 4x+ 52
29 10:08 SF
19 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-WATTS-2
21 Abingdon Rowing Club - ABN-MORRIS
W J14 4x+ 52
30 10:11 SF
50 City of Oxford Rowing Club - COX-GRAINGER
53 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-USSELMANN
W J15 2x
Band 1
53
31 10:15 SF
49 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-ELSTONE
52 Evesham Rowing Club - EVE-PARKIN
W J15 2x
Band 1
53
32 10:18 SF
59 A.B. Severn Boat Club - ABV-ARNOLD
60 Cheltenham Ladies' College, The, Rowing Club - CLC-RICHARDS
W J15 2x
Band 2
54
33 10:22 SF
54 Abingdon Rowing Club - ABN-ASHLEY-CARTER
57 A.B. Severn Boat Club - ABV-LYNCH-2
W J15 2x
Band 2
54
34 10:25 SF
17 Evesham Rowing Club - EVE-HAM
18 A.B. Severn Boat Club - ABV-DERBYSHIRE
W J16 4x- 55
35 10:29 SF
15 Llandaff Rowing Club - LLA-MACKIE
16 Cheltenham Ladies' College, The, Rowing Club - CLC-TEERACHOTMONGKOL
W J16 4x- 55
36 10:32 SF
11 Evesham Rowing Club - (MasD) GOLDSTRAW
12 Ross Rowing Club - (MasD) Wolfenden
W MasC/D Handicapped 4+ 56
37 10:36 SF
8 Northampton Rowing Club - (MasC) BEVAN
10 Derwent Rowing Club - (MasD) PAILLIN
W MasC/D Handicapped 4+ 56
38 10:39 F
67 Pangbourne College Boat Club - PAN-BULLEN
68 Pangbourne College Boat Club - PAN - HARRIS
Op 2-
39 10:43 F
13 City of Bristol Rowing Club - CBR-FORSTER
14 Llandaff Rowing Club - LLA-JAMES
Op J14 4x+
40 10:46 F
43 City of Bristol Rowing Club - CBR-KAY
44 City of Oxford Rowing Club - COX-DAZA
Op J15 2x
41 10:50 F
63 City of Bristol Rowing Club - CBR-DUFFY
64 Abingdon Rowing Club - ABN-JOSE
Op J18 1x
42 10:53 F
27 Upton Rowing Club - (MasC) EATON
28 Warwick Boat Club - (MasB) LINDSTROM
Op MasB/C Handicapped 2x
43 10:57 F
1 Pengwern Boat Club - PGN-WILLIS
2 Warwick Boat Club - WAR-MARTIN
Op MasB 4+
44 11:00 F
3 Warwick Boat Club - WAR-HODGE
4 Llandaff Rowing Club - LLA-JUKES
Op MasC 4+
45 11:04 F
30 Stourport Boat Club - (MasD) HAYWOOD
31 Worcester Rowing Club - (MasD) HARRISON
Op MasD/E Handicapped 2x
46 11:07 F
6 Evesham Rowing Club - (MasE) WOOD
7 Evesham Rowing Club - (MasE) PINKERTON
Op MasD/E Handicapped 4+
47 11:11 F
32 Llandaff Rowing Club - LLA-SANDOM
33 Northampton Rowing Club - NTN-HOLMES
Op MasF 2x
48 11:14 F
34 Evesham Rowing Club - EVE-ROWLAND
35 Upton Rowing Club - UPT-JONES
Op MasG 2x
49 11:18 F
70 Upton Rowing Club - UPT-EDNEY
72 Poole Amateur Rowing Club - PLE-INETT
Mx 2x
50 11:21 F
74 Cheltenham Ladies' College, The, Rowing Club - CLC-KOSOBUCKI
75 Warwick Boat Club - WAR-ROTHWELL
W 4x-
51 11:25 F
77 Stourport Boat Club - STP-CLARKE
79 City of Oxford Rowing Club - COX-TWINN
W 8+
52 11:28 F
19 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-WATTS-2
26 City of Bristol Rowing Club - CBR-BEESTON
W J14 4x+
53 11:32 F
49 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-ELSTONE
50 City of Oxford Rowing Club - COX-GRAINGER
W J15 2x
Band 1
54 11:35 F
57 A.B. Severn Boat Club - ABV-LYNCH-2
59 A.B. Severn Boat Club - ABV-ARNOLD
W J15 2x
Band 2
55 11:39 F
15 Llandaff Rowing Club - LLA-MACKIE
17 Evesham Rowing Club - EVE-HAM
W J16 4x-
56 11:42 F
10 Derwent Rowing Club - (MasD) PAILLIN
11 Evesham Rowing Club - (MasD) GOLDSTRAW
W MasC/D Handicapped 4+
57 11:46 F
36 Bridgnorth Rowing Club - (MasE) Grove
37 Evesham Rowing Club - (MasD) GAYLER
W MasD/E Handicapped 2x
58 11:49 F
38 Avon County Rowing Club - (MasG) SONDHEIMER
39 Upton Rowing Club - (MasF) HAMMETT
W MasF/G Handicapped 2x
Sat PM 1000m
Start04/05/2019 12:53
Interval04 mins
First StationLane A
Second StationLane B
Race Crews Event
59 12:53
109 Evesham Rowing Club - EVE-HONOR
110 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-WILCOCK-2
Op J14 2x 75
60 12:57
107 City of Oxford Rowing Club - COX-BERRIDGE
108 City of Bristol Rowing Club - CBR-WORTHINGTON
Op J14 2x 76
61 13:01
104 Evesham Rowing Club - EVE-PARR
105 City of Bristol Rowing Club - CBR-SINCLAIR
Op J16 2x 81
62 13:05
102 Stourport Boat Club - STP-LARKIN
103 Northampton Rowing Club - NTN-WHEELER
Op J16 2x 82
63 13:09
100 Evesham Rowing Club - EVE-HILL-2
101 Clifton College Boat Club - CLI-SHEPPARD CAPPURRO
Op J16 2x 82
64 13:13
147 Warwick Boat Club - WAR-PARKINSON
148 Evesham Rowing Club - EVE-LEDGER
W 2x
Band 1
88
65 13:17
154 Northampton Rowing Club - NTN-DOBSON
155 Avon County Rowing Club - AVN-SENATOR
W 2x
Band 2
89
66 13:21
152 Evesham Rowing Club - EVE-JONES
153 Warwick Boat Club - WAR-MALCOLM
W 2x
Band 2
90
67 13:25
119 Evesham Rowing Club - EVE-EMPSON
120 Abingdon Rowing Club - ABN-ALDERMAN
W J14 2x
Band 2
91
68 13:29
117 City of Oxford Rowing Club - COX-BLANCHARD
118 Abingdon Rowing Club - ABN-MORRIS-2
W J14 2x
Band 2
92
69 13:33
125 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-WATTS
126 City of Bristol Rowing Club - CBR-PARKES
W J14 2x
Band 1
93
70 13:37
123 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-GRIFFITHS
124 City of Bristol Rowing Club - CBR-SIMON
W J14 2x
Band 1
94
71 13:41
92 City of Oxford Rowing Club - COX-GRUNEWALD
93 Abingdon Rowing Club - ABN-GRIMES
W J15 4x+ 98
72 13:48 SF
158 Warwick Boat Club - WAR-LUCEY-2
159 Evesham Rowing Club - EVE-BAKER-2
Op 1x 104
73 13:52 SF
163 Clifton College Boat Club - CLI-GOLDSACK
164 Warwick Boat Club - WAR-MCMILLAN
Op 2x 105
74 13:56 SF
161 Stourport Boat Club - STP-FULLER
162 Llandaff Rowing Club - LLA-BUTTON
Op 2x 105
75 14:00 SF
110 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-WILCOCK-2
112 City of Bristol Rowing Club - CBR-BENTON
Op J14 2x 106
76 14:04 SF
107 City of Oxford Rowing Club - COX-BERRIDGE
111 City of Bristol Rowing Club - CBR-MARTINI
Op J14 2x 106
77 14:08 SF
141 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-AITCHISON
142 A.B. Severn Boat Club - ABV-TEAGUE
Op J15 1x 107
78 14:12 SF
139 Northampton Rowing Club - NTN-ALLINGHAM
140 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-CLARKE
Op J15 1x 107
79 14:16 SF
87 City of Oxford Rowing Club - COX-DAZA-2
88 Clifton College Boat Club - CLI-LARERDO
Op J15 4x+ 108
80 14:20 SF
85 City of Bristol Rowing Club - CBR-BIGGS
86 Abingdon Rowing Club - ABN-TUCKER
Op J15 4x+ 108
81 14:24 SF
104 Evesham Rowing Club - EVE-PARR
106 City of Oxford Rowing Club - COX-MCRAE
Op J16 2x 109
82 14:28 SF
100 Evesham Rowing Club - EVE-HILL-2
102 Stourport Boat Club - STP-LARKIN
Op J16 2x 109
83 14:32 SF
80 King Edward VI School Boat Club - KES-HODSON
81 Clifton College Boat Club - CLI-ISAACS
Op J18 4+ 110
84 14:36 SF
129 Poole Amateur Rowing Club - PLE-INETT-2
130 Evesham Rowing Club - EVE-TAYLOR-2
Op MasB 1x 112
85 14:40 SF
134 Stourport Boat Club - (MasF) GWILLIAM
135 Warwick Boat Club - (MasG) HODGE
Op MasF/G Handicapped 1x 113
86 14:47 SF
132 Dart-Totnes Amateur Rowing Club - (MasG) ATKINSON
133 Upton Rowing Club - (MasG) SCOTT
Op MasF/G Handicapped 1x 113
87 14:51 SF
150 Avon County Rowing Club - AVN-SCOTT
151 Evesham Rowing Club - EVE-SHALOM
W 2x
Band 1
114
88 14:55 SF
147 Warwick Boat Club - WAR-PARKINSON
149 Northampton Rowing Club - NTN-GOLDEN
W 2x
Band 1
114
89 14:59 SF
154 Northampton Rowing Club - NTN-DOBSON
157 Worcester Rowing Club - WRR-OWENS
W 2x
Band 2
115
90 15:03 SF
152 Evesham Rowing Club - EVE-JONES
156 Poole Amateur Rowing Club - PLE-RIMMER
W 2x
Band 2
115
91 15:07 SF
119 Evesham Rowing Club - EVE-EMPSON
122 A.B. Severn Boat Club - ABV-LYNCH
W J14 2x
Band 2
116
92 15:11 SF
117 City of Oxford Rowing Club - COX-BLANCHARD
121 Llandaff Rowing Club - LLA-ELLIS
W J14 2x
Band 2
116
93 15:15 SF
126 City of Bristol Rowing Club - CBR-PARKES
128 City of Bristol Rowing Club - CBR-BURTON
W J14 2x
Band 1
117
94 15:19 SF
124 City of Bristol Rowing Club - CBR-SIMON
127 City of Bristol Rowing Club - CBR-WATTS
W J14 2x
Band 1
117
95 15:23 SF
145 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-ELSTONE-2
146 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-HODGSON
W J15 1x 118
96 15:27 SF
143 Abingdon Rowing Club - ABN-PERKINS
144 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-SARTAIN
W J15 1x 118
97 15:31 SF
95 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-MYNORS
96 Ross Rowing Club - ROS-HUMPHRYES
W J15 4x+ 119
98 15:35 SF
92 City of Oxford Rowing Club - COX-GRUNEWALD
94 Stourport Boat Club - STP-DAVIS
W J15 4x+ 119
99 15:39 SF
115 Llandaff Rowing Club - LLA-MEREDITH
116 A.B. Severn Boat Club - ABV-DERBYSHIRE-2
W J16 2x 120
100 15:46 SF
113 Llandaff Rowing Club - LLA-GOULD
114 Evesham Rowing Club - EVE-FARRELL
W J16 2x 120
101 15:50 SF
89 A.B. Severn Boat Club - ABV-McDermott
90 City of Oxford Rowing Club - COX-WATSON
W J18 4x- 121
102 15:54 SF
97 Warwick Boat Club - WAR-EVANS
98 Derwent Rowing Club - DEW-LOCKHART
W MasD 2- 122
103 15:58 SF
136 Stratford-upon-Avon Boat Club - (MasF) WOOLLEY
137 Evesham Rowing Club - (MasE) LOVELOCK
W MasE/F Handicapped 1x 123
104 16:02 F
158 Warwick Boat Club - WAR-LUCEY-2
160 Northampton Rowing Club - NTN-SEED
Op 1x
105 16:06 F
161 Stourport Boat Club - STP-FULLER
163 Clifton College Boat Club - CLI-GOLDSACK
Op 2x
106 16:10 F
111 City of Bristol Rowing Club - CBR-MARTINI
110 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-WILCOCK-2
Op J14 2x
107 16:14 F
140 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-CLARKE
142 A.B. Severn Boat Club - ABV-TEAGUE
Op J15 1x
108 16:18 F
85 City of Bristol Rowing Club - CBR-BIGGS
87 City of Oxford Rowing Club - COX-DAZA-2
Op J15 4x+
109 16:22 F
102 Stourport Boat Club - STP-LARKIN
106 City of Oxford Rowing Club - COX-MCRAE
Op J16 2x
110 16:26 F
80 King Edward VI School Boat Club - KES-HODSON
82 Pangbourne College Boat Club - PAN JM18 4+
Op J18 4+
111 16:30 F
83 Evesham Rowing Club - EVE-REPTON
84 A.B. Severn Boat Club - ABV-SAYERS
Op J18 4x-
112 16:34 F
130 Evesham Rowing Club - EVE-TAYLOR-2
131 Huntingdon Boat Club - HUN-ADAMS
Op MasB 1x
113 16:38 F
132 Dart-Totnes Amateur Rowing Club - (MasG) ATKINSON
134 Stourport Boat Club - (MasF) GWILLIAM
Op MasF/G Handicapped 1x
114 16:42 F
147 Warwick Boat Club - WAR-PARKINSON
151 Evesham Rowing Club - EVE-SHALOM
W 2x
Band 1
115 16:46 F
156 Poole Amateur Rowing Club - PLE-RIMMER
154 Northampton Rowing Club - NTN-DOBSON
W 2x
Band 2
116 16:50 F
117 City of Oxford Rowing Club - COX-BLANCHARD
122 A.B. Severn Boat Club - ABV-LYNCH
W J14 2x
Band 2
117 16:54 F
127 City of Bristol Rowing Club - CBR-WATTS
126 City of Bristol Rowing Club - CBR-PARKES
W J14 2x
Band 1
118 16:58 F
144 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-SARTAIN
145 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-ELSTONE-2
W J15 1x
119 17:02 F
94 Stourport Boat Club - STP-DAVIS
96 Ross Rowing Club - ROS-HUMPHRYES
W J15 4x+
120 17:06 F
113 Llandaff Rowing Club - LLA-GOULD
115 Llandaff Rowing Club - LLA-MEREDITH
W J16 2x
121 17:10 F
89 A.B. Severn Boat Club - ABV-McDermott
91 Stourport Boat Club - STP-DIMAMBRO
W J18 4x-
122 17:14 F
98 Derwent Rowing Club - DEW-LOCKHART
99 Stourport Boat Club - STP-KIRK
W MasD 2-
123 17:18 F
136 Stratford-upon-Avon Boat Club - (MasF) WOOLLEY
138 Exeter Rowing Club Ltd - (MasE) FRENCH-CONSTANT
W MasE/F Handicapped 1x
Sat PM 1000m Senior Adult
Start04/05/2019 17:29
Interval04 mins
First StationLane A
Second StationLane B
Race Crews Event
124 17:29 F
171 Evesham Rowing Club - EVE-WALLBANK
172 Pangbourne College Boat Club - PAN 4+
Op 4+
125 17:33 F
169 City of Bristol Rowing Club - CBR-DUFFY-2
170 Wallingford Rowing Club - WRC-KING
Op MasD 1x
126 17:37 F
167 Stourport Boat Club - (MasD) HAYWOOD
168 Ross Rowing Club - (MasE) WATLING
Op MasD/E Handicapped 2-
127 17:41 F
165 Ross Rowing Club - ROS-Ball
166 Upton Rowing Club - UPT-HAMMETT
W MasE 4x-