Search for your Races Live Results Stats Refresh
Division 1
Start28/08/2021 09:00
Interval03 mins
First StationTowpath Side
Second StationFar Side
Race Crews Event
1 09:00
39 Gloucester Rowing Club - Steve (E)
40 Stourport Boat Club - Duncan Gwilliam (F)
Op MasE/F 1x 9
2 09:03
37 Marlow Rowing Club - MAR-ROBERTSON (F)
38 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-BYRNES-2 (E)
Op MasE/F 1x 10
3 09:06
35 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-HOWIE (F)
36 Lymington Amateur Rowing Club - LYM-BULL (E)
Op MasE/F 1x 10
4 09:09
46 A.B. Severn Boat Club - Teague
47 Gloucester Rowing Club - GLR-RYDER
Op J18 1x 11
5 09:12
44 Staines Boat Club - STN-HOLLOWAY
45 Birmingham Rowing Club - BIR-WADE
Op J18 1x 12
6 09:15 SF
14 Worcester Rowing Club - WRR-WAY
15 Gloucester Rowing Club - GLR-MAHER-2
W J16 4x- 13
7 09:18 SF
12 Staines Boat Club - STN-BARR
13 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-HARLOW
W J16 4x- 13
8 09:21 F
50 A.B. Severn Boat Club - ABV-COXSHALL
51 Gloucester Rowing Club - GLR-FLAXMAN-2
W J15 1x
9 09:32 SF
40 Stourport Boat Club - Duncan Gwilliam (F)
41 Lymington Amateur Rowing Club - LYM-CHALK-2 (E)
Op MasE/F 1x 17
10 09:35 SF
36 Lymington Amateur Rowing Club - LYM-BULL (E)
38 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-BYRNES-2 (E)
Op MasE/F 1x 17
11 09:38 SF
46 A.B. Severn Boat Club - Teague
49 Worcester Rowing Club - WRR6
Op J18 1x 18
12 09:41 SF
44 Staines Boat Club - STN-HOLLOWAY
48 Hereford Rowing Club - HER-WYNTER
Op J18 1x 18
13 09:44 F
13 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-HARLOW
15 Gloucester Rowing Club - GLR-MAHER-2
W J16 4x-
14 09:47 SF
3 Nottingham Rowing Club - NRC-KNIGHT (F)
4 Guildford Rowing Club - GUI-COLDRICK (F)
Op MasD/E/F 4+ 19
15 09:50 SF
1 Hereford Rowing Club - HER-FAULKNER-2 (D)
2 Monmouth Rowing Club - MON-COLLING (E)
Op MasD/E/F 4+ 19
16 09:53 F
7 Minerva Bath Rowing Club - MIN-STRICKLAND (F)
8 City of Bristol Rowing Club - CBR-CUSSANS (D)
Mx MasD/F 4x-
17 10:04 F
36 Lymington Amateur Rowing Club - LYM-BULL (E)
40 Stourport Boat Club - Duncan Gwilliam (F)
Op MasE/F 1x
18 10:07 F
48 Hereford Rowing Club - HER-WYNTER
46 A.B. Severn Boat Club - Teague
Op J18 1x
19 10:10 F
2 Monmouth Rowing Club - MON-COLLING (E)
3 Nottingham Rowing Club - NRC-KNIGHT (F)
Op MasD/E/F 4+
20 10:13 SF
33 Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT-BURRIDGE (C)
34 City of Bristol Rowing Club - CBR-DUFFY (D)
Op MasC/D 1x 29
21 10:16 SF
31 Guildford Rowing Club - GUI-COOPER (D)
32 Warwick Boat Club - WAR-SIDAWAY (D)
Op MasC/D 1x 29
22 10:19
16 Hereford Rowing Club - HER-WATKINS (A)
17 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-HAYES (A)
W MasA/C 2x 26
23 10:22
21 City of Bristol Rowing Club - CBR-OWSLEY (E)
22 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-FFRENCH-CONSTANT (F)
W MasE/F 2x 28
24 10:33 SF
19 Hereford Rowing Club - HER-KING-2 (C)
20 Birmingham Rowing Club - BIR-ROBIN (A)
W MasA/C 2x 35
25 10:36 SF
9 Staines Boat Club - STN-PATEL
10 Hereford Rowing Club - HER-DUTSON-SMITH
Op J15 4x+ 34
26 10:39 SF
16 Hereford Rowing Club - HER-WATKINS (A)
18 Birmingham Rowing Club - BIR-ARISTIZÁBAL (A)
W MasA/C 2x 35
27 10:42 SF
24 Gloucester Rowing Club - GLR-JONES (E)
25 Upton Rowing Club - UPT W Mas F 2x (F)
W MasE/F 2x 36
28 10:45 SF
22 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-FFRENCH-CONSTANT (F)
23 Cantabrigian Rowing Club - CAB-AUTY-JACKLIN (E)
W MasE/F 2x 36
29 10:48 F
32 Warwick Boat Club - WAR-SIDAWAY (D)
34 City of Bristol Rowing Club - CBR-DUFFY (D)
Op MasC/D 1x
30 10:51 SF
26 Gloucester Rowing Club - GLR-PALMER-2
27 Worcester Rowing Club - WRR5
Op J16 2x 37
31 10:54 SF
52 Gloucester Rowing Club - GLR-ANDERSON-2-2
53 A.B. Severn Boat Club - ABV-HODGSON
W J14 1x 38
32 10:57 F
29 Birmingham Rowing Club - BIR-BYFORD (A)
30 Birmingham Rowing Club - BIR-HOUGHTON (A)
Op MasA 1x
33 11:08 F
42 Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT-ATKINSON (G)
43 Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT-STEWART (H)
Op MasG 1x
34 11:11 F
10 Hereford Rowing Club - HER-DUTSON-SMITH
11 Worcester Rowing Club - WRR1
Op J15 4x+
35 11:14 F
16 Hereford Rowing Club - HER-WATKINS (A)
19 Hereford Rowing Club - HER-KING-2 (C)
W MasA/C 2x
36 11:17 F
23 Cantabrigian Rowing Club - CAB-AUTY-JACKLIN (E)
25 Upton Rowing Club - UPT W Mas F 2x (F)
W MasE/F 2x
37 11:20 F
26 Gloucester Rowing Club - GLR-PALMER-2
28 Birmingham Rowing Club - BIR-HOLMES
Op J16 2x
38 11:23 F
53 A.B. Severn Boat Club - ABV-HODGSON
54 Staines Boat Club - STN-DAWSON
W J14 1x
39 11:26 F
5 Worcester Rowing Club - WRR-JONES (H)
6 Nottingham Rowing Club - NRC-STASIUK (G)
Op MasG/H 4+
Division 2
Start28/08/2021 11:30
Interval03 mins
First StationTowpath Side
Second StationFar Side
Race Crews Event
40 11:30 F
55 Worcester Rowing Club - WRR-HARRISON (D)
56 Hereford Rowing Club - HER-FAULKNER-2-2 (D)
Op MasD 4x-
41 11:33
80 Worcester Rowing Club - WRR-HOLMES
81 Hereford Rowing Club - HER-WARNER
W J16 2x 50
42 11:36
78 Staines Boat Club - STN-BENNETT
79 Gloucester Rowing Club - GLR-PROSSER-2
W J16 2x 51
43 11:39
76 Worcester Rowing Club - WRR-HOPE RYAN
77 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-O'BRIEN
W J16 2x 51
44 11:42 SF
92 Staines Boat Club - STN-NEWTON WEIL-2
93 Worcester Rowing Club - WRR8
Op J16 1x 52
45 11:45 SF
90 Staines Boat Club - STN-WALSH
91 Worcester Rowing Club - WRR4
Op J16 1x 52
46 11:48 SF
65 Minerva Bath Rowing Club - MIN-RICHARDS (E)
66 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-BYRNES (D)
Mx MasD/E 2x 55
47 11:51 F
68 Derwent Rowing Club - DEW-GRANT (F)
69 Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT-STEWART-3 (G)
Mx MasF/G 2x
48 12:02 SF
72 Hereford Rowing Club - HER-IRVING-2
73 Gloucester Rowing Club - GLR-GIBBONS
Op J15 2x 62
49 12:05 SF
70 Birmingham Rowing Club - BIR-MEDHEKAR
71 Worcester Rowing Club - WRR3
Op J15 2x 62
50 12:08 SF
81 Hereford Rowing Club - HER-WARNER
82 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-Webber
W J16 2x 61
51 12:11 SF
77 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-O'BRIEN
78 Staines Boat Club - STN-BENNETT
W J16 2x 61
52 12:14 F
91 Worcester Rowing Club - WRR4
92 Staines Boat Club - STN-NEWTON WEIL-2
Op J16 1x
53 12:17 SF
88 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-PARISH (F)
89 Cantabrigian Rowing Club - CAB-AUTY-JACKLIN-2 (E)
W MasE/F 1x 63
54 12:20 SF
86 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-FFRENCH-CONSTANT-2 (E)
87 Walbrook Rowing Club - WBK-MEHERS (F)
W MasE/F 1x 63
55 12:23 F
66 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-BYRNES (D)
67 Gloucester Rowing Club - GLR-MADDINSON (D)
Mx MasD/E 2x
56 12:34 SF
97 Trent Rowing Club - TRT-MILLERS
98 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-BYRNES-3
Op J13 1x 64
57 12:37 SF
59 A.B. Severn Boat Club - MAUGHFLING
60 Gloucester Rowing Club - GLR-FLORY-BRYAN
W J15 4x+ 65
58 12:40 SF
94 Gloucester Rowing Club - GLR-INNES-LEWIS
95 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-ALLEN
W J18 1x 66
59 12:43 SF
62 Guildford Rowing Club - GUI-COLDRICK-2 (F)
63 Monmouth Rowing Club - Mon Colling (D)
Op MasD 2- 67
60 12:46 SF
83 Birmingham Rowing Club - BIR-ARISTIZÁBAL-2 (A)
84 Warwick Boat Club - WAR-SCURRAH (A)
W MasA/B 1x 68
61 12:49 F
78 Staines Boat Club - STN-BENNETT
82 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-Webber
W J16 2x
62 12:52 F
71 Worcester Rowing Club - WRR3
72 Hereford Rowing Club - HER-IRVING-2
Op J15 2x
63 12:55 F
87 Walbrook Rowing Club - WBK-MEHERS (F)
89 Cantabrigian Rowing Club - CAB-AUTY-JACKLIN-2 (E)
W MasE/F 1x
64 13:06 F
98 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-BYRNES-3
99 Hereford Rowing Club - HER-KING
Op J13 1x
65 13:09 F
59 A.B. Severn Boat Club - MAUGHFLING
61 Staines Boat Club - STN-DAWSON-2
W J15 4x+
66 13:12 F
94 Gloucester Rowing Club - GLR-INNES-LEWIS
96 Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT-BURRIDGE-2
W J18 1x
67 13:15 F
63 Monmouth Rowing Club - Mon Colling (D)
64 Monmouth Rowing Club - Mon Lewis (E)
Op MasD 2-
68 13:18 F
84 Warwick Boat Club - WAR-SCURRAH (A)
85 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-HARGRAVES (B)
W MasA/B 1x
69 13:21 F
74 Hereford Rowing Club - HER-MORGAN-JONES
75 Hereford Rowing Club - HER-DUTSON-SMITH-2
Op J14 2x
70 13:24 F
57 Guildford Rowing Club - GUI-WARNE (F)
58 Nottingham Rowing Club - NRC-STASIUK-2 (G)
Op MasF 4x-
Division 3
Start28/08/2021 14:00
Interval03 mins
First StationTowpath Side
Second StationFar Side
Race Crews Event
71 14:00
130 Nottingham and Union Rowing Club - NUN-APPS
131 Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT-BURRIDGE`
Op J15 1x 78
72 14:03
128 Worcester Rowing Club - WRR2
129 Staines Boat Club - STN-PATEL-2
Op J15 1x 79
73 14:06
126 Gloucester Rowing Club - GLR-HUTCHINSON
127 Hereford Rowing Club - HER-SHORROCK
Op J15 1x 79
74 14:09
139 Gloucester Rowing Club - GLR-PROSSER
140 Gloucester Rowing Club - GLR-ANDERSON-2
W J16 1x 80
75 14:12
137 Gloucester Rowing Club - GLR-TOPHAM
138 Gloucester Rowing Club - GLR-SEKINGER
W J16 1x 81
76 14:15
135 Hereford Rowing Club - HER-WEAVER
136 Gloucester Rowing Club - GLR-MAHER
W J16 1x 81
77 14:18
117 A.B. Severn Boat Club - Haynes
118 Gloucester Rowing Club - GLR-AHMAD
W J15 2x 82
78 14:29 SF
130 Nottingham and Union Rowing Club - NUN-APPS
132 Hereford Rowing Club - HER-IRVING
Op J15 1x 86
79 14:32 SF
127 Hereford Rowing Club - HER-SHORROCK
128 Worcester Rowing Club - WRR2
Op J15 1x 86
80 14:35 SF
140 Gloucester Rowing Club - GLR-ANDERSON-2
141 Gloucester Rowing Club - GLR-BURT
W J16 1x 87
81 14:38 SF
135 Hereford Rowing Club - HER-WEAVER
138 Gloucester Rowing Club - GLR-SEKINGER
W J16 1x 87
82 14:41 SF
117 A.B. Severn Boat Club - Haynes
119 Staines Boat Club - STN-WATERS
W J15 2x 88
83 14:44 SF
120 Staines Boat Club - STN-THOMPSON
121 Gloucester Rowing Club - GLR-FLAXMAN
W J15 2x 88
84 14:47 SF
107 Staines Boat Club - STN-NEWTON WEIL
108 Hereford Rowing Club - HER-CADWALLADER
Op J16 4x- 89
85 14:50 F
105 Staines Boat Club - STN-MAHONEY (D)
106 Upton Rowing Club - WMas F4x (F)
W MasD/F 4x-
86 15:01 F
127 Hereford Rowing Club - HER-SHORROCK
130 Nottingham and Union Rowing Club - NUN-APPS
Op J15 1x
87 15:04 F
138 Gloucester Rowing Club - GLR-SEKINGER
141 Gloucester Rowing Club - GLR-BURT
W J16 1x
88 15:07 F
119 Staines Boat Club - STN-WATERS
121 Gloucester Rowing Club - GLR-FLAXMAN
W J15 2x
89 15:10 F
108 Hereford Rowing Club - HER-CADWALLADER
109 Gloucester Rowing Club - GLR-HOBBS
Op J16 4x-
90 15:18 SF
115 Staines Boat Club - Alexander
116 Hereford Rowing Club - HER-FRASER
Op J18 2x 96
91 15:21 SF
113 Worcester Rowing Club - WRR7
114 Gloucester Rowing Club - GLR-PAGE
Op J18 2x 96
92 15:24 SF
102 City of Bristol Rowing Club - CBR-REEVE (C)
103 Bristol Ariel Rowing Club - BRA-MULLHOLLAND (A)
W MasA/B/C 4x- 98
93 15:27 SF
110 City of Bristol Rowing Club - CBR-DOWNEY (G)
111 Upton Rowing Club - Op Mas H 2x (H)
Op MasG/H 2x 100
94 15:30 SF
124 Gloucester Rowing Club - GLR-WEIR
125 Staines Boat Club - STN-TAYLOR
W J14 2x 101
95 15:33 SF
122 Worcester Rowing Club - WRR-NICHOLSON
123 A.B. Severn Boat Club - MAUGHFLING-2
W J14 2x 101
96 15:44 F
114 Gloucester Rowing Club - GLR-PAGE
116 Hereford Rowing Club - HER-FRASER
Op J18 2x
97 15:47 F
133 Staines Boat Club - STN-NASH
134 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-BYRNES-4
Op J14 1x
98 15:50 F
102 City of Bristol Rowing Club - CBR-REEVE (C)
104 Hereford Rowing Club - HER-MCSHERRY (B)
W MasA/B/C 4x-
99 15:53 F
100 Guildford Rowing Club - GUI-WOOWAT (F)
101 Nottingham Rowing Club - NRC-KNIGHT-2 (G)
Op MasF 8+
100 15:56 F
110 City of Bristol Rowing Club - CBR-DOWNEY (G)
112 Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT-STEWART-2 (G)
Op MasG/H 2x
101 15:59 F
123 A.B. Severn Boat Club - MAUGHFLING-2
124 Gloucester Rowing Club - GLR-WEIR
W J14 2x