Search for your Races Live Results Stats Refresh
Morning Division
Start10/07/2022 09:00
Interval04 mins
First StationWeir Side
Second StationClub Side
Race Crews Event
1 09:00
23 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-SARGEANT
24 Evesham Rowing Club - EVE-EMPSON
W 2x 10
2 09:04
19 Ross Rowing Club - ROS-THORPE-WILLIAMS
20 Avon County Rowing Club - AVN-DAVIDSON-2
W J14 1x 14
3 09:08
17 Evesham Rowing Club - EVE-RUSHBY
18 Avon County Rowing Club - AVN-WHITTLE-4
W J14 1x 15
4 09:12
30 University College (Oxford) Boat Club - UCO
31 Avon County Rowing Club - AVN-SHOWERING-2
W 2x 16
5 09:16
28 Ross Rowing Club - ROS-HUMPHRYES
29 Cardiff City Rowing Club - A
W 2x 16
6 09:20
26 Ross Rowing Club - Morris
27 Cardiff City Rowing Club - B
W 2x 20
7 09:24 SF
12 Llandaff Rowing Club - LLA-TANGUAY
13 Evesham Rowing Club - EVE-COOK
W J15 2x 25
8 09:28 SF
5 Upton Rowing Club - Demi Dizzards
6 Gloucester Rowing Club - GLR-HAINES
W MasC 2x 26
9 09:32 SF
37 Ross Rowing Club - ROS-CLATWORTHY
38 Gloucester Rowing Club - GLR-KING
Op 2x 27
10 09:36
24 Evesham Rowing Club - EVE-EMPSON
25 Llandaff Rowing Club - LLA-GANDY
W 2x 20
11 09:40 SF
35 University College (Oxford) Boat Club - UCO
36 Llandaff Rowing Club - LLA-COBLEY
Op 2x 27
12 09:44 SF
10 Llandaff Rowing Club - LLA-CAREY-READ
11 Evesham Rowing Club - EVE-HUDDLESTON-2
Op J17 2x 28
13 09:48 SF
8 Upton Rowing Club - UPT-JONES-2
9 Llandaff Rowing Club - LLA-WILLIAMSON
Op J17 2x 28
14 09:52 SF
20 Avon County Rowing Club - AVN-DAVIDSON-2
22 Upton Rowing Club - UPT-HAWKINS-2
W J14 1x 29
15 09:56 SF
18 Avon County Rowing Club - AVN-WHITTLE-4
21 Upton Rowing Club - UPT-JONES-3
W J14 1x 29
16 10:00 SF
28 Ross Rowing Club - ROS-HUMPHRYES
30 University College (Oxford) Boat Club - UCO
W 2x 30
17 10:04 F
39 Llandaff Rowing Club - LLA-DAFYDD
40 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-SHAW
Op 4+
18 10:08 F
41 Ross Rowing Club - ROS-RUSSELL
42 Llandaff Rowing Club - LLA-HANCZAR-2
Op J13 1x
19 10:12 F
15 Avon County Rowing Club - AVN-MARSHALL-2
16 Llandaff Rowing Club - LLA-WEIGHELL
Op J15 1x
20 10:16 SF
24 Evesham Rowing Club - EVE-EMPSON
26 Ross Rowing Club - Morris
W 2x 30
21 10:20 F
1 Avon County Rowing Club - AVN-SHOWERING
2 Evesham Rowing Club - EVE-SZUBERSKI-2
Op J15 4x+
22 10:24 F
3 Llandaff Rowing Club - Sandom (G)
4 Llandaff Rowing Club - Reeve (I)
Op MasG/I 2x
23 10:28 F
43 University College (Oxford) Boat Club - UCO
44 Evesham Rowing Club - EVE-SAUNDERS
Mx 4+
24 10:32 SF
32 Penarth Rowing Club - penarth
33 Llandaff Rowing Club - LLA-MEREDITH-2
W 4+ 31
25 10:36 F
12 Llandaff Rowing Club - LLA-TANGUAY
14 Evesham Rowing Club - EVE-WHELAN
W J15 2x
26 10:40 F
5 Upton Rowing Club - Demi Dizzards
7 Llandaff Rowing Club - LLA-DAVIES
W MasC 2x
27 10:44 F
35 University College (Oxford) Boat Club - UCO
37 Ross Rowing Club - ROS-CLATWORTHY
Op 2x
28 10:48 F
8 Upton Rowing Club - UPT-JONES-2
11 Evesham Rowing Club - EVE-HUDDLESTON-2
Op J17 2x
29 10:52 F
18 Avon County Rowing Club - AVN-WHITTLE-4
20 Avon County Rowing Club - AVN-DAVIDSON-2
W J14 1x
30 10:56 F
24 Evesham Rowing Club - EVE-EMPSON
28 Ross Rowing Club - ROS-HUMPHRYES
W 2x
31 11:00 F
32 Penarth Rowing Club - penarth
34 Llandaff Rowing Club - LLA-TORDOFF
W 4+
Afternoon Division
Start10/07/2022 12:00
Interval04 mins
First StationWeir Side
Second StationClub Side
Race Crews Event
32 12:00 F
54 Minerva Bath Rowing Club - RICHARDS (E)
55 Llandaff Rowing Club - WEEKS (G)
Mx MasE/G 2x
33 12:04
75 Ross Rowing Club - ROS-POPE-2
76 Evesham Rowing Club - EVE-HUDDLESTON
Op J17 1x 42
34 12:08
67 Llandaff Rowing Club - LEWIS (E)
68 Ross Rowing Club - HAWKES (F)
Op MasE/F 1x 53
35 12:12
92 Llandaff Rowing Club - LLA-DUNN
93 Evesham Rowing Club - EVE-WATKINS
Op 1x 54
36 12:16
90 University College (Oxford) Boat Club - UCO-STEYN
91 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-JENDEN
Op 1x 54
37 12:20
88 Llandaff Rowing Club - LLA-BANIYA
89 Cardiff City Rowing Club - CFC-PAPPAS
Op 1x 55
38 12:24
86 University College (Oxford) Boat Club - UCO-CROOKS
87 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-HART
Op 1x 55
39 12:28
82 Llandaff Rowing Club - LLA-PARRY
83 Evesham Rowing Club - EVE-FERRIS
Op J17 1x 56
40 12:32
80 Llandaff Rowing Club - LLA-O'CALLAGHAN
81 Llandaff Rowing Club - LLA-THIRLAWAY-PALMER
Op J17 1x 56
41 12:36
78 Llandaff Rowing Club - LLA-COX
79 Llandaff Rowing Club - LLA-JAMES-2
Op J17 1x 57
42 12:40
75 Ross Rowing Club - ROS-POPE-2
77 Llandaff Rowing Club - LLA-SCHLOTTMANN
Op J17 1x 57
43 12:44 SF
94 Llandaff Rowing Club - LLA-HANCZAR-4
95 Llandaff Rowing Club - LLA-ROWLEY-2
Op J12 1x 65
44 12:48 SF
56 Evesham Rowing Club - EVE-FOGARTY BOYCE
57 Upton Rowing Club - UPT-JONES
Op J15 2x 66
45 12:52 SF
72 Ross Rowing Club - JONES (G)
73 Llandaff Rowing Club - Sandom (G)
Op MasG/H 1x 67
46 12:56 SF
97 Ross Rowing Club - ROS-MORRIS
98 Upton Rowing Club - UPT-MILES
W 1x 68
47 13:00 SF
100 Llandaff Rowing Club - LLA-HACKETT
101 Cardiff City Rowing Club - CFC-BUGERT
W 4x- 69
48 13:04 SF
103 Llandaff Rowing Club - LLA-MERCER
104 Avon County Rowing Club - AVN-GREENWELL
W J13 1x 70
49 13:08 SF
47 Minerva Bath Rowing Club - PUZEY (D)
48 Ross Rowing Club - PHELPS (C)
W MasC/D 4x- 71
50 13:12 SF
63 Evesham Rowing Club - EVE-ELLIOTT
64 Avon County Rowing Club - AVN-WHITTLE-2
W J14 2x 72
51 13:16 SF
61 Upton Rowing Club - UPT-HAWKINS
62 Llandaff Rowing Club - LLA-JAMES
W J14 2x 72
52 13:20 SF
70 Llandaff Rowing Club - Brazier (F)
71 Bristol Ariel Rowing Club - HOWIE (F)
Op MasE/F 1x 73
53 13:24 SF
67 Llandaff Rowing Club - LEWIS (E)
69 Gloucester Rowing Club - LOWE (F)
Op MasE/F 1x 73
54 13:38 SF
91 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-JENDEN
92 Llandaff Rowing Club - LLA-DUNN
Op 1x 74
55 13:42 SF
87 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-HART
89 Cardiff City Rowing Club - CFC-PAPPAS
Op 1x 74
56 13:46 SF
80 Llandaff Rowing Club - LLA-O'CALLAGHAN
83 Evesham Rowing Club - EVE-FERRIS
Op J17 1x 75
57 13:50 SF
77 Llandaff Rowing Club - LLA-SCHLOTTMANN
79 Llandaff Rowing Club - LLA-JAMES-2
Op J17 1x 75
58 13:54 F
59 Llandaff Rowing Club - LLA-ALI
60 Llandaff Rowing Club - LLA-DELAMOTTE
Op J14 2x
59 13:58 F
52 Ross Rowing Club - ROS-RUSSELL-2
53 Avon County Rowing Club - AVN-MARSHALL
Op J14 4x+
60 14:02 F
65 Llandaff Rowing Club - LLA-EVANS
66 Upton Rowing Club - Rodney
Op MasC 1x
61 14:06 F
45 Bristol Ariel Rowing Club - CNOOPS (F)
46 Llandaff Rowing Club - BOWMAN (E)
Op MasE/F 8+
62 14:10 F
106 Evesham Rowing Club - EVE-EVANS
107 University College (Oxford) Boat Club - UCO
Mx 2x
63 14:14 F
84 Ross Rowing Club - ROS-COX
85 Llandaff Rowing Club - LLA-GARDNER
W J15 1x
64 14:18 F
50 Ross Rowing Club - BALL (F)
51 Gloucester Rowing Club - JONES (E)
W MasE/F 4x-
65 14:22 F
94 Llandaff Rowing Club - LLA-HANCZAR-4
96 Llandaff Rowing Club - LLA-CROSS-DAVIES-2
Op J12 1x
66 14:26 F
57 Upton Rowing Club - UPT-JONES
58 Evesham Rowing Club - EVE-SZUBERSKI
Op J15 2x
67 14:30 F
72 Ross Rowing Club - JONES (G)
74 Llandaff Rowing Club - Matthews (H)
Op MasG/H 1x
68 14:34 F
98 Upton Rowing Club - UPT-MILES
99 Ross Rowing Club - ROS-POPE
W 1x
69 14:38 F
100 Llandaff Rowing Club - LLA-HACKETT
102 Llandaff Rowing Club - LLA-MEREDITH
W 4x-
70 14:42 F
104 Avon County Rowing Club - AVN-GREENWELL
105 Avon County Rowing Club - AVN-WIESENTHAL-SAUNDERS
W J13 1x
71 14:46 F
47 Minerva Bath Rowing Club - PUZEY (D)
49 Upton Rowing Club - Dizzards (D)
W MasC/D 4x-
72 14:50 F
61 Upton Rowing Club - UPT-HAWKINS
64 Avon County Rowing Club - AVN-WHITTLE-2
W J14 2x
73 14:54 F
67 Llandaff Rowing Club - LEWIS (E)
71 Bristol Ariel Rowing Club - HOWIE (F)
Op MasE/F 1x
74 14:58 F
89 Cardiff City Rowing Club - CFC-PAPPAS
92 Llandaff Rowing Club - LLA-DUNN
Op 1x
75 15:02 F
77 Llandaff Rowing Club - LLA-SCHLOTTMANN
83 Evesham Rowing Club - EVE-FERRIS
Op J17 1x