Search for your Races Live Results Stats Refresh
Divison 1
Start25/06/2017 08:15
Interval02 mins, 30 sec
First StationSurrey
Second StationBerkshire
Race Crews Event
1 08:15
82 Barn Elms Rowing Club - BAE-MERRIMAN
83 Walbrook Rowing Club - WBK-MIDDLETON
J13.1x 25
2 08:17
80 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-MANS
81 Falcon Rowing Club - FAL-B
J13.1x 26
3 08:20
78 Reading Rowing Club - RDG-MAY
79 Hinksey Sculling School - HIN-GASCOYNE
J13.1x 27
4 08:22
76 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-GALLINA
77 Falcon Rowing Club - FAL-A
J13.1x 28
5 08:25
88 Radnor House School Rowing Club - RDH-SIMON ESTRADAS-2
89 Henley Rowing Club - HEN-J134x+
J13.4x+ 32
6 08:27
39 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-TEBBIT
40 Henley Rowing Club - HEN-SIDGWICK
J16.1x 34
7 08:30
37 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-CLEARE-2
38 Christchurch Rowing Club - CHR-CANELAS
J16.1x 35
8 08:32
35 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-HOWSE
36 Henley Rowing Club - HEN-YOLLAND
J16.1x 36
9 08:35
72 Staines Boat Club - STN-BECKH-2
73 Langley Academy, The - TLA.WJ14.1xA Locke
W.J14.1x 37
10 08:37
70 Reading Rowing Club - RDG-SHORE
71 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-BOLTON
W.J14.1x 38
11 08:40
68 Walton Rowing Club - WLT-HEWITT-2
69 Langley Academy, The - TLA.WJ14.1xB Boyadzhieva
W.J14.1x 38
12 08:42
66 Surbiton High School Boat Club - SBT Hubbard
67 Langley Academy, The - TLA.WJ14.1xC Jenkins
W.J14.1x 39
13 08:45
64 Falcon Rowing Club - FAL-CUTHBERT
65 Burway Rowing Club - BUR-DOWSETT
W.J14.1x 40
14 08:47
62 Christchurch Rowing Club - CHR-MORRIS
63 Guildford Rowing Club - GUI-WOLFENDEN
W.J14.1x 40
15 08:50
33 Walton Rowing Club - WLT-GRIMSHAW
34 Christchurch Rowing Club - CHR-LANGRIDGE
W.J15.2x 47
16 08:52
31 Falcon Rowing Club - FAL-SAGNA
32 Surbiton High School Boat Club - SBT-CUMMING
W.J15.2x 47
17 08:55
29 Hinksey Sculling School - HIN-WILSON
30 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-BROGAN
W.J15.2x 48
18 08:57
27 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-JORDAN
28 Reading Rowing Club - RDG-THORNTON-2
W.J15.2x 48
19 09:00
25 Hinksey Sculling School - HIN-A BLYTH
26 Christchurch Rowing Club - CHR-EDDICOTT
W.J15.2x 49
20 09:02
23 Falcon Rowing Club - FAL-BLACKLEDGE
24 Guildford Rowing Club - GUI-STEVENSON-2
W.J15.2x 49
21 09:05
21 Staines Boat Club - STN-GOOCH
22 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-WARD
W.J15.2x 50
22 09:07
19 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-FALKENTOFT-HANSEN
20 Reading Rowing Club - RDG-KEMSLEY
W.J15.2x 50
23 09:10
54 St Georges College Boat Club - SGC-ROEBUCK
55 Hinksey Sculling School - HIN-MARSHALL
W.J16.1x 52
24 09:12
52 Langley Academy, The - TLA W.J15.1x Bradburn
53 Hinksey Sculling School - HIN-VINE
W.J16.1x 54
25 09:15
82 Barn Elms Rowing Club - BAE-MERRIMAN
87 Tideway Scullers School - TSS-AULD
J13.1x 57
26 09:17
80 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-MANS
86 Langley Academy, The - TLAJ12.1xA Birdseye
J13.1x 57
27 09:20
78 Reading Rowing Club - RDG-MAY
85 Radnor House School Rowing Club - RDH-CHILTON
J13.1x 58
28 09:22
76 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-GALLINA
84 Burway Rowing Club - BUR-DAWSON
J13.1x 58
29 09:25
95 Maidenhead Rowing Club - MHD-JAMINSON
96 Walbrook Rowing Club - WBK-HEDLEY-2
J13.4x+ 59
30 09:27
93 Bishopsgate School Boat Club - Bishopsgate B
94 Falcon Rowing Club - FAL-SOONAWALLA
J13.4x+ 59
31 09:30
91 Bishopsgate School Boat Club - Bishopsgate A
92 Falcon Rowing Club - FAL-MATTHEWS
J13.4x+ 60
32 09:32
89 Henley Rowing Club - HEN-J134x+
90 Falcon Rowing Club - FAL-PRIDMORE
J13.4x+ 60
33 09:35
44 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-ATKINS
45 Guildford Rowing Club - GUI-RECKORD
J16.1x 61
34 09:37
39 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-TEBBIT
43 Walbrook Rowing Club - WBK-PEPPER
J16.1x 61
35 09:40
38 Christchurch Rowing Club - CHR-CANELAS
42 Reading Rowing Club - RDG-PRATT
J16.1x 62
36 09:42
36 Henley Rowing Club - HEN-YOLLAND
41 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-PILBROW
J16.1x 62
37 09:45
72 Staines Boat Club - STN-BECKH-2
75 Guildford Rowing Club - GUI-MARKFORT
W.J14.1x 65
38 09:47
68 Walton Rowing Club - WLT-HEWITT-2
70 Reading Rowing Club - RDG-SHORE
W.J14.1x 65
39 09:50
66 Surbiton High School Boat Club - SBT Hubbard
74 Guildford Rowing Club - GUI-BEBBINGTON-2
W.J14.1x 66
40 09:52
62 Christchurch Rowing Club - CHR-MORRIS
64 Falcon Rowing Club - FAL-CUTHBERT
W.J14.1x 66
41 09:55
3 Walton Rowing Club - WLT-PORTAT
4 Reading Rowing Club - RDG-COOKSON
W.J14.4x+ 67
42 09:57
1 Walbrook Rowing Club - WBK-FRASER
2 Surbiton High School Boat Club - SBT Tauwhare
W.J14.4x+ 68
43 10:00
13 Hinksey Sculling School - HIN-HAWKSWORTH-PRATTEN
14 Walbrook Rowing Club - WBK-SEBI
W.J14.4x+ 69
44 10:02
11 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-O'DONNELL
12 Surbiton High School Boat Club - SBT-LAMBERT
W.J14.4x+ 69
45 10:05
9 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-CHIDWICK
10 Tideway Scullers School - TSS-SKEATES
W.J14.4x+ 70
46 10:07
7 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-BLAKE
8 Surbiton High School Boat Club - SBT Roy-Chowdhury
W.J14.4x+ 70
47 10:10
32 Surbiton High School Boat Club - SBT-CUMMING
33 Walton Rowing Club - WLT-GRIMSHAW
W.J15.2x 71
48 10:12
27 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-JORDAN
29 Hinksey Sculling School - HIN-WILSON
W.J15.2x 71
49 10:15
24 Guildford Rowing Club - GUI-STEVENSON-2
25 Hinksey Sculling School - HIN-A BLYTH
W.J15.2x 72
50 10:17
20 Reading Rowing Club - RDG-KEMSLEY
21 Staines Boat Club - STN-GOOCH
W.J15.2x 72
51 10:20
60 Christchurch Rowing Club - CHR-BERRIDGE
61 Hinksey Sculling School - HIN-WILLOUGHBY-2
W.J16.1x 73
52 10:22
55 Hinksey Sculling School - HIN-MARSHALL
59 Walton Rowing Club - WLT-FANTHAM
W.J16.1x 73
53 10:25
57 Christchurch Rowing Club - CHR-CHEETHAM
58 Walton Rowing Club - WLT-JACKSON
W.J16.1x 74
54 10:27
53 Hinksey Sculling School - HIN-VINE
56 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-DONALDSON
W.J16.1x 74
55 10:30
48 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-DANIELS-2
49 Staines Boat Club - STN-WEBB
W.J18.1x 75
56 10:32
46 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-GARNHAM
47 Walton Rowing Club - WLT-WELLS
W.J18.1x 76
57 10:35 SF
80 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-MANS
82 Barn Elms Rowing Club - BAE-MERRIMAN
J13.1x 77
58 10:37 SF
76 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-GALLINA
78 Reading Rowing Club - RDG-MAY
J13.1x 77
59 10:40 SF
94 Falcon Rowing Club - FAL-SOONAWALLA
96 Walbrook Rowing Club - WBK-HEDLEY-2
J13.4x+ 78
60 10:42 SF
89 Henley Rowing Club - HEN-J134x+
91 Bishopsgate School Boat Club - Bishopsgate A
J13.4x+ 78
61 10:45 SF
43 Walbrook Rowing Club - WBK-PEPPER
44 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-ATKINS
J16.1x 79
62 10:47 SF
36 Henley Rowing Club - HEN-YOLLAND
42 Reading Rowing Club - RDG-PRATT
J16.1x 79
63 10:50 SF
17 Falcon Rowing Club - FAL-MORRISON
18 Henley Rowing Club - HEN-REID-2
J18.2x 80
64 10:52 SF
15 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-GALLI
16 Staines Boat Club - STN-BRIGHTWELL
J18.2x 80
65 10:55 SF
68 Walton Rowing Club - WLT-HEWITT-2
75 Guildford Rowing Club - GUI-MARKFORT
W.J14.1x 81
66 10:57 SF
62 Christchurch Rowing Club - CHR-MORRIS
66 Surbiton High School Boat Club - SBT Hubbard
W.J14.1x 81
67 11:00 SF
4 Reading Rowing Club - RDG-COOKSON
6 Surbiton High School Boat Club - SBT Robinson
W.J14.4x+ 82
68 11:02 SF
2 Surbiton High School Boat Club - SBT Tauwhare
5 Tideway Scullers School - TSS-MARWOOD
W.J14.4x+ 82
69 11:05 SF
12 Surbiton High School Boat Club - SBT-LAMBERT
13 Hinksey Sculling School - HIN-HAWKSWORTH-PRATTEN
W.J14.4x+ 83
70 11:07 SF
7 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-BLAKE
10 Tideway Scullers School - TSS-SKEATES
W.J14.4x+ 83
71 11:10 SF
29 Hinksey Sculling School - HIN-WILSON
33 Walton Rowing Club - WLT-GRIMSHAW
W.J15.2x 84
72 11:12 SF
21 Staines Boat Club - STN-GOOCH
25 Hinksey Sculling School - HIN-A BLYTH
W.J15.2x 84
73 11:15 SF
55 Hinksey Sculling School - HIN-MARSHALL
61 Hinksey Sculling School - HIN-WILLOUGHBY-2
W.J16.1x 85
74 11:17 SF
56 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-DONALDSON
58 Walton Rowing Club - WLT-JACKSON
W.J16.1x 85
75 11:20 SF
48 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-DANIELS-2
51 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-BERRY
W.J18.1x 86
76 11:22 SF
46 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-GARNHAM
50 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-DUGAS-2
W.J18.1x 86
77 11:25 F
78 Reading Rowing Club - RDG-MAY
80 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-MANS
J13.1x
78 11:27 F
89 Henley Rowing Club - HEN-J134x+
96 Walbrook Rowing Club - WBK-HEDLEY-2
J13.4x+
79 11:30 F
36 Henley Rowing Club - HEN-YOLLAND
43 Walbrook Rowing Club - WBK-PEPPER
J16.1x
80 11:32 F
15 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-GALLI
18 Henley Rowing Club - HEN-REID-2
J18.2x
81 11:35 F
62 Christchurch Rowing Club - CHR-MORRIS
68 Walton Rowing Club - WLT-HEWITT-2
W.J14.1x
82 11:37 F
2 Surbiton High School Boat Club - SBT Tauwhare
4 Reading Rowing Club - RDG-COOKSON
W.J14.4x+
83 11:40 F
10 Tideway Scullers School - TSS-SKEATES
12 Surbiton High School Boat Club - SBT-LAMBERT
W.J14.4x+
84 11:42 F
21 Staines Boat Club - STN-GOOCH
33 Walton Rowing Club - WLT-GRIMSHAW
W.J15.2x
85 11:45 F
56 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-DONALDSON
55 Hinksey Sculling School - HIN-MARSHALL
W.J16.1x
86 11:47 F
46 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-GARNHAM
48 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-DANIELS-2
W.J18.1x
Divison 2
Start25/06/2017 12:05
Interval02 mins, 30 sec
First StationSurrey
Second StationBerkshire
Race Crews Event
87 12:05
176 Falcon Rowing Club - FAL-CHAGANTY
177 Langley Academy, The - TLAJ12.2xB Rahman/Brar
J13.2x 116
88 12:07
174 Radnor House School Rowing Club - RDH-SIMON ESTRADAS
175 Henley Rowing Club - HEN-DEACON
J13.2x 117
89 12:10
172 Falcon Rowing Club - FAL-HALL
173 Langley Academy, The - TLAJ12.2xA Avello/Birdseye
J13.2x 118
90 12:12
170 Falcon Rowing Club - FAL-PRIDMORE-2
171 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-GALLINA-2
J13.2x 119
91 12:15
168 Radnor House School Rowing Club - RDH-COLES
169 Henley Rowing Club - HEN-DAL LAGO
J13.2x 119
92 12:17
121 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-MURPHY
122 Hinksey Sculling School - HIN-ADAM
J14.2x 120
93 12:20
119 Walton Rowing Club - WLT-FLEMING
120 Guildford Rowing Club - GUI-VAUGHAN-2
J14.2x 120
94 12:22
117 Walton Rowing Club - WLT-MAFFI
118 Langley Academy, The - TLAJ14.2xB Syed/Locke
J14.2x 121
95 12:25
115 Henley Rowing Club - HEN-DRENNAN
116 Tideway Scullers School - TSS-AULD-2
J14.2x 121
96 12:27
113 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-HOLMES
114 Langley Academy, The - TLAJ14.2xA Kelly/Mirza
J14.2x 122
97 12:30
111 Henley Rowing Club - HEN-RAIT-2
112 Tideway Scullers School - TSS-TSIELEPIS
J14.2x 122
98 12:32
109 Walton Rowing Club - WLT-GILBERTSON-2
110 Guildford Rowing Club - GUI-INGHAM-2
J14.2x 123
99 12:35
107 Reading Rowing Club - RDG-MAY-2
108 Walbrook Rowing Club - WBK-RUTLEY
J14.2x 123
100 12:37
166 Falcon Rowing Club - FAL-SISWICK
167 Christchurch Rowing Club - CHR-HEWITT
J15.1x 124
101 12:40
164 Reading Rowing Club - RDG-CHATFIELD
165 Emanuel School Boat Club - EMA-ZAGORAC
J15.1x 124
102 12:42
162 Maidenhead Rowing Club - MHD-O'REILLY-2
163 Guildford Rowing Club - GUI-DENTON
J15.1x 125
103 12:45
160 Henley Rowing Club - HEN-WALLACE
161 Burway Rowing Club - BUR-FLOWER
J15.1x 125
104 12:47
158 Falcon Rowing Club - FAL-BRIDGES
159 Guildford Rowing Club - GUI-TURNER-2
J15.1x 126
105 12:50
156 Barn Elms Rowing Club - BAE-WOODS
157 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-SHAW
J15.1x 126
106 12:52
154 Maidenhead Rowing Club - MHD-OVERTURF
155 Walbrook Rowing Club - WBK-LEE
J15.1x 127
107 12:55
152 Henley Rowing Club - HEN-SWINBURN
153 Walton Rowing Club - WLT-O'NEILL
J15.1x 127
108 12:57
143 Staines Boat Club - STN-TORCHIA
144 Reading Rowing Club - RDG-PHILLIPS
J18.1x 133
109 13:00
183 Surbiton High School Boat Club - Green
184 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-IRVINE
W.J13.4x+ 135
110 13:02
181 Surbiton High School Boat Club - Silver
182 Radnor House School Rowing Club - RDH-MACPHERSON
W.J13.4x+ 137
111 13:05
138 Surbiton High School Boat Club - SBT-LINTOTT
139 Walton Rowing Club - WLT-HEWITT
W.J14.2x 138
112 13:07
136 Barn Elms Rowing Club - BAE-ROUND
137 Reading Rowing Club - RDG-STONE
W.J14.2x 139
113 13:10
134 Surbiton High School Boat Club - SBT-THEOBALD
135 Walbrook Rowing Club - WBK-CATTON
W.J14.2x 140
114 13:12
132 Surbiton High School Boat Club - SBT-TALLIS
133 Guildford Rowing Club - GUI-BEBBINGTON
W.J14.2x 141
115 13:15
130 Tideway Scullers School - TSS-MARWOOD-2
131 Staines Boat Club - STN-BECKH
W.J14.2x 141
116 13:17
176 Falcon Rowing Club - FAL-CHAGANTY
180 Maidenhead Rowing Club - MHD-HARLOW
J13.2x 145
117 13:20
175 Henley Rowing Club - HEN-DEACON
179 Walbrook Rowing Club - WBK-HEDLEY
J13.2x 145
118 13:22
172 Falcon Rowing Club - FAL-HALL
178 Walbrook Rowing Club - WBK-BRIDGE
J13.2x 146
119 13:25
168 Radnor House School Rowing Club - RDH-COLES
171 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-GALLINA-2
J13.2x 146
120 13:27
120 Guildford Rowing Club - GUI-VAUGHAN-2
122 Hinksey Sculling School - HIN-ADAM
J14.2x 147
121 13:30
115 Henley Rowing Club - HEN-DRENNAN
117 Walton Rowing Club - WLT-MAFFI
J14.2x 147
122 13:32
111 Henley Rowing Club - HEN-RAIT-2
114 Langley Academy, The - TLAJ14.2xA Kelly/Mirza
J14.2x 148
123 13:35
107 Reading Rowing Club - RDG-MAY-2
110 Guildford Rowing Club - GUI-INGHAM-2
J14.2x 148
124 13:37
165 Emanuel School Boat Club - EMA-ZAGORAC
167 Christchurch Rowing Club - CHR-HEWITT
J15.1x 149
125 13:40
160 Henley Rowing Club - HEN-WALLACE
163 Guildford Rowing Club - GUI-DENTON
J15.1x 149
126 13:42
157 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-SHAW
159 Guildford Rowing Club - GUI-TURNER-2
J15.1x 150
127 13:45
153 Walton Rowing Club - WLT-O'NEILL
154 Maidenhead Rowing Club - MHD-OVERTURF
J15.1x 150
128 13:47
99 Walton Rowing Club - WLT-CLEARY
100 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-SMITH-2
J15.4x+ 153
129 13:50
97 Henley Rowing Club - HEN-CARR
98 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-THOMSON
J15.4x+ 154
130 13:52
150 Hinksey Sculling School - HIN-REES
151 Falcon Rowing Club - FAL-BENFEGHOUL
J18.1x 155
131 13:55
148 Henley Rowing Club - HEN-REID
149 Falcon Rowing Club - FAL-MORRISON-2
J18.1x 155
132 13:57
146 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-COWAN
147 Falcon Rowing Club - FAL-HARRINGTON
J18.1x 156
133 14:00
144 Reading Rowing Club - RDG-PHILLIPS
145 Hinksey Sculling School - HIN-CANNONS
J18.1x 156
134 14:02
189 Maidenhead Rowing Club - MHD-JAMINSON-2
190 Falcon Rowing Club - FAL-TADESSE
W.J13.4x+ 159
135 14:05
184 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-IRVINE
188 Hinksey Sculling School - HIN-LYDEN
W.J13.4x+ 159
136 14:07
186 Walton Rowing Club - WLT-KENNEDY
187 Hinksey Sculling School - HIN-MYERS
W.J13.4x+ 160
137 14:10
182 Radnor House School Rowing Club - RDH-MACPHERSON
185 Henley Rowing Club - HEN-BEADSMOORE
W.J13.4x+ 160
138 14:12
138 Surbiton High School Boat Club - SBT-LINTOTT
142 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-LOCKE
W.J14.2x 161
139 14:15
137 Reading Rowing Club - RDG-STONE
141 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-Pledge
W.J14.2x 161
140 14:17
135 Walbrook Rowing Club - WBK-CATTON
140 Langley Academy, The - TLAWJ14.2x Boyadzhieva/Jenkins
W.J14.2x 162
141 14:20
131 Staines Boat Club - STN-BECKH
133 Guildford Rowing Club - GUI-BEBBINGTON
W.J14.2x 162
142 14:22
127 Staines Boat Club - STN-HANNAM
128 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-DUGAS
W.J18.2x 163
143 14:25
125 Staines Boat Club - STN-ORTON
126 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-DANIELS
W.J18.2x 164
144 14:27
123 Guildford Rowing Club - GUI-HOLMES
124 Walbrook Rowing Club - WBK-SUTER
W.J18.2x 164
145 14:30 SF
175 Henley Rowing Club - HEN-DEACON
180 Maidenhead Rowing Club - MHD-HARLOW
J13.2x 165
146 14:32 SF
168 Radnor House School Rowing Club - RDH-COLES
172 Falcon Rowing Club - FAL-HALL
J13.2x 165
147 14:35 SF
115 Henley Rowing Club - HEN-DRENNAN
120 Guildford Rowing Club - GUI-VAUGHAN-2
J14.2x 166
148 14:37 SF
110 Guildford Rowing Club - GUI-INGHAM-2
111 Henley Rowing Club - HEN-RAIT-2
J14.2x 166
149 14:40 SF
163 Guildford Rowing Club - GUI-DENTON
167 Christchurch Rowing Club - CHR-HEWITT
J15.1x 167
150 14:42 SF
153 Walton Rowing Club - WLT-O'NEILL
157 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-SHAW
J15.1x 167
151 14:45 SF
105 Henley Rowing Club - HEN-MCLELLAN
106 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-DELANEY
J15.4x+ 168
152 14:47 SF
103 Christchurch Rowing Club - CHR-ROBBIN-2
104 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-FARGHER
J15.4x+ 168
153 14:50 SF
99 Walton Rowing Club - WLT-CLEARY
102 Staines Boat Club - STN-HOLLOWAY
J15.4x+ 169
154 14:52 SF
97 Henley Rowing Club - HEN-CARR
101 Tideway Scullers School - TSS-MURPHIE
J15.4x+ 169
155 14:55 SF
148 Henley Rowing Club - HEN-REID
151 Falcon Rowing Club - FAL-BENFEGHOUL
J18.1x 170
156 14:57 SF
144 Reading Rowing Club - RDG-PHILLIPS
146 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-COWAN
J18.1x 170
157 15:00 SF
193 Hinksey Sculling School - HIN-ASTRUC
194 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-CRAWFORD
W.J13.1x 171
158 15:02 SF
191 Radnor House School Rowing Club - RDH-LLOYD
192 Barn Elms Rowing Club - BAE-APATU
W.J13.1x 171
159 15:05 SF
184 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-IRVINE
189 Maidenhead Rowing Club - MHD-JAMINSON-2
W.J13.4x+ 172
160 15:07 SF
185 Henley Rowing Club - HEN-BEADSMOORE
186 Walton Rowing Club - WLT-KENNEDY
W.J13.4x+ 172
161 15:10 SF
137 Reading Rowing Club - RDG-STONE
138 Surbiton High School Boat Club - SBT-LINTOTT
W.J14.2x 173
162 15:12 SF
133 Guildford Rowing Club - GUI-BEBBINGTON
140 Langley Academy, The - TLAWJ14.2x Boyadzhieva/Jenkins
W.J14.2x 173
163 15:15 SF
127 Staines Boat Club - STN-HANNAM
129 Christchurch Rowing Club - CHR-CHEETHAM-2
W.J18.2x 174
164 15:17 SF
124 Walbrook Rowing Club - WBK-SUTER
126 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-DANIELS
W.J18.2x 174
165 15:20 F
168 Radnor House School Rowing Club - RDH-COLES
175 Henley Rowing Club - HEN-DEACON
J13.2x
166 15:22 F
110 Guildford Rowing Club - GUI-INGHAM-2
120 Guildford Rowing Club - GUI-VAUGHAN-2
J14.2x
167 15:25 F
153 Walton Rowing Club - WLT-O'NEILL
167 Christchurch Rowing Club - CHR-HEWITT
J15.1x
168 15:27 F
104 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-FARGHER
105 Henley Rowing Club - HEN-MCLELLAN
J15.4x+
169 15:30 F
101 Tideway Scullers School - TSS-MURPHIE
99 Walton Rowing Club - WLT-CLEARY
J15.4x+
170 15:32 F
146 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-COWAN
151 Falcon Rowing Club - FAL-BENFEGHOUL
J18.1x
171 15:35 F
192 Barn Elms Rowing Club - BAE-APATU
194 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-CRAWFORD
W.J13.1x
172 15:37 F
185 Henley Rowing Club - HEN-BEADSMOORE
189 Maidenhead Rowing Club - MHD-JAMINSON-2
W.J13.4x+
173 15:40 F
133 Guildford Rowing Club - GUI-BEBBINGTON
137 Reading Rowing Club - RDG-STONE
W.J14.2x
174 15:42 F
126 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-DANIELS
129 Christchurch Rowing Club - CHR-CHEETHAM-2
W.J18.2x
Division 3
Start25/06/2017 16:00
Interval02 mins, 30 sec
First StationSurrey
Second StationBerkshire
Race Crews Event
175 16:00
262 Langley Academy, The - TLAJ14.1xA Kelly
263 Walbrook Rowing Club - WBK-LEVY-CADENA
J14.1x 206
176 16:02
260 Maidenhead Rowing Club - MHD-O'CONNOR
261 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-CHACIN
J14.1x 206
177 16:05
258 Guildford Rowing Club - GUI-BRYANT
259 Henley Rowing Club - HEN-CRICK
J14.1x 207
178 16:07
256 Christchurch Rowing Club - CHR-TATE-2
257 Tideway Scullers School - TSS-FATTOUH
J14.1x 207
179 16:10
254 Guildford Rowing Club - GUI-VAUGHAN
255 Hinksey Sculling School - HIN-TAYLOR
J14.1x 208
180 16:12
252 Reading Rowing Club - RDG-DEAS
253 Staines Boat Club - STN-HOLLOWAY-2
J14.1x 208
181 16:15
250 Walton Rowing Club - WLT-FLEMING-2
251 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-MURPHY-2
J14.1x 209
182 16:17
248 Burway Rowing Club - BUR-LEES
249 Langley Academy, The - TLAJ14.1xB Mirza
J14.1x 209
183 16:20
236 Staines Boat Club - STN-GALE
237 Henley Rowing Club - HEN-MCLELLAN-2
J15.2x 212
184 16:22
234 Christchurch Rowing Club - CHR-ROBBIN
235 Radnor House School Rowing Club - RDH-HANNAH
J15.2x 212
185 16:25
232 Reading Rowing Club - RDG-RUNDLE-2
233 Guildford Rowing Club - GUI-BENNETT
J15.2x 213
186 16:27
230 Walton Rowing Club - WLT-KALUZA-JOHNSON
231 Falcon Rowing Club - FAL-SISWICK-2
J15.2x 213
187 16:30
228 Staines Boat Club - STN-THOMPSON
229 Henley Rowing Club - HEN-BEATTIE
J15.2x 214
188 16:32
226 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-POTTS
227 Tideway Scullers School - TSS-MURPHIE-2
J15.2x 214
189 16:35
224 Christchurch Rowing Club - CHR-CLARKE
225 Guildford Rowing Club - GUI-TURNER
J15.2x 215
190 16:37
222 Walton Rowing Club - WLT-ROBERTS
223 Maidenhead Rowing Club - MHD-O'REILLY
J15.2x 215
191 16:40
214 Henley Rowing Club - HEN-YOLLAND-2
215 Staines Boat Club - STN-WATERS
J16.2x 217
192 16:42
212 Walbrook Rowing Club - WBK-PEPPER-2
213 Christchurch Rowing Club - CHR-HEWITT-2
J16.2x 219
193 16:45
284 Tideway Scullers School - TSS-SKEATES-2
285 Radnor House School Rowing Club - RDH-STAGG
W.J13.2x 221
194 16:47
282 Hinksey Sculling School - HIN-LEDGARD-HOILE
283 Radnor House School Rowing Club - RDH-KEMP
W.J13.2x 222
195 16:50
280 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-ACHONG
281 Maidenhead Rowing Club - MHD-STOCKDALE
W.J13.2x 223
196 16:52
278 Falcon Rowing Club - FAL-HORE
279 Walton Rowing Club - WLT-GRIMSHAW-2
W.J15.1x 224
197 16:55
276 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-MOSS
277 Guildford Rowing Club - GUI-STEVENSON
W.J15.1x 224
198 16:57
274 Christchurch Rowing Club - CHR-BRAD
275 Reading Rowing Club - RDG-COOKSON-2
W.J15.1x 225
199 17:00
272 Hinksey Sculling School - HIN-MAY
273 Langley Academy, The - TLA.WJ15.1x Bradburn
W.J15.1x 225
200 17:02
270 Walbrook Rowing Club - WBK-DRAKE
271 St Georges College Boat Club - SGC-WALTERS
W.J15.1x 226
201 17:05
268 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-LOMBARDO
269 Guildford Rowing Club - GUI-GAUNTLETT-PALOU
W.J15.1x 226
202 17:07
266 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-ADETOLA
267 Surbiton High School Boat Club - SBT-WILLIAMS-2
W.J15.1x 227
203 17:10
264 Hinksey Sculling School - HIN-WILLOUGHBY
265 Falcon Rowing Club - FAL-SAGNA-2
W.J15.1x 227
204 17:12
240 Walbrook Rowing Club - WBK-FONTANNAZ
241 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-SALGADO SMITH
W.J16.2x 232
205 17:15
238 Walton Rowing Club - WLT-JACKSON-2
239 Christchurch Rowing Club - CHR-BROWNING
W.J16.2x 234
206 17:17
260 Maidenhead Rowing Club - MHD-O'CONNOR
263 Walbrook Rowing Club - WBK-LEVY-CADENA
J14.1x 235
207 17:20
256 Christchurch Rowing Club - CHR-TATE-2
259 Henley Rowing Club - HEN-CRICK
J14.1x 235
208 17:22
252 Reading Rowing Club - RDG-DEAS
254 Guildford Rowing Club - GUI-VAUGHAN
J14.1x 236
209 17:25
249 Langley Academy, The - TLAJ14.1xB Mirza
250 Walton Rowing Club - WLT-FLEMING-2
J14.1x 236
210 17:27
197 Walton Rowing Club - WLT-DOUBLET
198 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-CHADDA
J14.4x+ 239
211 17:30
195 Henley Rowing Club - HEN-RAIT
196 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-FLETCHER
J14.4x+ 240
212 17:32
234 Christchurch Rowing Club - CHR-ROBBIN
236 Staines Boat Club - STN-GALE
J15.2x 241
213 17:35
230 Walton Rowing Club - WLT-KALUZA-JOHNSON
232 Reading Rowing Club - RDG-RUNDLE-2
J15.2x 241
214 17:37
227 Tideway Scullers School - TSS-MURPHIE-2
228 Staines Boat Club - STN-THOMPSON
J15.2x 242
215 17:40
222 Walton Rowing Club - WLT-ROBERTS
224 Christchurch Rowing Club - CHR-CLARKE
J15.2x 242
216 17:42
220 Falcon Rowing Club - FAL-NEE
221 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-CLEARE
J16.2x 243
217 17:45
214 Henley Rowing Club - HEN-YOLLAND-2
219 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-HOWSE-2
J16.2x 243
218 17:47
217 Guildford Rowing Club - GUI-SHEPHERD
218 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-WOOD
J16.2x 244
219 17:50
213 Christchurch Rowing Club - CHR-HEWITT-2
216 Walton Rowing Club - WLT-MCMULLAN
J16.2x 244
220 17:52
289 Walbrook Rowing Club - WBK-FRIGÉ
290 Bournemouth Collegiate School Boat Club - BCS-GRAINGER
W.J13.2x 245
221 17:55
284 Tideway Scullers School - TSS-SKEATES-2
288 Henley Rowing Club - HEN-BEADSMOORE-2
W.J13.2x 245
222 17:57
282 Hinksey Sculling School - HIN-LEDGARD-HOILE
287 Henley Rowing Club - HEN-MCKAY
W.J13.2x 246
223 18:00
281 Maidenhead Rowing Club - MHD-STOCKDALE
286 Falcon Rowing Club - FAL-TENNANT-2
W.J13.2x 246
224 18:02
277 Guildford Rowing Club - GUI-STEVENSON
279 Walton Rowing Club - WLT-GRIMSHAW-2
W.J15.1x 247
225 18:05
272 Hinksey Sculling School - HIN-MAY
275 Reading Rowing Club - RDG-COOKSON-2
W.J15.1x 247
226 18:07
269 Guildford Rowing Club - GUI-GAUNTLETT-PALOU
271 St Georges College Boat Club - SGC-WALTERS
W.J15.1x 248
227 18:10
264 Hinksey Sculling School - HIN-WILLOUGHBY
266 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-ADETOLA
W.J15.1x 248
228 18:12
209 Walton Rowing Club - WLT-BENSON
210 Staines Boat Club - STN-BURTON
W.J15.4x+ 249
229 18:15
207 Reading Rowing Club - RDG-THORNTON
208 Surbiton High School Boat Club - SBT-SPURLING
W.J15.4x+ 250
230 18:17
205 Falcon Rowing Club - FAL-HIGGS
206 Sir William Perkins's School Rowing Club - SWP-JONES
W.J15.4x+ 250
231 18:20
246 Guildford Rowing Club - GUI-ROSS
247 Hinksey Sculling School - HIN-A Vine
W.J16.2x 251
232 18:22
241 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-SALGADO SMITH
245 Hinksey Sculling School - HIN-GIRGIS
W.J16.2x 251
233 18:25
243 Falcon Rowing Club - FAL-LOBREGLIO
244 Hinksey Sculling School - HIN-B FOSTER
W.J16.2x 252
234 18:27
239 Christchurch Rowing Club - CHR-BROWNING
242 Reading Rowing Club - RDG-KEMSLEY-2
W.J16.2x 252
235 18:30 SF
256 Christchurch Rowing Club - CHR-TATE-2
260 Maidenhead Rowing Club - MHD-O'CONNOR
J14.1x 253
236 18:32 SF
250 Walton Rowing Club - WLT-FLEMING-2
254 Guildford Rowing Club - GUI-VAUGHAN
J14.1x 253
237 18:35 SF
203 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-OWONA
204 Walton Rowing Club - WLT-GILBERTSON
J14.4x+ 254
238 18:37 SF
201 Tideway Scullers School - TSS-TSIELEPIS-2
202 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-MOROZOV
J14.4x+ 254
239 18:40 SF
198 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-CHADDA
200 Windsor Boys School, The, Boat Club - WBS-ADIB
J14.4x+ 255
240 18:42 SF
195 Henley Rowing Club - HEN-RAIT
199 Walton Rowing Club - WLT-SCHIOLDAN
J14.4x+ 255
241 18:45 SF
232 Reading Rowing Club - RDG-RUNDLE-2
236 Staines Boat Club - STN-GALE
J15.2x 256
242 18:47 SF
222 Walton Rowing Club - WLT-ROBERTS
227 Tideway Scullers School - TSS-MURPHIE-2
J15.2x 256
243 18:50 SF
214 Henley Rowing Club - HEN-YOLLAND-2
220 Falcon Rowing Club - FAL-NEE
J16.2x 257
244 18:52 SF
216 Walton Rowing Club - WLT-MCMULLAN
217 Guildford Rowing Club - GUI-SHEPHERD
J16.2x 257
245 18:55 SF
288 Henley Rowing Club - HEN-BEADSMOORE-2
289 Walbrook Rowing Club - WBK-FRIGÉ
W.J13.2x 258
246 18:57 SF
281 Maidenhead Rowing Club - MHD-STOCKDALE
282 Hinksey Sculling School - HIN-LEDGARD-HOILE
W.J13.2x 258
247 19:00 SF
275 Reading Rowing Club - RDG-COOKSON-2
277 Guildford Rowing Club - GUI-STEVENSON
W.J15.1x 259
248 19:02 SF
264 Hinksey Sculling School - HIN-WILLOUGHBY
271 St Georges College Boat Club - SGC-WALTERS
W.J15.1x 259
249 19:05 SF
209 Walton Rowing Club - WLT-BENSON
211 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-LYONS
W.J15.4x+ 260
250 19:07 SF
205 Falcon Rowing Club - FAL-HIGGS
208 Surbiton High School Boat Club - SBT-SPURLING
W.J15.4x+ 260
251 19:10 SF
241 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-SALGADO SMITH
247 Hinksey Sculling School - HIN-A Vine
W.J16.2x 261
252 19:12 SF
239 Christchurch Rowing Club - CHR-BROWNING
244 Hinksey Sculling School - HIN-B FOSTER
W.J16.2x 261
253 19:15 F
250 Walton Rowing Club - WLT-FLEMING-2
256 Christchurch Rowing Club - CHR-TATE-2
J14.1x
254 19:17 F
201 Tideway Scullers School - TSS-TSIELEPIS-2
204 Walton Rowing Club - WLT-GILBERTSON
J14.4x+
255 19:20 F
195 Henley Rowing Club - HEN-RAIT
198 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-CHADDA
J14.4x+
256 19:22 F
222 Walton Rowing Club - WLT-ROBERTS
232 Reading Rowing Club - RDG-RUNDLE-2
J15.2x
257 19:25 F
216 Walton Rowing Club - WLT-MCMULLAN
214 Henley Rowing Club - HEN-YOLLAND-2
J16.2x
258 19:27 F
282 Hinksey Sculling School - HIN-LEDGARD-HOILE
288 Henley Rowing Club - HEN-BEADSMOORE-2
W.J13.2x
259 19:30 F
271 St Georges College Boat Club - SGC-WALTERS
275 Reading Rowing Club - RDG-COOKSON-2
W.J15.1x
260 19:32 F
208 Surbiton High School Boat Club - SBT-SPURLING
211 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-LYONS
W.J15.4x+
261 19:35 F
239 Christchurch Rowing Club - CHR-BROWNING
241 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-SALGADO SMITH
W.J16.2x