Search for your Races Live Results Stats Refresh
Default Division
Start07/05/2022 08:10
Interval05 mins
First StationSurrey
Second StationCentre
Third StationMiddlesex
Race Crews Event
1 08:10 F
139 Putney Town Rowing Club - PTR-ROBINSON
140 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-COLOMBO
141 Putney Town Rowing Club - PTR-OSWELL-WHEELER
W 4+
2 08:15 SF
125 Quintin Boat Club - QBC-HODGES-2
126 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-BATTS
127 Furnivall Sculling Club - FSC-Ellis
Op 1x
Band B
44
3 08:20 SF
120 Furnivall Sculling Club - FSC-LOVERIDGE-2
121 St Pauls Girls School Boat Club - SPG-MALE
122 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-PRESTON
W 4- 38
4 08:25 SF
88 Kings School Canterbury, The, Boat Club - KCA-COCHRANE
89 1863 Club - TES-VITIELLO JUOLA
90 Putney Town Rowing Club - PTR-SHORTHOUSE
Op 4+ 22
5 08:30
28 Team Keane Sculling School - TKC-MARSH
29 Kings School Canterbury, The, Boat Club - KCA-RENDO-CASTRO
Op J14 4x+ 29
6 08:35 SF
100 University College London Boat Club - UCL-KENWAY
101 1863 Club - TES-PLANTENGA
102 Cygnet Rowing Club - CYG-STEWART
Op 1x
Band A
28
7 08:40 SF
103 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-WARRICK
104 Staines Boat Club - Boorman
105 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-FISHMAN
W 4x- 30
8 08:45 SF
97 Sons of the Thames Rowing Club - SON-REYNOLDS
98 1863 Club - TES-DICKENS
99 Team Keane Sculling School - TKC-PARNELL
Op 1x
Band A
28
9 08:50 SF
115 Bentham Boat Club - BNT-DESAI
116 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-CORNISH-2
117 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-MATTHEWS
W 1x 27
10 08:55 SF
83 Furnivall Sculling Club - FSC-Men4+
84 East India Club Rowing Section - EIC-VOUSDEN
85 Putney Town Rowing Club - PTR-STONE
Op 4+ 22
11 09:00 SF
118 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-DADLANI
119 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-KHIALI
W 1x 27
12 09:05 SF
109 University College London Boat Club - UCL-BIGGS
110 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-ANNOR
111 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-DONN
W 2- 31
13 09:10 SF
86 University College London Boat Club - UCL-BRISTOW
87 Vesta Rowing Club - VRC-SPENCER
Op 4+ 22
14 09:15 F
77 Walbrook Rowing Club - Janet Mehers MAS-F
78 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-BELL-SYER MAS-F
79 Tideway Scullers School - TSS-BETTS MAS-E
W MasE / F1x
15 09:20 SF
130 Imperial College School Of Medicine Boat Club - IMM-WARSOP
131 University College London Boat Club - UCL-LEWIS
132 1863 Club - TES-WOOD
Op 2x 35
16 09:25 SF
112 Kings School Canterbury, The, Boat Club - KCA-LAMS-2
113 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-HICKI
114 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-MEGANTHA
W 2- 31
17 09:30 SF
133 1863 Club - TES-BAUDIN
134 University College London Boat Club - UCL-WATTERSTON
Op 2x 35
18 09:35
26 Kew House School Boat Club - KHS-BIRD
27 1863 Club - TES-WILLIAMS
Op J14 4x+ 29
19 09:40 F
65 Tideway Scullers School - TSS-HARTLEY-2 MAS-B
66 Kings School Canterbury, The, Boat Club - KCA-HOSKING-2 MAS-B
67 Tideway Scullers School - TSS-BURMESTER MAS-C
Op MasB / C1x
20 09:45 SF
57 Team Keane Sculling School - TKC-RAYMOND-2
58 Tideway Scullers School - TSS-TARCZY
W J18 2- 60
21 09:50 SF
106 London Rowing Club - LRC-WILSON
107 University College London Boat Club - UCL-COZENS
108 Furnivall Sculling Club - FSC-SMITH
W 4x- 30
22 09:55 F
84 East India Club Rowing Section - EIC-VOUSDEN
86 University College London Boat Club - UCL-BRISTOW
89 1863 Club - TES-VITIELLO JUOLA
Op 4+
23 10:00 F
145 East India Club Rowing Section - EIC-HALL
146 Sons of the Thames Rowing Club - SON-WONG
147 East India Club Rowing Section - EIC-WEBB
Op 4-
24 10:15 SF
123 Sons of the Thames Rowing Club - SON-DENIS
124 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-LEWIS
W 4- 38
25 10:20
32 Team Keane Sculling School - TKC-GILL
33 Kings School Canterbury, The, Boat Club - KCA-MCLEOD
Op J14 4x+ 34
26 10:25
30 Kew House School Boat Club - KHS-PAYNE
31 1863 Club - TES-OLECH
Op J14 4x+ 34
27 10:30 F
118 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-DADLANI
W 1x
28 10:35 F
99 Team Keane Sculling School - TKC-PARNELL
101 1863 Club - TES-PLANTENGA
Op 1x
Band A
29 10:40 SF
27 1863 Club - TES-WILLIAMS
29 Kings School Canterbury, The, Boat Club - KCA-RENDO-CASTRO
Op J14 4x+ 42
30 10:45 F
105 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-FISHMAN
107 University College London Boat Club - UCL-COZENS
W 4x-
31 10:50 F
111 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-DONN
112 Kings School Canterbury, The, Boat Club - KCA-LAMS-2
W 2-
32 10:55 SF
128 University College London Boat Club - UCL-SLAUGHTER
129 Furnivall Sculling Club - FSC-Jackson-Houlston
Op 1x
Band B
44
33 11:00 SF
135 University College London Boat Club - UCL-PAREDES
136 Sons of the Thames Rowing Club - SON-TURNOCK
W 2x 56
34 11:05 SF
30 Kew House School Boat Club - KHS-PAYNE
32 Team Keane Sculling School - TKC-GILL
Op J14 4x+ 42
35 11:10 F
131 University College London Boat Club - UCL-LEWIS
134 University College London Boat Club - UCL-WATTERSTON
Op 2x
36 11:15 SF
9 Thames Rowing Club - TRC-SEDDON MAS-G
10 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-TATTON MAS-G
Op MasG 4x- 46
37 11:20 SF
7 Maidstone Invicta Rowing Club - MAV-CHAPMAN MAS-G
8 Sons of the Thames Rowing Club - SON-LONERGAN MAS-G
Op MasG 4x- 46
38 11:25 F
121 St Pauls Girls School Boat Club - SPG-MALE
124 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-LEWIS
W 4-
39 11:30 SF
16 Tideway Scullers School - TSS-FARMBROUGH MAS-E
17 Putney Town Rowing Club - PTR-FADLON MAS-D
W MasD / E 4x- 61
40 11:35 SF
14 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-STACKHOUSE-2 MAS-D
15 Tideway Scullers School - TSS-BELLINGER MAS-D
W MasD / E 4x- 61
41 11:40 SF
49 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-WILD-2 MAS-D
50 Falcon Boat Club - Cochrane MAS-D
W MasD / E 2x 69
42 11:45 F
29 Kings School Canterbury, The, Boat Club - KCA-RENDO-CASTRO
32 Team Keane Sculling School - TKC-GILL
Op J14 4x+
43 11:50
41 Kew House School Boat Club - KHS-NATAN
42 St Pauls Girls School Boat Club - SPG-7
W J15 4x+ 53
44 11:55 F
125 Quintin Boat Club - QBC-HODGES-2
128 University College London Boat Club - UCL-SLAUGHTER
Op 1x
Band B
45 12:00
39 Kew House School Boat Club - KHS-THURNHAM
40 Team Keane Sculling School - TKC-MAC-FALL
W J15 4x+ 55
46 12:05 F
8 Sons of the Thames Rowing Club - SON-LONERGAN MAS-G
10 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-TATTON MAS-G
Op MasG 4x-
47 12:10 SF
137 Staines Boat Club - Giles/ Navickaite
138 Bentham Boat Club - BNT-DESAI-2
W 2x 56
48 12:30 SF
55 1863 Club - TES-TIBERGHIEN
56 Team Keane Sculling School - TKC-HEMRAJANI
Op J18 2x 62
49 12:35 SF
53 1863 Club - TES-KING
54 1863 Club - TES-CRO
Op J18 2x 62
50 12:40 SF
22 Kings School Canterbury, The, Boat Club - KCA-HEALEY
23 Kew House School Boat Club - KHS-STENHOUSE
Op J16 4+ 80
51 12:45 SF
80 Tideway Scullers School - TSS-HOWARD-2
81 St Pauls Girls School Boat Club - SPG-AGRAWAL
W J18 1x 64
52 12:50 SF
47 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-STACKHOUSE MAS-D
48 Tideway Scullers School - TSS-KILSBY MAS-E
W MasD / E 2x 69
53 12:55 SF
41 Kew House School Boat Club - KHS-NATAN
44 Team Keane Sculling School - TKC-MANEL
W J15 4x+ 66
54 13:00 SF
20 Kings School Canterbury, The, Boat Club - KCA-WANG
21 Team Keane Sculling School - TKC-ZARS
Op J16 4+ 80
55 13:05 SF
39 Kew House School Boat Club - KHS-THURNHAM
43 Team Keane Sculling School - TKC-FACKRELL-2
W J15 4x+ 66
56 13:10 F
136 Sons of the Thames Rowing Club - SON-TURNOCK
138 Bentham Boat Club - BNT-DESAI-2
W 2x
57 13:15 SF
34 St Pauls Girls School Boat Club - SPG-A-2
35 Kew House School Boat Club - KHS-ORRINGE
W J16 4+ 74
58 13:20 SF
62 Kew House School Boat Club - KHS-ATKINSON
63 St Pauls Girls School Boat Club - SPG-8
W J16 2x 67
59 13:25 F
45 Putney Town Rowing Club - PTR-PIERETTI
46 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-SACRE
W MasC 2x
60 13:30 F
58 Tideway Scullers School - TSS-TARCZY
59 Kings School Canterbury, The, Boat Club - KCA-LAMS
W J18 2-
61 13:35 F
14 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-STACKHOUSE-2 MAS-D
16 Tideway Scullers School - TSS-FARMBROUGH MAS-E
W MasD / E 4x-
62 13:40 F
54 1863 Club - TES-CRO
56 Team Keane Sculling School - TKC-HEMRAJANI
Op J18 2x
63 13:45 F
150 Sons of the Thames Rowing Club - SON-ALLAN
151 East India Club Rowing Section - EIC-SHERRY
Op 2-
64 13:50 F
80 Tideway Scullers School - TSS-HOWARD-2
82 Team Keane Sculling School - TKC-LYON
W J18 1x
65 13:55 F
37 Tideway Scullers School - TSS-VICARS
38 Kew House School Boat Club - KHS-STREETER
W J16 4x-
66 15:30 F
39 Kew House School Boat Club - KHS-THURNHAM
44 Team Keane Sculling School - TKC-MANEL
W J15 4x+
67 15:35 F
62 Kew House School Boat Club - KHS-ATKINSON
64 Team Keane Sculling School - TKC-BELL
W J16 2x
68 15:40 F
148 Vesta Rowing Club - VRC-BITHELL
149 East India Club Rowing Section - EIC-CHIDA
Op 8+
69 15:45 F
47 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-STACKHOUSE MAS-D
50 Falcon Boat Club - Cochrane MAS-D
W MasD / E 2x
70 15:50 F
3 Team Keane Sculling School - TKC-FACKRELL
4 Kew House School Boat Club - KHS-COTTON
W J14 8x+
71 15:55 F
1 Kings School Canterbury, The, Boat Club - KCA-LAMS-3
2 Tideway Scullers School - TSS-HOWARD
W J18 8+
72 16:00 F
24 1863 Club - TES-SAN ROMAN ALVAREZ
25 Team Keane Sculling School - TKC-GILL-2
Op J15 4x+
73 16:05 F
5 Maidstone Invicta Rowing Club - MAV-BARTON MAS F
6 Tideway Scullers School - TSS-MCCHESNEY MASF
Op MasF 4x-
74 16:10 F
34 St Pauls Girls School Boat Club - SPG-A-2
36 St Pauls Girls School Boat Club - SPG-1
W J16 4+
75 16:15 F
18 Team Keane Sculling School - TKC-ADEYEMI
19 Kew House School Boat Club - KHS-MITCHELL
Op J17 4x-
76 16:20 F
51 Kew House School Boat Club - KHS-CHAD
52 Kings School Canterbury, The, Boat Club - KCA-PAINE
Op J18 2-
77 16:25 F
60 Team Keane Sculling School - TKC-DE ROZARIEUX
61 Kew House School Boat Club - KHS-THURNHAM-2
W J18 2x
78 16:40 SF
94 Kings School Canterbury, The, Boat Club - KCA-LAMS-4
95 Vesta Rowing Club - VRC-GENILLARD
96 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-GOODMAN
W 8+ 86
79 16:45 SF
91 University College London Boat Club - UCL-COZENS
92 Furnivall Sculling Club - FSC-LOVERIDGE
93 Putney Town Rowing Club - PTR-PARKER-READ
W 8+ 86
80 16:50 F
21 Team Keane Sculling School - TKC-ZARS
22 Kings School Canterbury, The, Boat Club - KCA-HEALEY
Op J16 4+
81 16:55 F
74 Tideway Scullers School - TSS-FAHEY MAS-B
75 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-WILD MAS-C
76 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-DADLANI-2 MAS-B
W MasB / C 1x
82 17:00 F
68 Bentham Boat Club - BNT-KOEPP
69 Tideway Scullers School - TSS-SUPPLE
70 Tideway Scullers School - TSS-O'SULLIVAN
Op MasE 1x
83 17:05 F
71 Ardingly Rowing Club - ARD-JOHNSON
72 Tideway Scullers School - TSS-MCCHESNEY-2
73 Bentham Boat Club - BNT-BATES-2
Op MasF 1x
84 17:10 F
142 Thames Tradesmen's Rowing Club - TTRC Fegutova
143 Cygnet Rowing Club - CYG NOVICE QUAD
144 Furnivall Sculling Club - FSC-Northover
Beginner 4x-
85 17:15 F
11 Sons of the Thames Rowing Club - SON-CARSTENSEN
12 Team Keane Sculling School - TK Masters Women's Quad
13 Putney Town Rowing Club - PTR-MASOUD
W MasC 4x-
86 17:20 F
91 University College London Boat Club - UCL-COZENS
94 Kings School Canterbury, The, Boat Club - KCA-LAMS-4
W 8+