Search for your Races Live Results Stats Refresh
Timetable
Start25/07/2021 08:30
Interval06 mins
First StationMiddlesex
Second StationCentre
Third StationSurrey
Race Crews Event
1 08:30 SF
31 Auriol Kensington Rowing Club - AKN-RAFFAELE(C)
32 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-RAMSDEN(C)
W MasB/C 1x 18
2 08:36
20 Barn Elms Rowing Club - BAE-WILLIAMS-2-2
21 Team Keane Sculling School - TKC-NEWALL
W J15 2x 11
3 08:42
18 Tideway Scullers School - TSS-FOLEY
19 Team Keane Sculling School - TKC-BERTRAND
W J15 2x 11
4 08:48 SF
73 Barn Elms Rowing Club - BAE-LEE
74 Team Keane Sculling School - TKC-raymond
W 4x-
Band 1
12
5 08:54
16 Tideway Scullers School - TSS-DUFFY
17 Team Keane Sculling School - TKC-NAUGHTON-2
W J15 2x 13
6 09:00
14 Southampton Coalporters ARC - SOC-HINETT
15 Team Keane Sculling School - TKC-MANEL
W J15 2x 13
7 09:06 SF
47 Tideway Scullers School - TSS-REGAN
48 United Hospitals Boat Club - United Hospitals
W 8+ 31
8 09:12 SF
45 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-DEV
46 Putney Town Rowing Club - PTR-BARTOLI-2
W 8+ 31
9 09:18 SF
55 Vesta Rowing Club - VRC-KELLY
56 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-LEWIS
W 2- 33
10 09:24 SF
53 Vesta Rowing Club - VRC-CRONIN
54 Auriol Kensington Rowing Club - AKN-PANKHURST-2
W 2- 33
11 09:30 SF
18 Tideway Scullers School - TSS-FOLEY
20 Barn Elms Rowing Club - BAE-WILLIAMS-2-2
W J15 2x 29
12 09:36 F
73 Barn Elms Rowing Club - BAE-LEE
75 Tideway Scullers School - TSS-DURKIN
W 4x-
Band 1
13 09:42 SF
15 Team Keane Sculling School - TKC-MANEL
16 Tideway Scullers School - TSS-DUFFY
W J15 2x 29
14 09:48 SF
59 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-BAULKWILL
60 Sacred Heart High School Rowing Club - SAH-O’FLAHERTY
W 4x-
Band 2
34
15 09:54 SF
57 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-KNIGHT
58 Vesta Rowing Club - VRC-DUNLOP
W 4x-
Band 2
34
16 10:00 SF
63 Team Keane Sculling School - TKC-BELL
64 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-MCDERMONT
W 4+
Band 2
35
17 10:06 SF
61 Vesta Rowing Club - VRC-WATSON
62 Putney Town Rowing Club - PTR-BARTOLI
W 4+
Band 2
35
18 10:12 F
32 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-RAMSDEN(C)
33 Tideway Scullers School - TSS-FAHEY(B)
W MasB/C 1x
19 10:18 SF
51 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-SACRE
52 Barn Elms Rowing Club - BAE-HILLIER
W 2x
Band 1
32
20 10:24 SF
49 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-BROWN
50 Tideway Scullers School - TSS-9
W 2x
Band 1
32
21 10:30 SF
67 East India Club Rowing Section - EIC-SHERRY
68 Twickenham Rowing Club - TWK-Slabbert
Op 8+ 36
22 10:36 SF
65 Quintin Boat Club - QBC-CULLEN
66 Putney Town Rowing Club - PTR Fox
Op 8+ 36
23 10:42 SF
29 Sons of the Thames Rowing Club - Smiffy(E)
30 Tideway Scullers School - TSS-MCCHESNEY(E)
Op MasE/F 1x 37
24 10:48 SF
27 Thames Tradesmen's Rowing Club - Hayman(F)
28 Tideway Scullers School - TSS-SUPPLE(E)
Op MasE/F 1x 37
25 10:54 SF
9 Team Keane Sculling School - TKC-POSTLE
10 Tideway Scullers School - TSS-PENDRED
Op J16 2x 42
26 11:00 SF
7 Fulham Boys School, The, Boat Club - FBS-EARL
8 Barn Elms Rowing Club - BAE-FREIENSENER
Op J16 2x 42
27 11:06 SF
71 Putney Town Rowing Club - PTRC SM 4-
72 Sons of the Thames Rowing Club - SON-REYNOLDS
Op 4- 45
28 11:12 SF
69 East India Club Rowing Section - EIC-RICHARDS
70 Auriol Kensington Rowing Club - AKN-KÜNG
Op 4- 45
29 11:18 F
15 Team Keane Sculling School - TKC-MANEL
20 Barn Elms Rowing Club - BAE-WILLIAMS-2-2
W J15 2x
30 11:24
37 Fulham Boys School, The, Boat Club - FBS-SWEENEY
38 Team Keane Sculling School - TKC-WEI
Op J15 1x 39
31 11:30 F
45 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-DEV
47 Tideway Scullers School - TSS-REGAN
W 8+
32 11:36 F
49 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-BROWN
51 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-SACRE
W 2x
Band 1
33 11:42 F
53 Vesta Rowing Club - VRC-CRONIN
55 Vesta Rowing Club - VRC-KELLY
W 2-
34 11:48 F
58 Vesta Rowing Club - VRC-DUNLOP
59 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-BAULKWILL
W 4x-
Band 2
35 11:54 F
61 Vesta Rowing Club - VRC-WATSON
64 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-MCDERMONT
W 4+
Band 2
36 12:00 F
66 Putney Town Rowing Club - PTR Fox
67 East India Club Rowing Section - EIC-SHERRY
Op 8+
37 12:06 F
27 Thames Tradesmen's Rowing Club - Hayman(F)
30 Tideway Scullers School - TSS-MCCHESNEY(E)
Op MasE/F 1x
38 13:06 SF
40 Fulham Boys School, The, Boat Club - FBS-SALANKI-2
41 Barn Elms Rowing Club - BAE-LAWRIE
Op J15 1x 46
39 13:12 SF
38 Team Keane Sculling School - TKC-WEI
39 Tideway Scullers School - TSS-MAXWELL
Op J15 1x 46
40 13:18 SF
42 Tideway Scullers School - TSS-VICARS
43 Team Keane Sculling School - TKC-BURNE
W J16 1x 49
41 13:24 SF
11 Barn Elms Rowing Club - BAE-APATU-3
12 Team Keane Sculling School - TKC-BUTTLE
Op J15 2x 48
42 13:30 F
8 Barn Elms Rowing Club - BAE-FREIENSENER
10 Tideway Scullers School - TSS-PENDRED
Op J16 2x
43 13:36 SF
76 East India Club Rowing Section - EIC-SINCLAIR
77 Abingdon Rowing Club - ABN-ZMIJANOVIC
Op 2- 50
44 13:42 SF
34 Tideway Scullers School - TSS-BETTS(E)
35 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-CASSINI(D)
W MasD/E 1x 51
45 13:48 F
70 Auriol Kensington Rowing Club - AKN-KÜNG
72 Sons of the Thames Rowing Club - SON-REYNOLDS
Op 4-
46 13:54 F
38 Team Keane Sculling School - TKC-WEI
41 Barn Elms Rowing Club - BAE-LAWRIE
Op J15 1x
47 14:00 SF
82 Sons of the Thames Rowing Club - SON-TURNOCK
83 Tideway Scullers School - TSS-O'SULLIVAN
W 1x 64
48 14:06 F
11 Barn Elms Rowing Club - BAE-APATU-3
13 Barn Elms Rowing Club - BAE-GUTSEV
Op J15 2x
49 14:12 F
42 Tideway Scullers School - TSS-VICARS
44 Tideway Scullers School - TSS-HEATON
W J16 1x
50 14:18 F
76 East India Club Rowing Section - EIC-SINCLAIR
78 Cygnet Rowing Club - CYG-PIGUET
Op 2-
51 14:24 F
35 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-CASSINI(D)
36 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-BELL-SYER(E)
W MasD/E 1x
52 14:30 SF
25 Tideway Scullers School - TSS-BURMESTER(C)
26 Cygnet Rowing Club - CYG-STROMBERG(C)
Op MasC/D 1x 71
53 14:36 SF
22 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-MITCHELL(D)
23 Fulham Reach Boat Club - FUL-BENTON(C)
24 Quintin Boat Club - QBC-OHRENSTEIN(D)
Op MasC/D 1x 71
54 14:43 SF
84 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-KEENE
85 Sacred Heart High School Rowing Club - SAH-AQUILINA
86 Auriol Kensington Rowing Club - AKN-HAGE
W 1x 64
55 14:50 SF
79 Fulham Reach Boat Club - FUL-JEDIDI
80 Team Keane Sculling School - TKC-RAYMOND
81 Barn Elms Rowing Club - BAE-APATU-2
W 1x 64
56 14:57 SF
96 Fulham Reach Boat Club - FUL-IRELAND
97 Tideway Scullers School - TSS-JONES-2
98 Poplar Blackwall & District Rowing Club - PBD-CARTER-MILLER
Op 1x
Band 2
74
57 15:04 SF
93 Vesta Rowing Club - VRC-BENSON
94 Poplar Blackwall & District Rowing Club - George gilbert
95 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-DILLON
Op 1x
Band 2
74
58 15:11 SF
90 Team Keane Sculling School - TKC-CREIGHTON-2
91 Sons of the Thames Rowing Club - SON-STANTON
92 Team Keane Sculling School - TKC-MORRIS-2
Op 4x- 67
59 15:18 SF
87 Cygnet Rowing Club - CYG-DRAGE
88 Sons of the Thames Rowing Club - SON-WATSON
89 Team Keane Sculling School - TKC-RUSSELL THOMPSON-4
Op 4x- 67
60 15:25 F
105 Vesta Rowing Club - VRC-BLOWING
106 Sons of the Thames Rowing Club - SON-PHILLIPS
107 Sacred Heart High School Rowing Club - SAH-HOGAN
W 2x
Band 2
61 15:32 F
108 Vesta Rowing Club - VRC-KELLY-2
109 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-WEBB
110 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-LEWIS-2
W 4-
62 15:39 SF
99 London School Of Economics Rowing Club - LSE 2x
100 East India Club Rowing Section - EIC-GILL
101 Fulham Reach Boat Club - FUL-ANTAR
Op 2x
Band 2
66
63 15:46 SF
102 Tideway Scullers School - TSS-JONES
103 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-CAMPBELL
104 Fulham Reach Boat Club - FUL-COUGHLAN
Op 2x
Band 2
66
64 15:53 F W 1x
65 16:00 F
117 Team Keane Sculling School - TKC-CREIGHTON
118 Tideway Scullers School - TSS-WELLS
119 Team Keane Sculling School - TKC-RUSSELL THOMPSON
Op 2x
Band 1
66 17:00 F
Op 2x
Band 2
67 17:06 F
Op 4x-
68 17:12 F
120 East India Club Rowing Section - EIC-RICHARDS-2
121 Auriol Kensington Rowing Club - AKN-KÜNG-2
122 St Georges Hospital Med.Sch.Boat Club - St George’s Hospital boat club
Op 4+
69 17:19 F
114 Barn Elms Rowing Club - BAE-WILLIAMS-2
115 Team Keane Sculling School - TKC-RUSSELL THOMPSON-2
116 Twickenham Rowing Club - TWK-WOOLLER
Op 1x
Band 1
70 17:26 F
4 Mortlake Anglian & Alpha Boat Club - MAA-KELL(E)
5 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-COX(E)
6 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-STACKHOUSE-2(D)
W MasD/E 2x
71 17:33 F
Op MasC/D 1x
72 17:40 F
1 Fulham Boys School, The, Boat Club - FBS-SALANKI
2 Team Keane Sculling School - TKC-RUSSELL THOMPSON-3
3 Team Keane Sculling School - TKC-MORRIS
Op J15 4x+
73 17:47 F
111 Putney Town Rowing Club - PTR-SW 4+
112 Vesta Rowing Club - VRC-KNIBBS
113 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-SUGARMAN-2
W 4+
Band 1
74 17:54 F
Op 1x
Band 2