Search for your Races Live Results Stats Refresh
Morning Division
Start17/08/2019 09:00
Interval03 mins
First StationLane A
Second StationLane B
Race Crews Event
1 09:00
131 City of Oxford Rowing Club - COX-KERSWELL-JENSEN
132 Falcon Rowing Club - FAL-Hathway
Op 1x
Band 2
19
2 09:03
138 Cygnet Rowing Club - CYG-PIGUET
139 Wolfson College (Oxford) Boat Club - WOO-MCMAHON
Op 1x
Band 3
20
3 09:06
136 Reading Rowing Club - RDG-DAY
137 Sudbury Rowing Club - SRC-WALLACE
Op 1x
Band 3
21
4 09:09
148 Ardingly Rowing Club - ARD-VINCENT
149 Christchurch Rowing Club - CHR-KELLY
Op 1x
Band 4
22
5 09:12
146 Abingdon Rowing Club - ABN-SMITH
147 St Edmund Hall Boat Club - SEH-COUGHLAN
Op 1x
Band 4
22
6 09:15
144 City of Bristol Rowing Club - CBR-CLARK
145 Linacre Boat Club - LIN-HOSSEINI
Op 1x
Band 4
23
7 09:18
142 Cantabrigian Rowing Club - CAB-TURNER
143 Globe Rowing Club - GLB-FINELLI
Op 1x
Band 4
23
8 09:21
150 Curlew Rowing Club - CUR-SDRAFFA
151 City of Bristol Rowing Club - CBR-EVANS
Op 2-
Band 2
27
9 09:24
107 Team Keane Sculling School - TKC-HENLEY (Mas E)
108 Reading Rowing Club - RDG-SYMONS (Mas F)
Op MasE/F/G 2x 36
10 09:27
157 Llandaff Rowing Club - LLA-AXELSEN
158 Oxford Academicals Rowing Club - OAC-MITCHELL
Mx 2x 37
11 09:30
155 Llandaff Rowing Club - LLA-BRACE
156 Cardiff City Rowing Club - CFC-ELLIS
Mx 2x 38
12 09:33
163 Reading Rowing Club - RDG-CHENJE
164 Guildford Rowing Club - GUI-GRAY-2
W 1x
Band 2
44
13 09:36
161 Twickenham Rowing Club - TWK-OBENSHAIN
162 Cardiff City Rowing Club - CFC-MÜLLER-2
W 1x
Band 2
45
14 09:39
118 Maidenhead Rowing Club - MHD - MITRING (Mas C)
119 Falcon Rowing Club - FAL-Farr (Mas D)
W MasC/D/E 2x 56
15 09:42
116 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-BALDWIN (Mas C)
117 Falcon Rowing Club - Cochrane (Mas E)
W MasC/D/E 2x 57
16 09:45 SF
169 Nottinghamshire County Rowing Assn - NCR-COWLEY
170 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-TYLER
Op 1x
Band 1
58
17 09:48 SF
167 City of Oxford Rowing Club - COX-SWISS
168 Birmingham Rowing Club - BIR-BYFORD
Op 1x
Band 1
58
18 09:51 SF
134 Cantabrigian Rowing Club - CAB-GOODE
135 Falcon Rowing Club - FAL-SISWICK
Op 1x
Band 2
59
19 09:54 SF
131 City of Oxford Rowing Club - COX-KERSWELL-JENSEN
133 Merton College Boat Club - MER-KOCH
Op 1x
Band 2
59
20 09:57 SF
139 Wolfson College (Oxford) Boat Club - WOO-MCMAHON
141 City of Oxford Rowing Club - COX-STOREY
Op 1x
Band 3
60
21 10:00 SF
137 Sudbury Rowing Club - SRC-WALLACE
140 City of Oxford Rowing Club - COX-BENNETT-2
Op 1x
Band 3
60
22 10:03 SF
147 St Edmund Hall Boat Club - SEH-COUGHLAN
148 Ardingly Rowing Club - ARD-VINCENT
Op 1x
Band 4
61
23 10:06 SF
142 Cantabrigian Rowing Club - CAB-TURNER
144 City of Bristol Rowing Club - CBR-CLARK
Op 1x
Band 4
61
24 10:09 SF
173 Griffen, The, Boat Club - GRI-GARROW
174 Sub Rosa Boat Club - SUB-DE BRUIJN
Op 2-
Band 1
62
25 10:12 SF
171 Curlew Rowing Club - CUR-ADCOCK
172 Cambridge 99 Rowing Club - CNN-YOUNG
Op 2-
Band 1
62
26 10:15 SF
153 Cambridge 99 Rowing Club - CNN-HARRIS
154 Abingdon Rowing Club - ABN-ZMIJANOVIC/PARKINSON
Op 2-
Band 2
63
27 10:18 SF
151 City of Bristol Rowing Club - CBR-EVANS
152 Linacre Boat Club - LIN-DOSHCHYN-2
Op 2-
Band 2
63
28 10:21 SF
177 Cygnet Rowing Club - CYG-JONSTROMER
178 City of Bristol Rowing Club - CBR-RYAN
Op 8+
Band 3
64
29 10:24 SF
175 Cantabrigian Rowing Club - CAB-NEWCOMBE
176 Oxford Academicals Rowing Club - OAC-AL-KHATIB
Op 8+
Band 3
64
30 10:27 SF
181 U.S.R. Triton, Utrecht, Netherlands - TRI-BOS
182 Twickenham Rowing Club - TWK-KAY-2
Op 8+
Band 2
65
31 10:30 SF
179 London Otters Rowing Club - LOT-ROSE-2
180 Oxford Academicals Rowing Club - OAC-HOUGHTON
Op 8+
Band 2
65
32 10:33 SF
185 St Edward's Martyrs Boat Club - MRT-KNIGHT
186 Lady Margaret Hall Boat Club - LMH/PMB -Bunel
Op 8+
Band 1
66
33 10:36 SF
183 Curlew Rowing Club - CUR-BEARDS
184 Vesta Rowing Club - VRC-CLEMENTS
Op 8+
Band 1
66
34 10:39 SF
100 Ardingly Rowing Club - ARD-PHILLIPS (Mas F)
101 Eton Excelsior Rowing Club - ETX-PRESTON (Mas D)
Op MasD/E/F 4+ 69
35 10:42 SF
110 Team Keane Sculling School - TKC-NAYLOR (Mas G)
111 St Edward's Martyrs Boat Club - MRT-WIGGINS (Mas E)
Op MasE/F/G 2x 70
36 10:45 SF
108 Reading Rowing Club - RDG-SYMONS (Mas F)
109 Team Keane Sculling School - TKC-SPARKS (Mas E)
Op MasE/F/G 2x 70
37 10:48 SF
158 Oxford Academicals Rowing Club - OAC-MITCHELL
160 Griffen, The, Boat Club - RAC^2
Mx 2x 71
38 10:51 SF
155 Llandaff Rowing Club - LLA-BRACE
159 Wolfson College (Oxford) Boat Club - WOO-BOYATT
Mx 2x 71
39 10:54 SF
187 City of Bristol Rowing Club - CBR-O'NEILL-2
188 Christ Church Boat Club - CHB-CALVER
Mx 4+ 72
40 10:57 SF
192 City of Bristol Rowing Club - CBR-FULLMAN-2
193 City of Oxford Rowing Club - COX-CHERRY
W 1x
Band 1
73
41 11:00 SF
190 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-OAKLEY
191 Champion Of The Thames (Cambridge) RC - CHA-MILLS
W 1x
Band 1
73
42 11:03 SF
196 Cardiff City Rowing Club - CFC-COWLEY-2
197 Reading Rowing Club - RDG-LEE
W 1x
Band 3
74
43 11:06 SF
194 Cardiff City Rowing Club - CFC-HAF
195 Nottinghamshire County Rowing Assn - NCR-WATSON
W 1x
Band 3
74
44 11:09 SF
163 Reading Rowing Club - RDG-CHENJE
166 Oxford Academicals Rowing Club - OAC-SWIEJKOWSKA
W 1x
Band 2
75
45 11:12 SF
162 Cardiff City Rowing Club - CFC-MÜLLER-2
165 Christchurch Rowing Club - CHR-KELLY-3
W 1x
Band 2
75
46 11:15 SF
200 Ardingly Rowing Club - ARD-DONALDSON
201 Falcon Rowing Club - FAL-PANZER
W 2- 76
47 11:18 SF
198 Ardingly Rowing Club - ARD-GOLDSMITH
199 Curlew Rowing Club - CUR-BARKER
W 2- 76
48 11:21 SF
202 City of Bristol Rowing Club - CBR-WOODS-2
203 Reading Rowing Club - RDG-COLE
W 8+
Band 2
77
49 11:24 SF
207 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-MILLAR
208 Green Templeton Boat Club - Bucket Express
W 8+
Band 1
78
50 11:27 SF
205 City of Oxford Rowing Club - COX-LETTON
206 Wolfson College (Oxford) Boat Club - WOO-MARTIN
W 8+
Band 1
78
51 11:30 SF
129 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-BAINES
130 Wallingford Rowing Club - WRC-GRACE
W J16 2x 79
52 11:33 SF
127 Evesham Rowing Club - EVE-GRELAK
128 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-WILCOCK
W J16 2x 79
53 11:36 SF
124 Ardingly Rowing Club - ARD/CLC Warren
125 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-BROWNE
W J18 2x 81
54 11:39 SF
114 Cambridge 99 Rowing Club - CNN-CHAMPION (Mas B)
115 City of Bristol Rowing Club - CBR-CALDER (Mas A)
W MasA/B 2x 82
55 11:42 SF
112 Cantabrigian Rowing Club - CAB-HAKENBECK (Mas B)
113 Wallingford Rowing Club - WRC-LYONS (Mas B)
W MasA/B 2x 82
56 11:45 SF
119 Falcon Rowing Club - FAL-Farr (Mas D)
121 Abingdon Rowing Club - ABN-WEBBER/McCARTHY (Mas C)
W MasC/D/E 2x 83
57 11:48 SF
117 Falcon Rowing Club - Cochrane (Mas E)
120 Ardingly Rowing Club - ARD/FAL WEIS (Mas D)
W MasC/D/E 2x 83
58 11:51 F
168 Birmingham Rowing Club - BIR-BYFORD
169 Nottinghamshire County Rowing Assn - NCR-COWLEY
Op 1x
Band 1
59 11:54 F
131 City of Oxford Rowing Club - COX-KERSWELL-JENSEN
135 Falcon Rowing Club - FAL-SISWICK
Op 1x
Band 2
60 11:57 F
137 Sudbury Rowing Club - SRC-WALLACE
141 City of Oxford Rowing Club - COX-STOREY
Op 1x
Band 3
61 12:00 F
142 Cantabrigian Rowing Club - CAB-TURNER
148 Ardingly Rowing Club - ARD-VINCENT
Op 1x
Band 4
62 12:03 F
172 Cambridge 99 Rowing Club - CNN-YOUNG
173 Griffen, The, Boat Club - GRI-GARROW
Op 2-
Band 1
63 12:06 F
151 City of Bristol Rowing Club - CBR-EVANS
153 Cambridge 99 Rowing Club - CNN-HARRIS
Op 2-
Band 2
64 12:09 F
176 Oxford Academicals Rowing Club - OAC-AL-KHATIB
177 Cygnet Rowing Club - CYG-JONSTROMER
Op 8+
Band 3
65 12:12 F
180 Oxford Academicals Rowing Club - OAC-HOUGHTON
181 U.S.R. Triton, Utrecht, Netherlands - TRI-BOS
Op 8+
Band 2
66 12:15 F
183 Curlew Rowing Club - CUR-BEARDS
185 St Edward's Martyrs Boat Club - MRT-KNIGHT
Op 8+
Band 1
67 12:18 F
122 City of Oxford Rowing Club - COX-PAYNE
123 Evesham Rowing Club - EVE-BOLAM
Op J14 2x
68 12:21 F
103 City of Oxford Rowing Club - COX-DAZA
104 Evesham Rowing Club - EVE-PARR
Op J16 4x-
69 12:24 F
100 Ardingly Rowing Club - ARD-PHILLIPS (Mas F)
102 Monmouth Rowing Club - Mon-Lewis 4+ (Mas E)
Op MasD/E/F 4+
70 12:27 F
108 Reading Rowing Club - RDG-SYMONS (Mas F)
111 St Edward's Martyrs Boat Club - MRT-WIGGINS (Mas E)
Op MasE/F/G 2x
71 12:30 F
155 Llandaff Rowing Club - LLA-BRACE
158 Oxford Academicals Rowing Club - OAC-MITCHELL
Mx 2x
72 12:33 F
187 City of Bristol Rowing Club - CBR-O'NEILL-2
189 Christ Church Boat Club - CHB-WHITE
Mx 4+
73 12:36 F
190 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-OAKLEY
192 City of Bristol Rowing Club - CBR-FULLMAN-2
W 1x
Band 1
74 12:39 F
195 Nottinghamshire County Rowing Assn - NCR-WATSON
196 Cardiff City Rowing Club - CFC-COWLEY-2
W 1x
Band 3
75 12:42 F
162 Cardiff City Rowing Club - CFC-MÜLLER-2
163 Reading Rowing Club - RDG-CHENJE
W 1x
Band 2
76 12:45 F
198 Ardingly Rowing Club - ARD-GOLDSMITH
201 Falcon Rowing Club - FAL-PANZER
W 2-
77 12:48 F
203 Reading Rowing Club - RDG-COLE
204 Oxford Academicals Rowing Club - OAC-HAWKINS
W 8+
Band 2
78 12:51 F
206 Wolfson College (Oxford) Boat Club - WOO-MARTIN
208 Green Templeton Boat Club - Bucket Express
W 8+
Band 1
79 12:54 F
128 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-WILCOCK
130 Wallingford Rowing Club - WRC-GRACE
W J16 2x
80 12:57 F
105 City of Oxford Rowing Club - COX-TINEGATE
106 Evesham Rowing Club - EVE-HAM
W J16 4x-
81 13:00 F
124 Ardingly Rowing Club - ARD/CLC Warren
126 Evesham Rowing Club - EVE-CROSS
W J18 2x
82 13:03 F
112 Cantabrigian Rowing Club - CAB-HAKENBECK (Mas B)
114 Cambridge 99 Rowing Club - CNN-CHAMPION (Mas B)
W MasA/B 2x
83 13:06 F
117 Falcon Rowing Club - Cochrane (Mas E)
119 Falcon Rowing Club - FAL-Farr (Mas D)
W MasC/D/E 2x
Afternoon Division
Start17/08/2019 14:15
Interval03 mins
First StationLane A
Second StationLane B
Race Crews Event
84 14:15
333 Christ Church Boat Club - CHB-CALVER-2
334 Green Templeton Boat Club - GTM-SMETSSANNA
Op 2x
Band 3
109
85 14:18
338 Cantabrigian Rowing Club - CAB-AUSTIN
339 Magdalen College Boat Club - MAG-COMMINS
Op 2x
Band 2
111
86 14:21
345 Cantabrigian Rowing Club - CAB-CHERRY
346 Linacre Boat Club - LIN-DOSHCHYN
Op 4+
Band 4
116
87 14:24
343 Abingdon Rowing Club - ABN-GAMLEN-4+
344 Cygnet Rowing Club - CYG-JONSTROMER-2
Op 4+
Band 4
117
88 14:27
351 Twickenham Rowing Club - TWK-PIERCE
352 London Otters Rowing Club - LOT-ROSE
Op 4+
Band 3
118
89 14:30
349 Oxford Academicals Rowing Club - OAC-AL-KHATIB-2
350 London Otters Rowing Club - LOT-JONES
Op 4+
Band 3
119
90 14:33
318 Evesham Rowing Club - EVE-OLIVER
319 Henley Rowing Club - HEN-CRISP
Op J18 1x 121
91 14:36
300 Cambridge 99 Rowing Club - CNN-WAGENAAR
301 Wolfson College (Oxford) Boat Club - WOO-SCHÄFER
Op MasA 1x 123
92 14:39
307 Hollowell Scullers - HLS-SINCLAIR (Mas D)
308 Sudbury Rowing Club - SRC-WALLACE-2 (Mas B)
Op MasB/C/D 1x 124
93 14:42
305 Upper Thames Rowing Club - UTC-SCOTT (Mas B)
306 Falcon Rowing Club - FAL-HOLMBERG-2 (Mas B)
Op MasB/C/D 1x 125
94 14:45
359 Llandaff Rowing Club - LLA-BRACE-2
360 Pembroke College (Oxford) Boat Club - PMB
Mx 8+ 126
95 14:48
357 Curlew Rowing Club - CUR-AL-MUSHADANI
358 City of Oxford Rowing Club - COX-HOLLIS
Mx 8+ 127
96 14:51
355 Wolfson College (Oxford) Boat Club - WOO-HEATHCOTE
356 City of Bristol Rowing Club - CBR-O'NEILL
Mx 8+ 127
97 14:54
368 Falcon Rowing Club - FAL-Johnson
369 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-GORDON
W 2x
Band 2
130
98 14:57
366 Cardiff City Rowing Club - CFC-COWLEY
367 Twickenham Rowing Club - TWK-BARNES
W 2x
Band 2
130
99 15:00
364 City of Bristol Rowing Club - CBR-HALL
365 Twickenham Rowing Club - TWK Grancher
W 2x
Band 2
131
100 15:03
362 Cardiff City Rowing Club - CFC-MÜLLER
363 Ardingly Rowing Club - ARD-RIDLER
W 2x
Band 2
131
101 15:06
370 City of Bristol Rowing Club - CBR-KERESE
371 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-GALLEGO
W 4+
Band 2
133
102 15:09
375 Wolfson College (Oxford) Boat Club - WOO-DUNHAM
376 St Catherines College (Oxford) Boat Club - SCO-LECKIE
W 4+
Band 1
135
103 15:12
329 City of Oxford Rowing Club - COX-SAYERS
330 Ardingly Rowing Club - ARD-ELLICOCK-2
W J15 1x 139
104 15:15
327 City of Oxford Rowing Club - COX-BLANCHARD
328 Ardingly Rowing Club - ARD-QUAGLIERI
W J15 1x 140
105 15:18
313 Abingdon Rowing Club - ABN-BAKER (Mas D)
314 Christchurch Rowing Club - CHR-KELLY-4 (Mas C)
W MasC/D/E 1x 144
106 15:21 SF
382 Guildford Rowing Club - GUI-HOPWOOD
383 Falcon Rowing Club - FAL-HATHAWAY
Op 2x
Band 1
145
107 15:24 SF
380 Cambridge 99 Rowing Club - CNN-THORN
381 Putney Town Rowing Club - PTR-DISERENS
Op 2x
Band 1
145
108 15:27 SF
336 London Otters Rowing Club - LOT-BUCK
337 City of Oxford Rowing Club - COX-BENNETT
Op 2x
Band 3
146
109 15:30 SF
333 Christ Church Boat Club - CHB-CALVER-2
335 Swindon Rowing Club - Clements
Op 2x
Band 3
146
110 15:33 SF
341 York City Rowing Club - YRK-ROBERTSON
342 City of Oxford Rowing Club - COX-MAHONEY
Op 2x
Band 2
147
111 15:36 SF
339 Magdalen College Boat Club - MAG-COMMINS
340 Gloucester Rowing Club - GLR-KING
Op 2x
Band 2
147
112 15:39 SF
386 Wolfson College (Oxford) Boat Club - WOO-BRUNOLD
387 Sub Rosa Boat Club - SUB-DE BRUIJN-2
Op 4+
Band 1
148
113 15:42 SF
384 Vesta Rowing Club - VRC-HODSON
385 Curlew Rowing Club - CUR-MITCHELL
Op 4+
Band 1
148
114 15:45 SF
390 Christ Church Boat Club - CHB-TIETZ
391 Vesta Rowing Club - VRC-MARSDEN
Op 4+
Band 2
149
115 15:48 SF
388 St Edmund Hall Boat Club - SEH-EVANS
389 Twickenham Rowing Club - TWK-KAY
Op 4+
Band 2
149
116 15:51 SF
345 Cantabrigian Rowing Club - CAB-CHERRY
348 London Otters Rowing Club - LOT-ASKOUNIS
Op 4+
Band 4
150
117 15:54 SF
343 Abingdon Rowing Club - ABN-GAMLEN-4+
347 Oxford Academicals Rowing Club - OAC-TUCKER
Op 4+
Band 4
150
118 15:57 SF
351 Twickenham Rowing Club - TWK-PIERCE
354 Cantabrigian Rowing Club - CAB-NEWCOMBE-2
Op 4+
Band 3
151
119 16:00 SF
350 London Otters Rowing Club - LOT-JONES
353 City of Bristol Rowing Club - CBR-WARD
Op 4+
Band 3
151
120 16:03 SF
321 Evesham Rowing Club - EVE-HAYCOCK
322 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-TYLER-2
Op J18 1x 152
121 16:06 SF
319 Henley Rowing Club - HEN-CRISP
320 Ardingly Rowing Club - ARD-CHARD
Op J18 1x 152
122 16:09 SF
303 Cygnet Rowing Club - CYG-STEWART
304 Wallingford Rowing Club - WRC-FERGUS
Op MasA 1x 153
123 16:12 SF
300 Cambridge 99 Rowing Club - CNN-WAGENAAR
302 City of Bristol Rowing Club - CBR-CLARK-2
Op MasA 1x 153
124 16:15 SF
307 Hollowell Scullers - HLS-SINCLAIR (Mas D)
310 Griffen, The, Boat Club - GRI-GARROW-2 (Mas B)
Op MasB/C/D 1x 154
125 16:18 SF
306 Falcon Rowing Club - FAL-HOLMBERG-2 (Mas B)
309 Christchurch Rowing Club - CHR-KELLY-2 (Mas C)
Op MasB/C/D 1x 154
126 16:21 SF
360 Pembroke College (Oxford) Boat Club - PMB
361 Curlew Rowing Club - CUR-BEARDS-2
Mx 8+ 155
127 16:24 SF
356 City of Bristol Rowing Club - CBR-O'NEILL
358 City of Oxford Rowing Club - COX-HOLLIS
Mx 8+ 155
128 16:27 SF
394 City of Oxford Rowing Club - COX-MERRITT-SMITH
395 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-CURNOCK
W 2x
Band 1
156
129 16:30 SF
392 City of Oxford Rowing Club - COX-TURNER-FRICK
393 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-OAKLEY 2
W 2x
Band 1
156
130 16:33 SF
367 Twickenham Rowing Club - TWK-BARNES
369 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-GORDON
W 2x
Band 2
157
131 16:36 SF
362 Cardiff City Rowing Club - CFC-MÜLLER
365 Twickenham Rowing Club - TWK Grancher
W 2x
Band 2
157
132 16:39 SF
373 City of Bristol Rowing Club - CBR-WOODS
374 Christ Church Boat Club - CHB-LANG
W 4+
Band 2
158
133 16:42 SF
370 City of Bristol Rowing Club - CBR-KERESE
372 Falcon Rowing Club - FAL-Moir
W 4+
Band 2
158
134 16:45 SF
378 Wolfson College (Oxford) Boat Club - WOO-MARTIN-2
379 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-MILLAR-2
W 4+
Band 1
159
135 16:48 SF
375 Wolfson College (Oxford) Boat Club - WOO-DUNHAM
377 Reading Rowing Club - RDG-MILES
W 4+
Band 1
159
136 16:51 SF
398 Oxford Academicals Rowing Club - OAC-VAN DAM
399 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-WILCOCK-2
W 4x- 160
137 16:54 SF
396 Guildford Rowing Club - GUI-GRAY
397 City of Oxford Rowing Club - COX-FERNANDEZ
W 4x- 160
138 16:57 SF
400 City of Oxford Rowing Club - COX-BOWLEY-2
401 City of Oxford Rowing Club - COX-AMIN-3
W J13 1x 161
139 17:00 SF
330 Ardingly Rowing Club - ARD-ELLICOCK-2
332 City of Bristol Rowing Club - CBR-FULLMAN
W J15 1x 162
140 17:03 SF
327 City of Oxford Rowing Club - COX-BLANCHARD
331 Evesham Rowing Club - EVE-PARKIN
W J15 1x 162
141 17:06 SF
325 Wallingford Rowing Club - WRC-GRACE-2
326 Evesham Rowing Club - EVE-DUFTY
W J16 1x 163
142 17:09 SF
323 Wallingford Rowing Club - WRC-TURNER-FRICK-2
324 Milton Keynes Rowing Club - MIK-BLAKE HURWORTH-2
W J16 1x 163
143 17:12 SF
316 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-POWELL (Mas D)
317 Falcon Rowing Club - FAL-DOWDESWELL (Mas C)
W MasC/D/E 1x 165
144 17:15 SF
313 Abingdon Rowing Club - ABN-BAKER (Mas D)
315 Falcon Rowing Club - FAL-COCHRANE (Mas E)
W MasC/D/E 1x 165
145 17:18 F
380 Cambridge 99 Rowing Club - CNN-THORN
382 Guildford Rowing Club - GUI-HOPWOOD
Op 2x
Band 1
146 17:21 F
335 Swindon Rowing Club - Clements
336 London Otters Rowing Club - LOT-BUCK
Op 2x
Band 3
147 17:24 F
340 Gloucester Rowing Club - GLR-KING
342 City of Oxford Rowing Club - COX-MAHONEY
Op 2x
Band 2
148 17:27 F
384 Vesta Rowing Club - VRC-HODSON
386 Wolfson College (Oxford) Boat Club - WOO-BRUNOLD
Op 4+
Band 1
149 17:30 F
389 Twickenham Rowing Club - TWK-KAY
390 Christ Church Boat Club - CHB-TIETZ
Op 4+
Band 2
150 17:33 F
343 Abingdon Rowing Club - ABN-GAMLEN-4+
345 Cantabrigian Rowing Club - CAB-CHERRY
Op 4+
Band 4
151 17:36 F
353 City of Bristol Rowing Club - CBR-WARD
354 Cantabrigian Rowing Club - CAB-NEWCOMBE-2
Op 4+
Band 3
152 17:39 F
320 Ardingly Rowing Club - ARD-CHARD
322 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-TYLER-2
Op J18 1x
153 17:42 F
300 Cambridge 99 Rowing Club - CNN-WAGENAAR
304 Wallingford Rowing Club - WRC-FERGUS
Op MasA 1x
154 17:45 F
306 Falcon Rowing Club - FAL-HOLMBERG-2 (Mas B)
307 Hollowell Scullers - HLS-SINCLAIR (Mas D)
Op MasB/C/D 1x
155 17:48 F
356 City of Bristol Rowing Club - CBR-O'NEILL
361 Curlew Rowing Club - CUR-BEARDS-2
Mx 8+
156 17:51 F
393 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-OAKLEY 2
394 City of Oxford Rowing Club - COX-MERRITT-SMITH
W 2x
Band 1
157 17:54 F
365 Twickenham Rowing Club - TWK Grancher
369 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-GORDON
W 2x
Band 2
158 17:57 F
372 Falcon Rowing Club - FAL-Moir
373 City of Bristol Rowing Club - CBR-WOODS
W 4+
Band 2
159 18:00 F
375 Wolfson College (Oxford) Boat Club - WOO-DUNHAM
379 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-MILLAR-2
W 4+
Band 1
160 18:03 F
396 Guildford Rowing Club - GUI-GRAY
399 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-WILCOCK-2
W 4x-
161 18:06 F
401 City of Oxford Rowing Club - COX-AMIN-3
402 City of Oxford Rowing Club - COX-GRAINGER
W J13 1x
162 18:09 F
331 Evesham Rowing Club - EVE-PARKIN
332 City of Bristol Rowing Club - CBR-FULLMAN
W J15 1x
163 18:12 F
324 Milton Keynes Rowing Club - MIK-BLAKE HURWORTH-2
325 Wallingford Rowing Club - WRC-GRACE-2
W J16 1x
164 18:15 F
311 Northwich Rowing Club - NOW- Green (Mas B)
312 Falcon Rowing Club - FAL-Vendrell (Mas B)
W MasA/B 1x
165 18:18 F
313 Abingdon Rowing Club - ABN-BAKER (Mas D)
316 Barnes Bridge Ladies Rowing Club - BBL-POWELL (Mas D)
W MasC/D/E 1x