Search for your Races Live Results Stats Refresh
Division One
Start22/09/2018 08:30
Interval04 mins
First StationClub Side
Second StationMiddle Lake
Third StationWindmill Side
Race Crews Event
1 08:30 SF
143 Huntingdon Boat Club - HUN-RAY-2
144 Peterborough City Rowing Club - PET-BEESLEY
145 Peterborough City Rowing Club - PET-HAND
Op J14 1x 57
2 08:34 SF
141 Bedford Rowing Club - BED-KING
142 Peterborough City Rowing Club - PET-ARMSTRONG
Op J14 1x 57
3 08:38 SF
138 Broxbourne Rowing Club - Ramnami
139 Peterborough City Rowing Club - PET-NIKLASSON
140 Northampton Rowing Club - NTN-ALLINGHAM
Op J14 1x 57
4 08:42 SF
130 Bedford Rowing Club - BED-MITCHELL
131 Peterborough City Rowing Club - PET-RIBBONS
Op J15 1x
Band 1
58
5 08:46 SF
127 Bedford Rowing Club - BED-JOHN
128 Peterborough City Rowing Club - PET-LAMONT
129 Oundle Town Rowing Club - OUT-CRUISE-2
Op J15 1x
Band 1
58
6 08:52 SF
182 Peterborough City Rowing Club - PET-BROOKS
183 Hillingdon Rowing Club - HIL-NEALE
Op PRI 4x+ 83
7 08:58 SF
180 Milton Keynes Rowing Club - MIK-QUINTON-2
181 Peterborough City Rowing Club - PET-BELLAMY
Op PRI 4x+ 83
8 09:02 SF
135 Bedford Rowing Club - BED-MOSS
136 Stowe Sculling Club - STO-PENROSE
137 Huntingdon Boat Club - HUN-DIGNAM
Op J15 1x
Band 2
59
9 09:06 SF
132 Warwick Boat Club - WAR-BLACK
133 Northampton Rowing Club - NTN-ALUKO
134 Oundle Town Rowing Club - OUT-PRATT
Op J15 1x
Band 2
59
10 09:10 SF
146 Loughborough Boat Club - LBR-FAIRBROTHER
147 Peterborough City Rowing Club - PET-GRIFFITHS
148 Peterborough City Rowing Club - PET-PARKER
W J18 1x 101
11 09:14 SF
149 Oundle Town Rowing Club - OUT-HODNETT
150 Bedford Rowing Club - BED-FLEMONS
151 Peterborough City Rowing Club - PET-MACE-2
W J18 1x 101
12 09:18 F
47 Oundle Town Rowing Club - OUT-HURFORD
48 Northampton Rowing Club - NTN-WALKER
Mx MasC 2x
13 09:22 SF
123 Broxbourne Rowing Club - Orpin-2
124 Peterborough City Rowing Club - PET-BODILY-2
Op J16 1x
Band 1
61
14 09:26 SF
120 Broxbourne Rowing Club - Day-2
121 Peterborough City Rowing Club - PET-GILBEY-2
122 Peterborough City Rowing Club - PET-JACKSON-4
Op J16 1x
Band 1
61
15 09:30 SF
152 Peterborough City Rowing Club - PET-REED
153 Loughborough Boat Club - LBR-JOHNSON
W J16 1x
Band 2
94
16 09:34 SF
154 Peterborough City Rowing Club - PET-HILTON-2
155 Isle of Ely Rowing Club - IEL-PALMER
W J16 1x
Band 2
94
17 09:38 F
73 Peterborough City Rowing Club - PET-CALVER-2
74 Huntingdon Boat Club - HUN-RAY
Op J14 2x
18 09:42 SF
117 Bedford Rowing Club - BED-REED
118 Broxbourne Rowing Club - Long-2
119 Peterborough City Rowing Club - PET-COLLINS
Op J18 1x 65
19 09:46 SF
114 Stowe Sculling Club - STO-FOX
115 Broxbourne Rowing Club - Green
116 Peterborough City Rowing Club - PET-BARNETT
Op J18 1x 65
20 09:50 SF
33 Milton Keynes Rowing Club - MIK-BENET (E)
34 Bentham Boat Club - BNT-SMART (F)
Op MasC/D/E/F 2x
Band 1 ...
71
21 09:54 SF
35 Bentham Boat Club - BNT-MURCH (F)
36 Cantabrigian Rowing Club - CAB-RICH(D)
Op MasC/D/E/F 2x
Band 1 ...
71
22 09:58 F
43 Broxbourne Rowing Club - BRX-DODS (C)
44 Peterborough City Rowing Club - PET-CALVER(B)
W MasB/C 2x
23 10:02 F
110 Milton Keynes Rowing Club - MIK-WILS(E)
111 Cantabrigian Rowing Club - CAB-(D)
W MasD/E 1x
24 10:06 SF
168 Loughborough Boat Club - LBR-HENRY
169 Milton Keynes Rowing Club - MIK-GRANEY
Op 1x 115
25 10:10 SF
170 Oxford Academicals Rowing Club - OAC-HOUGHTON
171 Wolfson College (Oxford) Boat Club - WOO-FERRIS-2
Op 1x 115
26 10:14 SF
69 Huntingdon Boat Club - HUN-HUNTER
70 Oundle Town Rowing Club - OUT-CRUISE
Op J15 2x 112
27 10:18 SF
71 Huntingdon Boat Club - HUN-MARJANOVIC-2
72 Warwick Boat Club - WAR-WESTMORE
Op J15 2x 112
28 10:24 SF
174 Milton Keynes Rowing Club - MIK-BLAKE
175 Hillingdon Rowing Club - HIL-BUCKLEY
Mx PRI STABLE 2x 78
29 10:30 SF
172 Milton Keynes Rowing Club - MIK-KARAFIATOVA
173 Milton Keynes Rowing Club - MIK-ARMSTRONG
Mx PRI STABLE 2x 78
30 10:42 SF
67 Stowe Sculling Club - STO-George & Alex
68 Peterborough City Rowing Club - PET-RIBBONS-2
Op J16 2x
Band 2
76
31 10:46 SF
64 Huntingdon Boat Club - HUN-ANDREW
65 Peterborough City Rowing Club - PET-BROWN
66 Northampton Rowing Club - NTN-MCDONNELL
Op J16 2x
Band 2
76
32 10:50 SF
100 Milton Keynes Rowing Club - MIK-BEN(E)
101 Broxbourne Rowing Club - BRX-CAN(E)
Op MasD/E 1x
Band 2
114
33 10:54 SF
98 Hollowell Scullers - HLS-FEN(E)
99 Oundle Town Rowing Club - OUT-CHAN(E)
Op MasD/E 1x
Band 2
114
34 10:58 SF
6 Nottingham Rowing Club - NRC- (E)
7 Broxbourne Rowing Club - BRX- (D)
Op MasD/E 4+ 87
35 11:02 SF
4 Loughborough Boat Club - LBR-HUDSON (E)
5 Broxbourne Rowing Club - BRX-BROWN (D)
Op MasD/E 4+ 87
36 11:06 F
199 Oundle Town Rowing Club - OUT-BERRIDGE
200 Milton Keynes Rowing Club - MIK-POTOTSKY
Op 2-
37 11:10 F
201 Hillingdon Rowing Club - HIL-KOEPP
202 Peterborough City Rowing Club - PET-COLLINS-2
Op 2x
38 11:14 SF
186 Broxbourne Rowing Club - BRX-SELWOOD
187 Peterborough City Rowing Club - PET-WATSON
W 2x
Band 1
90
39 11:18 SF
184 Wolfson College (Oxford) Boat Club - WOO-PUCHTA
185 Loughborough Boat Club - LBR-ZOHAN
W 2x
Band 1
90
40 11:22 F
51 Oundle Town Rowing Club - OUT-BISHOP-2
52 Broxbourne Rowing Club - BRX-DENYER
Mx MasF 2x
41 11:26 SF
62 Peterborough City Rowing Club - PET-GILBEY
63 Broxbourne Rowing Club - Orpin, Sumner
Op J16 2x
Band 1
74
42 11:30 SF
60 Peterborough City Rowing Club - PET-BODILY
61 Bedford Rowing Club - BED-LOVEDAY-2
Op J16 2x
Band 1
74
43 11:36 F
230 Milton Keynes Rowing Club - MIK-TEARLE
231 Peterborough City Rowing Club - PET-MARTIN
232 Milton Keynes Rowing Club - MIK-WELLS-2
W PRI STABLE 1x
44 11:40 SF
85 Bedford Rowing Club - BED-MONAGHAN
86 Oundle Town Rowing Club - OUT-BOLTON
W J16 2x
Band 3
96
45 11:44 SF
83 Huntingdon Boat Club - HUN-NICHOLLS
84 Stowe Sculling Club - STO-Ella, Katie
W J16 2x
Band 3
96
46 11:50 SF
178 Peterborough City Rowing Club - PET-BROOKS-2
179 Hillingdon Rowing Club - HIL-MILLER
Op PRI 2x 82
47 11:56 SF
176 Milton Keynes Rowing Club - MIK-FAGAN
177 Peterborough City Rowing Club - PET-HOLT
Op PRI 2x 82
48 12:00 SF
89 Huntingdon Boat Club - HUN-SHEPHERD
90 Loughborough Boat Club - LBR-THOMARA
W J16 2x
Band 2
99
49 12:04 SF
87 Bedford Rowing Club - BED-COLES
88 Peterborough City Rowing Club - PET-HILTON
W J16 2x
Band 2
99
50 12:08 F
203 Loughborough Boat Club - LBR-COX
204 Oundle Town Rowing Club - OUT-WATSON-2
Op 4+
51 12:12 SF
78 Broxbourne Rowing Club - Ramnami Langan
79 Warwick Boat Club - WAR-STRATTON
W J18 2x
Band 2
103
52 12:16 SF
75 Action4Youth Rowing Club - AFY-CHARLES
76 Peterborough City Rowing Club - PET-MACE
77 Warwick Boat Club - WAR-ELLIOTT
W J18 2x
Band 2
103
53 12:28 SF
191 Milton Keynes Rowing Club - MIK-NILSSON-KERR
192 Oundle Town Rowing Club - OUT-ATTLEY-2
W 4x- 119
54 12:32 SF
188 Northampton Rowing Club - NTN-JOHNSON
189 Isle of Ely Rowing Club - IEL-MOSS
190 Broxbourne Rowing Club - BRX - Hosking
W 4x- 119
55 12:36 F
91 Broxbourne Rowing Club - Troll Bryant Fowler
92 Bedford Rowing Club - BED-COOKE-2
W J16 2x
Band 1
56 12:40 F
205 Hillingdon Rowing Club - HIL-PRESSLER-KOEPP
206 Stowe Sculling Club - STO-Elliot, Oscar, Archie, Ilya-2
Op 4x-
57 12:44 F
140 Northampton Rowing Club - NTN-ALLINGHAM
142 Peterborough City Rowing Club - PET-ARMSTRONG
145 Peterborough City Rowing Club - PET-HAND
Op J14 1x
58 12:48 F
128 Peterborough City Rowing Club - PET-LAMONT
131 Peterborough City Rowing Club - PET-RIBBONS
Op J15 1x
Band 1
59 12:52 F
132 Warwick Boat Club - WAR-BLACK
137 Huntingdon Boat Club - HUN-DIGNAM
Op J15 1x
Band 2
60 12:56 F
125 Bedford Rowing Club - BED-FISHER
126 Action4Youth Rowing Club - AFY-SAGAR
Op J16 1x
Band 2
61 13:00 F
121 Peterborough City Rowing Club - PET-GILBEY-2
124 Peterborough City Rowing Club - PET-BODILY-2
Op J16 1x
Band 1
62 13:06 SF
196 Northampton Rowing Club - NTN-HODGE
197 Milton Keynes Rowing Club - MIK-WELLS-3
198 Oundle Town Rowing Club - OUT-HOUGHTON-2
W PRI 4x+ 118
63 13:12 SF
193 Broxbourne Rowing Club - BRX-Yvette
194 Oundle Town Rowing Club - OUT-CHENEY
195 Peterborough City Rowing Club - PET-BECKER
W PRI 4x+ 118
64 13:16 F
49 Cantabrigian Rowing Club - CAB-RICHARDSON-3
50 Broxbourne Rowing Club - BRX-FINDELL
Mx MasD/E 2x
65 13:20 F
116 Peterborough City Rowing Club - PET-BARNETT
117 Bedford Rowing Club - BED-REED
Op J18 1x
66 13:24 F
53 Broxbourne Rowing Club - Long, Green
54 Huntingdon Boat Club - HUN-LINDSELL-MANSBRIDGE-2
Op J18 2x
Band 2
67 13:28 F
13 Peterborough City Rowing Club - PET-CALVER(B)
14 Milton Keynes Rowing Club - MIK-PILCHER(C)
15 Peterborough City Rowing Club - PET-MOSLEY(D)
W MasB/C/D 4+
68 13:32 F
57 Peterborough City Rowing Club - PET-WOODALL-4
58 Bedford Rowing Club - BED-REED-2
59 Bedford Rowing Club - BED-LOVEDAY
Op J18 2x
Band 1
69 13:36 F
37 Milton Keynes Rowing Club - MIK-HAYNES(D)
38 Oundle Town Rowing Club - OUT-CH (E)
39 Cantabrigian Rowing Club - CAB-DALE (C)
Op MasC/D/E/F 2x
Band 3 ...
70 13:40 F
40 Oundle Town Rowing Club - OUT-BISHOP(F)
41 Star Club - STA-FRENCH (D)
42 Hollowell Scullers - HLS-COXFEN(D)
Op MasC/D/E/F 2x
Band 2 ...
71 13:44 F
34 Bentham Boat Club - BNT-SMART (F)
35 Bentham Boat Club - BNT-MURCH (F)
Op MasC/D/E/F 2x
Band 1 ...
72 13:48 F
165 Peterborough City Rowing Club - PET-JACKSON-3
166 Peterborough City Rowing Club - PET-VASSILIADES
167 Peterborough City Rowing Club - PET-NIKLASSON-2
W J14 1x
73 13:52 F
105 Bentham Boat Club - BNT-MURCH-2
106 Bentham Boat Club - BNT-BATES-3
Op MasF 1x
74 13:56 F
61 Bedford Rowing Club - BED-LOVEDAY-2
Op J16 2x
Band 1
75 14:08 F
209 Loughborough Boat Club - LBR-HENHAN
210 Wolfson College (Oxford) Boat Club - WOO-SCHLEGEL
Mx 2x
Band 2
76 14:12 F
64 Huntingdon Boat Club - HUN-ANDREW
68 Peterborough City Rowing Club - PET-RIBBONS-2
Op J16 2x
Band 2
77 14:16 F
18 Broxbourne Rowing Club - BRX-(E)
19 Northampton Rowing Club - NTN-(C)
20 Loughborough Boat Club - LBR-SMITH(E)
Mx MasC/D/E 4x-
78 14:22 F
172 Milton Keynes Rowing Club - MIK-KARAFIATOVA
175 Hillingdon Rowing Club - HIL-BUCKLEY
Mx PRI STABLE 2x
79 14:28 F
217 Milton Keynes Rowing Club - MIK-HEARN
218 Milton Keynes Rowing Club - MIK-QUINTON
Op PRI STABLE 1x
80 14:32 F
211 Broxbourne Rowing Club - Day, Bryant Fowler
212 Milton Keynes Rowing Club - MIK-TARSHISH
213 Milton Keynes Rowing Club - MIK-SMITH
Mx 2x
Band 1
81 14:38 F
219 Peterborough City Rowing Club - PET-MORGAN-BRAMLEY
220 Northampton Rowing Club - NTN-SEED
221 Northampton Rowing Club - NTN-RIGBY
Op PRI 1x
82 14:44 F
177 Peterborough City Rowing Club - PET-HOLT
179 Hillingdon Rowing Club - HIL-MILLER
Op PRI 2x
83 14:50 F
Op PRI 4x+
84 14:54 F
222 Oundle Town Rowing Club - OUT-ATTLEY
223 Peterborough City Rowing Club - PET-HAMBLY
224 Oxford Academicals Rowing Club - OAC-NOONS
W 1x
85 14:58 F
214 Oundle Town Rowing Club - OUT-LEER
215 Milton Keynes Rowing Club - MIK-CALVELEY-2
216 Bedford Rowing Club - BED-FLEMONS-2
Mx 2x
Band 3
86 15:02 F
107 Milton Keynes Rowing Club - MIK-MING(B)
108 Oundle Town Rowing Club - OUT-WAT
109 Milton Keynes Rowing Club - MIK-DR(A)
W MasA/B 1x
87 15:06 F
5 Broxbourne Rowing Club - BRX-BROWN (D)
6 Nottingham Rowing Club - NRC- (E)
Op MasD/E 4+
88 15:10 F
55 Stowe Sculling Club - STO-FOX-2
56 Oundle Town Rowing Club - OUT-PHILLIPS
Op J18 2x
Band 3
89 15:14 F
159 Broxbourne Rowing Club - Ramnami-2
160 Northampton Rowing Club - NTN-STENHOUSE
161 Stowe Sculling Club - STO-HILL-2
W J16 1x
Band 3
90 15:18 F
185 Loughborough Boat Club - LBR-ZOHAN
187 Peterborough City Rowing Club - PET-WATSON
W 2x
Band 1
91 15:22 F
156 Broxbourne Rowing Club - Troll-2
157 Bedford Rowing Club - BED-BLAKE HURWORTH
158 Bedford Rowing Club - BED-COOKE
W J16 1x
Band 1
92 15:26 F
93 Oundle Town Rowing Club - OUT-RAINBOW
94 Peterborough City Rowing Club - PET-WOODALL
W J15 2x
Band 1
93 15:30 F
95 Loughborough Boat Club - LBR-O'TOOLE
96 Peterborough City Rowing Club - PET-HILTON-3
97 Peterborough City Rowing Club - PET-JACKSON
W J15 2x
Band 2
94 15:34 F
152 Peterborough City Rowing Club - PET-REED
W J16 1x
Band 2
95 15:38 F
1 Nottingham Rowing Club - NRC-(F)
2 Broxbourne Rowing Club - BRX- (D)
3 Loughborough Boat Club - LBR-HMS (D)
Op MasD/E/F 8+
96 15:42 F
84 Stowe Sculling Club - STO-Ella, Katie
85 Bedford Rowing Club - BED-MONAGHAN
W J16 2x
Band 3
97 15:46 F
11 Bentham Boat Club - BNT-BATES-2
12 Peterborough City Rowing Club - PET-MCCANN
Op MasF 4x-
98 15:54 F
225 Milton Keynes Rowing Club - MIK-CALVELEY
226 Huntingdon Boat Club - HUN-HINKLEY
227 Peterborough City Rowing Club - PET-READ
W 2x
Band 2
99 15:58 F
88 Peterborough City Rowing Club - PET-HILTON
90 Loughborough Boat Club - LBR-THOMARA
W J16 2x
Band 2
100 16:02 F
23 Stowe Sculling Club - STO-Barnaby, Alex, Theo, Jack, Fixy
24 Oundle Town Rowing Club - OUT-BARNES
Op J16 4x+
101 16:06 F
148 Peterborough City Rowing Club - PET-PARKER
151 Peterborough City Rowing Club - PET-MACE-2
W J18 1x
102 16:10 F
80 Broxbourne Rowing Club - Lewis, Nash
81 Peterborough City Rowing Club - PET-TAYLOR
82 Broxbourne Rowing Club - Bavister, Church
W J18 2x
Band 1
103 16:14 F
76 Peterborough City Rowing Club - PET-MACE
79 Warwick Boat Club - WAR-STRATTON
W J18 2x
Band 2
104 16:18 F
16 Broxbourne Rowing Club - BRX-(E)
17 Isle of Ely Rowing Club - IEL-MOSS (C)
W MasC/D/E 4x-
105 16:22 F
25 Huntingdon Boat Club - HUN-MARJANOVIC
26 Oundle Town Rowing Club - OUT-CRUISE-3
Op J15 4x+
106 16:26 F
162 Peterborough City Rowing Club - PET-WOODALL-2
163 Loughborough Boat Club - LBR-STOREY
164 Peterborough City Rowing Club - PET-RALFS
W J15 1x
107 16:30 F
45 Broxbourne Rowing Club - BRX - (D)
46 Oundle Town Rowing Club - OUT-IZOD (E)
W MasD/E 2x
108 16:34 F
228 Milton Keynes Rowing Club - MIK-WILSON
229 Broxbourne Rowing Club - BRX - Gilliver
W 8+
109 16:38 F
112 Broxbourne Rowing Club - BRX-(H)
113 Milton Keynes Rowing Club - MIK-HARK(F)
W MasF/G/H 1x
110 16:42 F
8 Cantabrigian Rowing Club - CAB-RICHARD(D)
9 Loughborough Boat Club - LBR-MARTIN (E)
10 Oundle Town Rowing Club - OUT-DUNN (E)
Op MasD/E 4x-
111 16:48 F
233 Milton Keynes Rowing Club - MIK-WELLS
234 Oundle Town Rowing Club - OUT-HOUGHTON-2-2
W PRI STABLE 2x
112 16:52 F
71 Huntingdon Boat Club - HUN-MARJANOVIC-2
Op J15 2x
113 16:56 F
102 Bentham Boat Club - BNT-KOEPP(D)
103 Milton Keynes Rowing Club - MIK-LAWS(E)
104 Hollowell Scullers - HLS-RUDK(E)
Op MasD/E 1x
Band 1
114 17:00 F
98 Hollowell Scullers - HLS-FEN(E)
100 Milton Keynes Rowing Club - MIK-BEN(E)
Op MasD/E 1x
Band 2
115 17:04 F
168 Loughborough Boat Club - LBR-HENRY
170 Oxford Academicals Rowing Club - OAC-HOUGHTON
Op 1x
116 17:08 F
30 Huntingdon Boat Club - HUN-WADJA
31 Oundle Town Rowing Club - OUT-RAINBOW-2
32 Isle of Ely Rowing Club - IEL-FOULKES
W J16 4x+
117 17:12 F
21 Peterborough City Rowing Club - PET-WOODALL-3
22 Huntingdon Boat Club - HUN-LINDSELL-MANSBRIDGE
Op J18 4x-
118 17:18 F
195 Peterborough City Rowing Club - PET-BECKER
198 Oundle Town Rowing Club - OUT-HOUGHTON-2
W PRI 4x+
119 17:22 F
190 Broxbourne Rowing Club - BRX - Hosking
192 Oundle Town Rowing Club - OUT-ATTLEY-2
W 4x-
120 17:26 F
27 Peterborough City Rowing Club - PET-HUTCHINSON
28 Warwick Boat Club - WAR-THOMAS
29 Broxbourne Rowing Club - Bavister,Church, Nash, langan
W J18 4x-
121 17:30 F
207 Milton Keynes Rowing Club - MIK-SMITH-2
208 Stowe Sculling Club - STO-SAVILLE-SNEATH-2
Op 8+