Search for your Races Live Results Stats Refresh
Sunday Division 1 - am
Start24/07/2022 08:30
Interval05 mins
First StationTown side
Second StationClub side
Race Crews Event
1 08:30 SF
63 Loughborough Boat Club - LBR-HAINES
64 Ross Rowing Club - ROS-GABB
W 2x 34
2 08:35 SF
61 Minerva Bath Rowing Club - MIN-Skinner
62 Loughborough Boat Club - LBR-O'TOOLE
W 2x 34
3 08:40
44 Stourport Boat Club - STP-WATSON
45 City of Oxford Rowing Club - COX-CLIFFORD
Op 1x 19
4 08:45
42 Bridgnorth Rowing Club - BRI-MOTTRAM
43 Upton Rowing Club - UPT-EATON
Op 1x 20
5 08:50
50 Loughborough Boat Club - LBR-CRIPWELL
51 Bridgnorth Rowing Club - BRI-GRAHAM
Low CRI W 2x 15
6 08:55
48 Loughborough Boat Club - LBR-SENIOR
49 Minerva Bath Rowing Club - Min-Thomas
Low CRI W 2x 16
7 09:00 SF
54 Monmouth Rowing Club - MON - Male
55 Trent Rowing Club - TRT-CARDON
Op 2- 37
8 09:05 SF
10 Loughborough Boat Club - LBR-DR FERRETT
11 Upton Rowing Club - UPT-GILL
Op MasD 2x 38
9 09:10 SF
3 Minerva Bath Rowing Club - MIN-TOWNSEND
4 Warwick Boat Club - WAR-MARTIN
Op MasE 4+ 39
10 09:15 SF
13 Worcester Rowing Club - WRR-LLEWELLYN
14 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-NELSON
Op MasF 2x 40
11 09:20 SF
39 Thames Scullers - THS-HATT
40 Ross Rowing Club - ROS-THORPE-WILLIAMS
W J14 1x 41
12 09:25 SF
20 Worcester Rowing Club - WRR-NICHOLSON
21 Thames Scullers - THS-HOLLOW
W J15 2x 42
13 09:30 SF
59 Nottingham and Union Rowing Club - NUN-SHARKEY
60 Monmouth Rowing Club - MON - Lewis
Op 8+ 43
14 09:35 SF
57 Minerva Bath Rowing Club - MIN-HUNTER
58 Bridgnorth Rowing Club - BRI-PILSBURY
Op 8+ 43
15 09:40 SF
51 Bridgnorth Rowing Club - BRI-GRAHAM
53 Minerva Bath Rowing Club - MIN-Harben
Low CRI W 2x 30
16 09:45 SF
48 Loughborough Boat Club - LBR-SENIOR
52 Bewdley Rowing Club - BEW-CARR
Low CRI W 2x 30
17 09:50 SF
37 Ross Rowing Club - ROS-POPE-2
38 Thames Scullers - Alice R-C
W J16 1x 44
18 09:55 SF
35 Trent Rowing Club - TRT-RUSSELL-2
36 Thames Scullers - THS-ZARBAFI-2
W J16 1x 44
19 10:00 SF
44 Stourport Boat Club - STP-WATSON
47 Worcester Rowing Club - WRR-FULLER
Op 1x 45
20 10:05 SF
43 Upton Rowing Club - UPT-EATON
46 Bewdley Rowing Club - BEW-RAY
Op 1x 45
21 10:10 F
67 Minerva Bath Rowing Club - MIN-TOWNSEND-2
68 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-HARGRAVES
Mx 4+
22 10:15 F
31 Ross Rowing Club - ROS-GABB-3
32 Ross Rowing Club - ROS-HUMPHRYES
W J18 1x
23 10:20 F
65 Avon County Rowing Club - AVN-WIESENTHAL-SAUNDERS
66 Ross Rowing Club - ROS-RUSSELL
Op J13 2x
24 10:25 F
18 Stourport Boat Club - STP-STOCKTON
19 Avon County Rowing Club - AVN-CARTER
Op J14 2x
25 10:30 F
29 Avon County Rowing Club - AVN-FISHER
30 Thames Scullers - THS-BROOKS
Op J15 1x
26 10:35 F
8 Bewdley Rowing Club - BEW-REDFERN
9 A.B. Severn Boat Club - ABV-HODGSON-2
Op J15 4x+
27 10:40 F
27 Ross Rowing Club - ROS-POPE
28 Worcester Rowing Club - WRR-NICHOLSON-4
Op J17 1x
28 10:45 F
23 Avon County Rowing Club - AVN-ATKIN-2
24 Ross Rowing Club - ROS-BAILEY
Low CRI Op Mas 1x
29 10:50 F
16 Birmingham Rowing Club - BIR-PRICHARD-2
17 Bradford on Avon Rowing Club - BOA-BROWN
Mx MasF 2x
30 10:55 F
52 Bewdley Rowing Club - BEW-CARR
53 Minerva Bath Rowing Club - MIN-Harben
Low CRI W 2x
31 11:00 F
69 Bewdley Rowing Club - BEW-PENDERGAST
70 Warwick Boat Club - WAR-BYRNE
Low CRI W 4+
32 11:05 F
71 A.B. Severn Boat Club - ABV-ASQUITH
72 Thames Scullers - THS-PHILLIPS
W J13 1x
33 11:10 F
33 Worcester Rowing Club - WRR-HOLMES-2
34 Worcester Rowing Club - WRR-JEYES
W J17 1x
34 11:15 F
61 Minerva Bath Rowing Club - MIN-Skinner
63 Loughborough Boat Club - LBR-HAINES
W 2x
35 11:20 F
25 Bewdley Rowing Club - BEW-HUGO-2
26 Upton Rowing Club - UPT-THOMPSON
W MasB 1x
36 11:25 F
6 Minerva Bath Rowing Club - MIN-PUZEY
7 Stourport Boat Club - STP-DANBY
W MasD 4x-
37 11:30 F
54 Monmouth Rowing Club - MON - Male
56 Nottingham and Union Rowing Club - NUN-RAINBOW
Op 2-
38 11:35 F
11 Upton Rowing Club - UPT-GILL
12 Loughborough Boat Club - LBR-FREAR
Op MasD 2x
39 11:40 F
3 Minerva Bath Rowing Club - MIN-TOWNSEND
5 Ironbridge Rowing Club - IRO-COOPER
Op MasE 4+
40 11:45 F
13 Worcester Rowing Club - WRR-LLEWELLYN
15 Ross Rowing Club - ROS-WALDER
Op MasF 2x
41 11:50 F
40 Ross Rowing Club - ROS-THORPE-WILLIAMS
41 Avon County Rowing Club - AVN-DAVIDSON-2
W J14 1x
42 11:55 F
20 Worcester Rowing Club - WRR-NICHOLSON
22 Stourport Boat Club - STP-LARKIN
W J15 2x
43 12:00 F
57 Minerva Bath Rowing Club - MIN-HUNTER
59 Nottingham and Union Rowing Club - NUN-SHARKEY
Op 8+
44 12:05 F
35 Trent Rowing Club - TRT-RUSSELL-2
38 Thames Scullers - Alice R-C
W J16 1x
45 12:10 F
46 Bewdley Rowing Club - BEW-RAY
44 Stourport Boat Club - STP-WATSON
Op 1x
46 12:15 F
1 Worcester Rowing Club - WRR-PRICHARD
2 Loughborough Boat Club - LBR-ISHERWOOD
W MasD 8+
Sunday Division 2 - pm
Start24/07/2022 12:50
Interval05 mins
First StationTown side
Second StationClub side
Race Crews Event
47 12:50 SF
119 Monmouth Rowing Club - MON - Stewart-Woods
120 Minerva Bath Rowing Club - MIN-Mx
Mx 8+ 93
48 12:55
95 Warwick Boat Club - WAR-HUNT
96 Worcester Rowing Club - WRR-WAY
W J17 2x 64
49 13:00
112 Worcester Rowing Club - WRR-NICHOLSON-2
113 Stourport Boat Club - STP-DAVIS
W J15 1x 65
50 13:05
110 Worcester Rowing Club - WRR-WHITELEY
111 A.B. Severn Boat Club - ABV-HODGSON
W J15 1x 66
51 13:10 SF
116 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-SHAW
117 Stourport Boat Club - STP-HENRY
Op 4+ 81
52 13:15 SF
98 A.B. Severn Boat Club - ABV-COXSHALL
99 Worcester Rowing Club - WRR-HOLMES
W J17 2x 77
53 13:20 SF
80 A.B. Severn Boat Club - ABV-BRAY
81 Bewdley Rowing Club - BEW-HARRIS
Op J14 4x+ 83
54 13:25 SF
85 Stourport Boat Club - STP-SPENCER
86 Loughborough Boat Club - LBR-HUDSON
Op MasE 2- 84
55 13:30 SF
73 Worcester Rowing Club - WRR-HILEY
74 Warwick Boat Club - WAR-SPEECHLY
Op MasE 4x- 85
56 13:35 SF
107 Ross Rowing Club - ROS-HAWKES
108 Minerva Bath Rowing Club - MIN-O'FARRELL
Op MasF 1x 87
57 13:40 SF
122 Monmouth Rowing Club - MON - Brace
123 Loughborough Boat Club - LBR-QUINTON
W 2- 82
58 13:45 SF
100 Thames Scullers - THS-SCHILIZZI
101 Worcester Rowing Club - WRR-BROAD
W J14 2x 88
59 13:50 SF
88 Monmouth Rowing Club - MON - Watkins
89 Bewdley Rowing Club - BEW-GUNN
W MasE 2x 89
60 13:55 SF
127 Loughborough Boat Club - LBR-DYSON
128 Nottingham and Union Rowing Club - NUN-FINDLAY
W 1x 90
61 14:00 SF
125 Trent Rowing Club - TRT-SMITH
126 Ross Rowing Club - ROS-MORRIS
W 1x 90
62 14:05 SF
131 Loughborough Boat Club - LBR-FERRIS
132 A.B. Severn Boat Club - ABV-HAYNES
W 4x- 91
63 14:10 SF
129 Nottingham and Union Rowing Club - NUN-GISBY
130 Stourport Boat Club - STP-EDWARDS
W 4x- 91
64 14:15 SF
96 Worcester Rowing Club - WRR-WAY
97 Stourport Boat Club - STP-WORSLEY
W J17 2x 77
65 14:20 SF
113 Stourport Boat Club - STP-DAVIS
115 Ross Rowing Club - ROS-COX
W J15 1x 92
66 14:25 SF
111 A.B. Severn Boat Club - ABV-HODGSON
114 Thames Scullers - THS-ZARBAFI
W J15 1x 92
67 14:30 F
133 Ironbridge Rowing Club - IRO-RICHARDS
134 Trent Rowing Club - TRT-POUNTNEY
Op 2x
68 14:35 F
135 Stourport Boat Club - STP-WATSON-2
136 Nottingham Trent University Boat Club - NTU-AUBREY
Op 4-
69 14:40 F
137 Minerva Bath Rowing Club - MIN-JEFFERIES
138 Bewdley Rowing Club - BEW-GUNN-2
Low CRI Op 8+
70 14:45 F
78 Worcester Rowing Club - WRR-LLEWELLYN-2
79 Monmouth Rowing Club - MON - Hooton
W MasE 4+
71 14:50 F
139 Avon County Rowing Club - AVN-WIESENTHAL-SAUNDERS-2
140 Stourport Boat Club - STP-DAWE
Op J13 1x
72 14:55 F
93 Stourport Boat Club - STP-HAWKINS
94 Bewdley Rowing Club - BEW-HAYNES
Op J15 2x
73 15:00 F
91 Nottingham and Union Rowing Club - NUN-SHARKEY-2
92 Ross Rowing Club - ROS-GABB-2
Op J18 2x
74 15:05 F
105 Minerva Bath Rowing Club - MIN-THOMAS
106 Loughborough Boat Club - LBR-TARGETT
Op MasE 1x
75 15:10 F
141 Trent Rowing Club - TRT-RUSSELL-3
142 Monmouth Rowing Club - MON - Male-2
Mx 2x
76 15:15 F
143 Minerva Bath Rowing Club - MIN-STRICKLAND
144 Ross Rowing Club - ROS-SIMON
Mx 4x-
77 15:20 F
96 Worcester Rowing Club - WRR-WAY
99 Worcester Rowing Club - WRR-HOLMES
W J17 2x
78 15:25 F
145 Thames Scullers - THS-CLARKE
146 A.B. Severn Boat Club - ABV-MARTIN
W J13 2x
79 15:30 F
83 Stourport Boat Club - STP-PAVELEY
84 Thames Scullers - THS-DALLAS
W J15 4x+
80 15:35 F
76 Bewdley Rowing Club - BEW/PGW/BRI-CHAMPION
77 Minerva Bath Rowing Club - MIN-NICHOLS
Low CRI W Mas 4x+
81 15:40 F
116 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-SHAW
118 Nottingham and Union Rowing Club - NUN-RAINBOW-2
Op 4+
82 15:45 F
122 Monmouth Rowing Club - MON - Brace
124 Loughborough Boat Club - LBR-PRESTON
W 2-
83 15:50 F
80 A.B. Severn Boat Club - ABV-BRAY
82 Avon County Rowing Club - AVN-DAVIDSON
Op J14 4x+
84 15:55 F
85 Stourport Boat Club - STP-SPENCER
87 Ross Rowing Club - ROS-WATLING
Op MasE 2-
85 16:00 F
74 Warwick Boat Club - WAR-SPEECHLY
75 Loughborough Boat Club - LBR-COX
Op MasE 4x-
86 16:05 F
103 Trent Rowing Club - TRT-RUSSELL
104 Minerva Bath Rowing Club - MIN-MELBOURNE
Op MasC 1x
87 16:10 F
107 Ross Rowing Club - ROS-HAWKES
109 Avon County Rowing Club - AVN-ATKIN
Op MasF 1x
88 16:15 F
100 Thames Scullers - THS-SCHILIZZI
102 Ross Rowing Club - ROS-THORPE-WILLIAMS-2
W J14 2x
89 16:20 F
89 Bewdley Rowing Club - BEW-GUNN
90 Bridgnorth Rowing Club - BRI-CHAMPION
W MasE 2x
90 16:25 F
125 Trent Rowing Club - TRT-SMITH
128 Nottingham and Union Rowing Club - NUN-FINDLAY
W 1x
91 16:30 F
129 Nottingham and Union Rowing Club - NUN-GISBY
131 Loughborough Boat Club - LBR-FERRIS
W 4x-
92 16:35 F
111 A.B. Severn Boat Club - ABV-HODGSON
115 Ross Rowing Club - ROS-COX
W J15 1x
93 16:40 F
119 Monmouth Rowing Club - MON - Stewart-Woods
121 Bridgnorth Rowing Club - BRI-BREAKWELL
Mx 8+