Search for your Races Live Results Stats Refresh
Division 1
Start18/05/2024 09:00
Interval04 mins
First StationLane A
Second StationLane B
Race Crews Event
1 09:00
14 Lambton Rowing Club - LAM-LOWES
15 Tyne Amateur Rowing Club - TYN-HULSE
Op J15 1x Division 17
2 09:04 SF
19 Lambton Rowing Club - LAM-SWINGLER
20 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-FLOOD
Op J13 2x Division 113
3 09:08 SF
1 Cambois Rowing Club - CBS-SHAW-3
2 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-SCOTT
Op J14 4x+ Division 114
4 09:12 SF
11 Hexham Rowing Club - HEX-GASKINS
12 St Leonards School Boat Club - sls Beal
Op J16 2x Division 115
5 09:16 SF
4 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-WALTON
5 Lambton Rowing Club - LAM-HOOPER
W J14 4x+ Division 116
6 09:20 SF
17 Lambton Rowing Club - LAM-THOMPSON
18 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-CORKER
Op J15 1x Division 117
7 09:24 SF
14 Lambton Rowing Club - LAM-LOWES
16 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-STRUTHERS
Op J15 1x Division 117
8 09:28 F
22 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-ALLISON
23 St Leonards School Boat Club - sls laing
Op 4x- Division 1
9 09:32 F
9 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-WILSON
10 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-SCOTT
Op J18 2x Division 1
10 09:36 F
7 Berwick Amateur Rowing Club - BER-SMITH
8 Hexham Rowing Club - HEX-YOUNG
Op MasG/H 2x Division 1
11 09:40 F
24 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-HOUSBY
25 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-CARLSSON-MITCHEL
W 2- Division 1
12 09:44 F
26 Hexham Rowing Club - HEX-CADGE
27 Hexham Rowing Club - HEX-NICHOLSON
W 4x- Division 1
13 09:48 F
20 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-FLOOD
21 Lambton Rowing Club - LAM-COWEN
Op J13 2x Division 1
14 09:52 F
1 Cambois Rowing Club - CBS-SHAW-3
3 Lambton Rowing Club - LAM-GARFOOT
Op J14 4x+ Division 1
15 09:56 F
11 Hexham Rowing Club - HEX-GASKINS
13 Lambton Rowing Club - LAM-MARSHALL
Op J16 2x Division 1
16 10:00 F
5 Lambton Rowing Club - LAM-HOOPER
6 Tyne Amateur Rowing Club - TYN-SOOBRAYEN
W J14 4x+ Division 1
17 10:04 F
14 Lambton Rowing Club - LAM-LOWES
17 Lambton Rowing Club - LAM-THOMPSON
Op J15 1x Division 1
Division 2
Start18/05/2024 10:45
Interval04 mins
First StationLane A
Second StationLane B
Race Crews Event
18 10:45
55 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-CAIN-3
56 Berwick Amateur Rowing Club - BER-EKE-3
Op J14 1x Division 2
Band 1
41
19 10:49
28 Tyne Amateur Rowing Club - TYN-FULLER
29 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH CROW
Op J15 2x Division 243
20 10:53
64 Lambton Rowing Club - LAM-THOMPSON-2
65 Cambois Rowing Club - CBS-LEWIS
W J14 1x Division 2
Band 1
45
21 10:57
47 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-PHILLIPS
48 Cambois Rowing Club - CBS-ROFF
Op J18 1x Division 246
22 11:01
45 Hexham Rowing Club - HEX-RIDLEY
46 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-MACDONALD
Op J18 1x Division 247
23 11:05 SF
73 Berwick Amateur Rowing Club - BER-LAIDLAW
74 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-BELL
Op 2x Division 2
Band 2
50
24 11:09 SF
76 South College (Durham) Boat Club - SHC-FINBOW
77 St Cuthberts Society Boat Club - SCB-CANADINE
Op 4+ Division 251
25 11:13 SF
42 Berwick Amateur Rowing Club - BER-MORRISON
43 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-HALL
Op MasG/H 1x Division 252
26 11:17 SF
79 Berwick Amateur Rowing Club - BER-CAIRNS
80 St Cuthberts Society Boat Club - SCB-MECRATE-BUTCHER
W 4+ Division 253
27 11:21 SF
33 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-GRAY
34 St Leonards School Boat Club - sls tamsin
W J15 2x Division 2
Band 2
54
28 11:25 SF
84 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-GIBBARD-2
85 Hexham Rowing Club - HEX-GASKINS-2
Op 2x Division 2
Band 1
55
29 11:29 SF
82 St Leonards School Boat Club - SLS-DEBONO
83 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-GREEN
Op 2x Division 2
Band 1
55
30 11:33 SF
62 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-ALLINSON
63 Berwick Amateur Rowing Club - BER-BROWN
Op J14 1x Division 2
Band 2
56
31 11:37 SF
60 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-BENSON-MUIR
61 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-TWINN
Op J14 1x Division 2
Band 2
56
32 11:41 SF
53 Cambois Rowing Club - CBS-THORNTON
54 St Leonards School Boat Club - sls roffe
Op J16 1x Division 257
33 11:45 SF
51 Lambton Rowing Club - LAM-MARSHALL-2
52 Hexham Rowing Club - HEX-CANTWELL
Op J16 1x Division 257
34 11:49 SF
88 Hexham Rowing Club - HEX-LOCKEY
89 Cambois Rowing Club - CBS-ROUSE
W 2x Division 258
35 11:53 SF
86 St Leonards School Boat Club - SLS-WILSON
87 South College (Durham) Boat Club - SHC-KOJIMA
W 2x Division 258
36 11:57 SF
71 Lambton Rowing Club - LAM-MODRAL
72 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-ALLISON-2
W J14 1x Division 2
Band 2
59
37 12:01 SF
69 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-WALTON-3
70 Lambton Rowing Club - LAM-STEWART-2
W J14 1x Division 2
Band 2
59
38 12:05 SF
38 Hexham Rowing Club - HEX-STANFORD
39 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-COADY-2
W J15 2x Division 2
Band 1
60
39 12:09 SF
36 Lambton Rowing Club - LAM-WESENCRAFT-COLLEDGE-2
37 Hexham Rowing Club - HEX-SMITH
W J15 2x Division 2
Band 1
60
40 12:13 SF
58 Cambois Rowing Club - CBS-HUGHES
59 Lambton Rowing Club - LAM-YARROW
Op J14 1x Division 2
Band 1
61
41 12:17 SF
55 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-CAIN-3
57 Cambois Rowing Club - CBS-SHAW-2
Op J14 1x Division 2
Band 1
61
42 12:21 SF
31 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-STRUTHERS-2
32 Lambton Rowing Club - LAM-THOMPSON-3
Op J15 2x Division 262
43 12:25 SF
29 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH CROW
30 St Leonards School Boat Club - SLS-FARREY
Op J15 2x Division 262
44 12:29 SF
67 Lambton Rowing Club - LAM-HOOPER-2
68 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-GRITTON
W J14 1x Division 2
Band 1
63
45 12:33 SF
65 Cambois Rowing Club - CBS-LEWIS
66 Lambton Rowing Club - LAM-DOWNS
W J14 1x Division 2
Band 1
63
46 12:37 SF
48 Cambois Rowing Club - CBS-ROFF
50 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-URWIN
Op J18 1x Division 264
47 12:41 SF
46 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-MACDONALD
49 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-ALLISON-3
Op J18 1x Division 264
48 12:45 F
90 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-CORKER-2
91 Lambton Rowing Club - LAM-WORDSWORTH
Op J13 4x+ Division 2
49 12:49 F
40 Berwick Amateur Rowing Club - BER-BLACK-2
41 Berwick Amateur Rowing Club - BER-MASTER
Op MasD/E 1x Division 2
50 12:53 F
74 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-BELL
75 Hexham Rowing Club - HEX-WILLIAMS
Op 2x Division 2
Band 2
51 12:57 F
76 South College (Durham) Boat Club - SHC-FINBOW
78 St Johns College (Durham) Boat Club - SJC-SAVINE
Op 4+ Division 2
52 13:01 F
42 Berwick Amateur Rowing Club - BER-MORRISON
44 Tyne United Rowing Club - TYU-FERGUSON
Op MasG/H 1x Division 2
53 13:05 F
79 Berwick Amateur Rowing Club - BER-CAIRNS
81 Hexham Rowing Club - HEX-WATERMAN
W 4+ Division 2
54 13:09 F
34 St Leonards School Boat Club - sls tamsin
35 Tyne Amateur Rowing Club - TYN-CANTRILL
W J15 2x Division 2
Band 2
55 13:13 F
83 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-GREEN
85 Hexham Rowing Club - HEX-GASKINS-2
Op 2x Division 2
Band 1
56 13:17 F
61 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-TWINN
63 Berwick Amateur Rowing Club - BER-BROWN
Op J14 1x Division 2
Band 2
57 13:21 F
52 Hexham Rowing Club - HEX-CANTWELL
53 Cambois Rowing Club - CBS-THORNTON
Op J16 1x Division 2
58 13:25 F
86 St Leonards School Boat Club - SLS-WILSON
89 Cambois Rowing Club - CBS-ROUSE
W 2x Division 2
59 13:29 F
69 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-WALTON-3
71 Lambton Rowing Club - LAM-MODRAL
W J14 1x Division 2
Band 2
60 13:33 F
36 Lambton Rowing Club - LAM-WESENCRAFT-COLLEDGE-2
38 Hexham Rowing Club - HEX-STANFORD
W J15 2x Division 2
Band 1
61 13:37 F
57 Cambois Rowing Club - CBS-SHAW-2
58 Cambois Rowing Club - CBS-HUGHES
Op J14 1x Division 2
Band 1
62 13:41 F
30 St Leonards School Boat Club - SLS-FARREY
32 Lambton Rowing Club - LAM-THOMPSON-3
Op J15 2x Division 2
63 13:45 F
65 Cambois Rowing Club - CBS-LEWIS
68 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-GRITTON
W J14 1x Division 2
Band 1
64 13:49 F
46 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-MACDONALD
50 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-URWIN
Op J18 1x Division 2
Division 3
Start18/05/2024 14:45
Interval04 mins
First StationLane A
Second StationLane B
Race Crews Event
65 14:45
119 South College (Durham) Boat Club - SHC-COOKE
120 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-EGGLESTON
Op 1x Division 377
66 14:49
117 St Cuthberts Society Boat Club - SCB-CANADINE-2
118 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-URWIN-2
Op 1x Division 378
67 14:53
107 Cambois Rowing Club - CBS-SHAW
108 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-CAIN
Op J14 2x Division 379
68 14:57
105 Berwick Amateur Rowing Club - BER-EKE-2
106 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-MITCHESON
Op J14 2x Division 380
69 15:01
125 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-WILSON-4
126 Lambton Rowing Club - LAM-WESENCRAFT-COLLEDGE
W 1x Division 381
70 15:05
123 Lambton Rowing Club - LAM-KANE
124 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-MATTHEWS-2
W 1x Division 382
71 15:09
113 Lambton Rowing Club - LAM-THOMPSON-4
114 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-ALLISON-4
W J14 2x Division 383
72 15:13
111 Lambton Rowing Club - LAM-SCHULTE
112 Cambois Rowing Club - CBS-WARD
W J14 2x Division 384
73 15:17 SF
129 Tyne Amateur Rowing Club - TYN-CALLAGHAN
130 South College (Durham) Boat Club - SHC-RALFS
W 8+ Division 390
74 15:21 SF
96 Hexham Rowing Club - HEX-RAINE
97 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-COADY
W J18 4x- Division 391
75 15:25 SF
101 Hexham Rowing Club - HEX-LONGLANDS
102 Tyne Amateur Rowing Club - TYN - WAKE
W J15 4x+ Division 392
76 15:29 SF
99 St Leonards School Boat Club - SLS-GALA
100 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-BRYDEN
W J15 4x+ Division 392
77 15:33 SF
119 South College (Durham) Boat Club - SHC-COOKE
122 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-MACDONALD-2
Op 1x Division 393
78 15:37 SF
118 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-URWIN-2
121 South College (Durham) Boat Club - SHC-BEVER
Op 1x Division 393
79 15:41 SF
107 Cambois Rowing Club - CBS-SHAW
110 Lambton Rowing Club - LAM-PHALP
Op J14 2x Division 394
80 15:45 SF
105 Berwick Amateur Rowing Club - BER-EKE-2
109 Lambton Rowing Club - LAM-YARROW-2
Op J14 2x Division 394
81 15:49 SF
126 Lambton Rowing Club - LAM-WESENCRAFT-COLLEDGE
128 St Leonards School Boat Club - SLS-SHAW
W 1x Division 395
82 15:53 SF
124 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-MATTHEWS-2
127 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-WILSON-3
W 1x Division 395
83 15:57 SF
113 Lambton Rowing Club - LAM-THOMPSON-4
116 Cambois Rowing Club - CBS-LEWIS-2
W J14 2x Division 396
84 16:01 SF
112 Cambois Rowing Club - CBS-WARD
115 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-GRIFFIN
W J14 2x Division 396
85 16:05 F
132 Lambton Rowing Club - LAM-SWINGLER-2
133 Lambton Rowing Club - LAM-WORDSWORTH-2
Op J13 1x Division 3
86 16:09 F
94 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-WILSON-2
95 St Leonards School Boat Club - SLS-HOPKINS
Op J18 4x- Division 3
87 16:13 F
92 Hexham Rowing Club - HEX-HAWKINS
93 Berwick Amateur Rowing Club - BER-BLACK
Op MasG/H 4x-
88 16:17 F
134 Cambois Rowing Club - CBS-LUDBROOK
135 Berwick Amateur Rowing Club - BER-MORRISON-2
Mx 2x Division 3
89 16:21 F
103 St Leonards School Boat Club - SLS-PARKER
104 Cambois Rowing Club - CBS-HOPPER
Mx J16 4x- Division 3
90 16:25 F
129 Tyne Amateur Rowing Club - TYN-CALLAGHAN
131 Hexham Rowing Club - HEX-BURN
W 8+ Division 3
91 16:29 F
96 Hexham Rowing Club - HEX-RAINE
98 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-GIBBARD
W J18 4x- Division 3
92 16:33 F
100 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-BRYDEN
101 Hexham Rowing Club - HEX-LONGLANDS
W J15 4x+ Division 3
93 16:37 F
118 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-URWIN-2
122 Sunderland, City Of, Rowing Club - CSN-MACDONALD-2
Op 1x Division 3
94 16:41 F
105 Berwick Amateur Rowing Club - BER-EKE-2
107 Cambois Rowing Club - CBS-SHAW
Op J14 2x Division 3
95 16:45 F
124 Chester le Street Amateur Rowing Club - CLS-MATTHEWS-2
126 Lambton Rowing Club - LAM-WESENCRAFT-COLLEDGE
W 1x Division 3
96 16:49 F
115 Queen Elizabeth High School Rowing Club - QEH-GRIFFIN
116 Cambois Rowing Club - CBS-LEWIS-2
W J14 2x Division 3