Search for your Races Live Results Stats Refresh
Saturday
Start10/08/2019 09:00
Interval03 mins
First StationTown Side
Second StationClub Side
Race Crews Event
1 09:00
138 Royal Chester Rowing Club - RCH-BARKER
139 Monkton Combe School Boat Club - MNK-SHAW
Op 2- 15
2 09:03
173 Stourport Boat Club - STP-PALMER
174 Evesham Rowing Club - EVE-HONOR
Op J14 1x 39
3 09:06
168 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-AITCHISON
169 Burton Leander Rowing Club - BUL-GENCHEV
Op J15 1x 23
4 09:09
204 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-WATTS-2
205 Derwent Rowing Club - DEW-SHAKESPEARE
W J14 1x 47
5 09:12
199 Evesham Rowing Club - EVE-PARKIN
200 Loughborough Boat Club - LBR-STOREY
W J15 1x 79
6 09:15
123 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-LENIHAN
124 Stourport Boat Club - STP-LIVESEY
W J15 2x 51
7 09:18
194 Derwent Rowing Club - DEW-GREEN-2
195 Evesham Rowing Club - EVE-BRADLEY
W J16 1x 53
8 09:21
118 Stourport Boat Club - STP-COURTNEY
119 Avon County Rowing Club - AVN-STRATTON
W J16 2x 77
9 09:24
107 Ironbridge Rowing Club - IRO-SARGENT
108 Furnivall Sculling Club - FSC-LIVERMORE
W MasB 2x 58
10 09:27 SF
151 Liverpool Victoria Rowing Club - LIV-FAIRBANKS
152 Derwent Rowing Club - DEW-ELLERSHAW
Op 1x
Band 3
64
11 09:30 SF
148 Warwick Boat Club - WAR-GARNER
149 Furnivall Sculling Club - FSC-USHER
Op 1x
Band 2
65
12 09:33 SF
145 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-ROWSE
146 Burton Leander Rowing Club - BUL-SMITH
Op 1x
Band 1
66
13 09:36 F
5 Nottingham Rowing Club - NRC-KNIGHT (F)
6 Bewdley Rowing Club - BEW-FLOYD (E)
Op MasE/F 8+
14 09:39 SF
141 Burton Leander Rowing Club - BUL-BROWN
142 Furnivall Sculling Club - FSC-WHITE
Op 2- 67
15 09:42 SF
138 Royal Chester Rowing Club - RCH-BARKER
140 Stourport Boat Club - STP-BRIGHTON
Op 2- 67
16 09:45 SF
68 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-CLARKSON
69 Worcester Rowing Club - WRR-TIMLIN-2
Op 2x
Band 1
68
17 09:48 SF
73 Bridgnorth Rowing Club - BRI-PILSBURY
74 Birmingham Rowing Club - BIR-THOMAS
Op 2x
Band 2
69
18 09:51 SF
71 Furnivall Sculling Club - FSC-BRYAN
72 Devil's Elbow Rowing Club - Hawkins
Op 2x
Band 2
69
19 09:54 SF
22 Warwick Boat Club - WAR-EARLAND
23 Birmingham Rowing Club - BIR-HOUGHTON-2
Op 4+
Band 2
73
20 09:57 SF
176 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-PERKINS-2
177 Burton Leander Rowing Club - BUL-COLMEY
Op J14 1x 96
21 10:00 SF
88 Worcester Rowing Club - WRR-GILES
89 Derwent Rowing Club - DEW-GREEN
Op J14 2x 82
22 10:03 SF
171 Evesham Rowing Club - EVE-MCCLENAHAN
172 Hereford Rowing Club - HER-BIRCH
Op J15 1x 83
23 10:06 SF
168 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-AITCHISON
170 Bewdley Rowing Club - BEW-LEVELL
Op J15 1x 83
24 10:09 SF
85 Warwick Boat Club - WAR-BLACK
86 Hereford Rowing Club - HER-WYNTER
Op J15 2x 84
25 10:12 SF
166 Burton Leander Rowing Club - BUL-RICHARDS
167 Worcester Rowing Club - WRR-TIMLIN
Op J16 1x 85
26 10:15 SF
164 Evesham Rowing Club - EVE-REPTON
165 Wycliffe Junior Rowing Club - WYJ-MULLIGAN-2
Op J16 1x 85
27 10:18 SF
25 Bewdley Rowing Club - BEW-PARKER (D)
26 Stourport Boat Club - STP-BIRD (D)
Op MasC/D 4+ 93
28 10:21 SF
34 Derwent Rowing Club - DEW-LEWIS (C)
35 Stourport Boat Club - STP-JETHWA (D)
Op MasC/D 4x- 94
29 10:24 SF
30 Royal Chester Rowing Club - RCH-(F)
31 Nottingham Rowing Club - NRC-KNIGHT (E)
Op MasE/F 4+ 102
30 10:27 SF
28 Avon County Rowing Club - AVN-CARTER (E)
29 Warwick Boat Club - WAR-HAYNES (E)
Op MasE/F 4+ 102
31 10:30 SF
132 Liverpool Victoria Rowing Club - LIV-Walters
133 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-BURKE
Mx 2x 100
32 10:33 SF
130 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-HARDMAN
131 Southampton Coalporters ARC - SOC-STARKEY
Mx 2x 100
33 10:36 SF
101 Furnivall Sculling Club - FSC-HERTZOG
102 Liverpool Victoria Rowing Club - LIV-BALL-2
W 2x
Band 3
112
34 10:39 SF
99 Avon County Rowing Club - AVN-GREER
100 Furnivall Sculling Club - FSC-AMOS
W 2x
Band 3
112
35 10:42 SF
54 Stourport Boat Club - STP-CONWAY (E)
55 Royal Chester Rowing Club - RCH-ADAM (E)
W MasE/F 4+ 63
36 10:45 SF
97 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-LOWE
98 Furnivall Sculling Club - FSC-THORP-2
W 2x
Band 2
113
37 10:48 SF
95 Stourport Boat Club - STP-DIMAMBRO
96 Upton Rowing Club - UPT-THOMPSON-2
W 2x
Band 2
113
38 10:51 SF
43 Ironbridge Rowing Club - IRO-ATTREE
44 Avon County Rowing Club - AVN-REES
W 4+
Band 2
114
39 10:54 SF
173 Stourport Boat Club - STP-PALMER
175 Derwent Rowing Club - DEW-SMITH-BEARD
Op J14 1x 96
40 10:57 SF
37 Nottingham Rowing Club - NRC- (F)
38 Derwent Rowing Club - DEW-GRANT (F)
Op MasE/F 4x- 81
41 11:15 SF
39 Royal Chester Rowing Club - RCH- (F)
40 Loughborough Boat Club - LBR- (E)
Op MasE/F 4x- 81
42 11:18 SF
211 Derwent Rowing Club - DEW-MUSUNURU
212 Evesham Rowing Club - EVE-EMPSON-2
W J13 1x 120
43 11:21 SF
57 Liverpool Victoria Rowing Club - LIV-BALL
58 Stourport Boat Club - STP-JONES-2
W 4x- 118
44 11:24 SF
209 Stourport Boat Club - STP-WILKINSON
210 Evesham Rowing Club - EVE-SAUNDERS
W J13 1x 120
45 11:27 SF
207 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-BROWNE
208 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-DARNBROUGH
W J14 1x 122
46 11:30 SF
184 Avon County Rowing Club - AVN-CASSON
185 Birmingham Rowing Club - BIR-HACKETT
W 1x
Band 2
106
47 11:33 SF
205 Derwent Rowing Club - DEW-SHAKESPEARE
206 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-HOWELLS
W J14 1x 122
48 11:36 SF
48 Furnivall Sculling Club - FSC-ROBINSON
49 Stourport Boat Club - STP-CLARKE-2
Low CRI W 4+ 116
49 11:39 SF
46 Avon County Rowing Club - AVN-DUGGAN
47 Ironbridge Rowing Club - IRO-KOKUMO
Low CRI W 4+ 116
50 11:42 SF
126 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-ELSTONE-2
127 Stourport Boat Club - STP-JONES
W J15 2x 125
51 11:45 SF
123 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-LENIHAN
125 Liverpool Victoria Rowing Club - LIV-MCFARLANE
W J15 2x 125
52 11:48 SF
197 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-PICKLES
198 Evesham Rowing Club - EVE-AKERMAN
W J16 1x 126
53 11:51 SF
194 Derwent Rowing Club - DEW-GREEN-2
196 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-THOMPSON
W J16 1x 126
54 11:54 SF
116 Wycliffe Junior Rowing Club - WYJ-WEAVER-2
117 Evesham Rowing Club - EVE-LEDGER-2
W J18 2x 128
55 11:57 SF
114 Avon County Rowing Club - AVN-STRATTON-2
115 Loughborough Boat Club - LBR-FAIRBROTHER
W J18 2x 128
56 12:00 SF
110 Southampton Coalporters ARC - SOC/AVN-Feaver
111 Upton Rowing Club - UPT-THOMPSON-3
W MasB 2x 133
57 12:03 SF
10 Avon County Rowing Club - AVN-DUGGAN (D)
11 Ironbridge Rowing Club - IRO-ATTREE (C)
W MasC/D 8+ 135
58 12:06 SF
108 Furnivall Sculling Club - FSC-LIVERMORE
109 Burton Leander Rowing Club - BUL-CLARK
W MasB 2x 133
59 12:09 SF
7 Bewdley Rowing Club - BEW-BIRCH
8 Stourport Boat Club - STP-HOWSON
W 8+ 119
60 12:12 SF
13 Furnivall Sculling Club - FSC-ROWLAND
14 Avon County Rowing Club - AVN-REES-2
Mx 8+ 101
61 12:15 SF
191 Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT- (F)
192 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-PARISH (F)
W MasE/F 1x 136
62 12:18 F
91 Derwent Rowing Club - DEW-BROWNE-2
92 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-HAPPEL
Op J13 2x
63 12:21 F
55 Royal Chester Rowing Club - RCH-ADAM (E)
56 Bewdley Rowing Club - BEW- (F)
W MasE/F 4+
64 12:24 F
152 Derwent Rowing Club - DEW-ELLERSHAW
153 Devil's Elbow Rowing Club - Hickman-2
Op 1x
Band 3
65 12:27 F
148 Warwick Boat Club - WAR-GARNER
150 Southampton Coalporters ARC - SOC-O STARKEY
Op 1x
Band 2
66 12:30 F
145 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-ROWSE
147 Royal Chester Rowing Club - RCH-CARNEY
Op 1x
Band 1
67 12:33 F
138 Royal Chester Rowing Club - RCH-BARKER
142 Furnivall Sculling Club - FSC-WHITE
Op 2-
68 12:36 F
68 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-CLARKSON
70 Stourport Boat Club - STP - Holford
Op 2x
Band 1
69 12:39 F
72 Devil's Elbow Rowing Club - Hawkins
74 Birmingham Rowing Club - BIR-THOMAS
Op 2x
Band 2
70 12:42 SF
64 Burton Leander Rowing Club - BUL-MOORBY-3
65 Stourport Boat Club - STP-LITTLE
W J13 4x+ 121
71 12:45 SF
66 Stourport Boat Club - STP-ASTON
67 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-HILL
W J13 4x+ 121
72 12:48 F
20 Furnivall Sculling Club - FSC-COLLINS
21 Bewdley Rowing Club - BEW-HOCKING
Op 4+
Band 1
73 12:51 F
22 Warwick Boat Club - WAR-EARLAND
24 Bewdley Rowing Club - BEW-SOWERBUTTS-2
Op 4+
Band 2
74 12:54 F
18 Furnivall Sculling Club - FSC-THOMAS
19 Burton Leander Rowing Club - BUL-RICHARDS-2
Op 4-
75 12:57 F
32 Stourport Boat Club - STP-MCLAREN
33 Evesham Rowing Club - EVE-PARR
Op 4x-
76 13:30 SF
121 Derwent Rowing Club - DEW-ROWBOTTOM
122 Loughborough Boat Club - LBR-JOHNSON
W J16 2x 127
77 13:33 SF
119 Avon County Rowing Club - AVN-STRATTON
120 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-THOMPSON-2
W J16 2x 127
78 13:36 SF
202 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-ELSTONE
203 Stourport Boat Club - STP-TAYLOR-2
W J15 1x 124
79 13:39 SF
199 Evesham Rowing Club - EVE-PARKIN
201 Liverpool Victoria Rowing Club - LIV-MCFARLANE-2
W J15 1x 124
80 13:42 F
178 Evesham Rowing Club - EVE-WOODFIN
179 Worcester Rowing Club - WRR-SULLIVAN
Op J13 1x
81 13:45 F
38 Derwent Rowing Club - DEW-GRANT (F)
39 Royal Chester Rowing Club - RCH- (F)
Op MasE/F 4x-
82 13:48 F
89 Derwent Rowing Club - DEW-GREEN
90 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-PERKINS
Op J14 2x
83 13:51 F
170 Bewdley Rowing Club - BEW-LEVELL
172 Hereford Rowing Club - HER-BIRCH
Op J15 1x
84 13:54 F
86 Hereford Rowing Club - HER-WYNTER
87 Burton Leander Rowing Club - BUL-MOORBY
Op J15 2x
85 13:57 F
165 Wycliffe Junior Rowing Club - WYJ-MULLIGAN-2
166 Burton Leander Rowing Club - BUL-RICHARDS
Op J16 1x
86 14:00 F
83 Burton Leander Rowing Club - BUL-COLMEY-2
84 Stourport Boat Club - STP-GLOVER
Op J16 2x
87 14:03 F
180 Burton Leander Rowing Club - BUL-MOORBY-2
181 Derwent Rowing Club - DEW-BROWNE
Op J12 1x
88 14:06 F
162 Evesham Rowing Club - EVE-OLIVER
163 Liverpool Victoria Rowing Club - LIV-WALTERS-2
Op J17 1x
89 14:09 F
81 Hereford Rowing Club - HER-FRASER
82 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-PHILLIPS
Op J18 2x
90 14:12 F
16 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-DANIELS
17 Southampton Coalporters ARC - SOC/AVN mixed
Mx 4x-
91 14:15 F
160 Liverpool Victoria Rowing Club - LIV-GOULD
161 Stourport Boat Club - STP-LINK-2
Low CRI Op Masters 1x
92 14:18 F
75 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-BYRNES-2
76 Birmingham Rowing Club - BIR-THOMAS-2
Op MasC 2x
93 14:21 F
26 Stourport Boat Club - STP-BIRD (D)
27 Hereford Rowing Club - HER-WEAVER (C)
Op MasC/D 4+
94 14:24 F
34 Derwent Rowing Club - DEW-LEWIS (C)
36 Devil's Elbow Rowing Club - (D)
Op MasC/D 4x-
95 14:27 F
156 Stourport Boat Club - STP-GWILLIAM
157 Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT-PRICE
Op MasF 1x
96 14:30 F
175 Derwent Rowing Club - DEW-SMITH-BEARD
177 Burton Leander Rowing Club - BUL-COLMEY
Op J14 1x
97 14:33 F
143 Devil's Elbow Rowing Club - DEVILS-SEDGWICK
144 Stourport Boat Club - STP-CLARKE
W 2-
98 14:36 F
158 Liverpool Victoria Rowing Club - LIV-VICK
159 Upton Rowing Club - UPT-SCOTT
Op MasG 1x
99 14:39 F
79 Bewdley Rowing Club - BEW-WARNETT
80 Pengwern Boat Club - PGN-HAYTON
Op MasG 2x
100 14:42 F
131 Southampton Coalporters ARC - SOC-STARKEY
133 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-BURKE
Mx 2x
101 15:00 F
14 Avon County Rowing Club - AVN-REES-2
15 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-HEYWOOD
Mx 8+
102 15:03 F
29 Warwick Boat Club - WAR-HAYNES (E)
30 Royal Chester Rowing Club - RCH-(F)
Op MasE/F 4+
103 15:06 F
134 Hereford Rowing Club - HER-PHILLIPS
135 Loughborough Boat Club - LBR-NEWLYWEDS
Mx MasE 2x
104 15:09 F
136 Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT-HAMILTON KATES
137 Stourport Boat Club - STP-PEACE-2
Mx MasF 2x
105 15:12 F
3 Furnivall Sculling Club - FSC-USHER-2
4 Stourport Boat Club - STP-GLOVER-2
Low CRI Op 8+
106 15:15 F
184 Avon County Rowing Club - AVN-CASSON
186 Liverpool Victoria Rowing Club - LIV-WALTERS
W 1x
Band 2
107 15:18 F
62 Burton Leander Rowing Club - BUL- (B)
63 Devil's Elbow Rowing Club - DEVILS-(C)
W MasB/C 4x-
108 15:21 F
41 Bewdley Rowing Club - BEW-BAGLEY-2
42 Furnivall Sculling Club - FSC-THORP
W 4+
Band 1
109 15:24 F
154 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-BYRNES
155 Stourport Boat Club - STP-TAYLOR
Op MasE 1x
110 15:27 F
93 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-ELLISON
94 Wycliffe Junior Rowing Club - WYJ-ROWLES
W 2x
Band 1
111 15:30 F
103 Avon County Rowing Club - AVN-HAYES-2
104 Ironbridge Rowing Club - IRO-MUNRO
Low CRI W 2x
112 15:33 F
99 Avon County Rowing Club - AVN-GREER
102 Liverpool Victoria Rowing Club - LIV-BALL-2
W 2x
Band 3
113 15:36 F
96 Upton Rowing Club - UPT-THOMPSON-2
97 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-LOWE
W 2x
Band 2
114 15:39 F
44 Avon County Rowing Club - AVN-REES
45 Devil's Elbow Rowing Club - DEVILS-SEDGWICK-2
W 4+
Band 2
115 15:42 F
182 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-ARCHBOLD
183 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-WOOD-2
W 1x
Band 1
116 15:45 F
46 Avon County Rowing Club - AVN-DUGGAN
49 Stourport Boat Club - STP-CLARKE-2
Low CRI W 4+
117 15:48 F
77 Dart-Totnes Amateur Rowing Club - DAT-PRICE-2
78 Derwent Rowing Club - DEW-GRANT-2
Op MasF 2x
118 15:51 F
58 Stourport Boat Club - STP-JONES-2
59 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-LOWE-2
W 4x-
119 15:54 F
7 Bewdley Rowing Club - BEW-BIRCH
9 Avon County Rowing Club - AVN-PENMAN
W 8+
120 15:57 F
210 Evesham Rowing Club - EVE-SAUNDERS
211 Derwent Rowing Club - DEW-MUSUNURU
W J13 1x
121 16:00 F
64 Burton Leander Rowing Club - BUL-MOORBY-3
67 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-HILL
W J13 4x+
122 16:03 F
205 Derwent Rowing Club - DEW-SHAKESPEARE
208 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-DARNBROUGH
W J14 1x
123 16:06 F
187 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-ELLISON-2
188 Furnivall Sculling Club - FSC-PESOLA
W MasB 1x
124 16:09 F
199 Evesham Rowing Club - EVE-PARKIN
202 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-ELSTONE
W J15 1x
125 16:12 F
123 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-LENIHAN
126 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-ELSTONE-2
W J15 2x
126 16:15 F
196 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-THOMPSON
197 Hollingworth Lake Rowing Club - HOL-PICKLES
W J16 1x
127 16:18 F
119 Avon County Rowing Club - AVN-STRATTON
122 Loughborough Boat Club - LBR-JOHNSON
W J16 2x
128 16:21 F
114 Avon County Rowing Club - AVN-STRATTON-2
116 Wycliffe Junior Rowing Club - WYJ-WEAVER-2
W J18 2x
129 16:24 F
60 Evesham Rowing Club - EVE-LEDGER
61 Stourport Boat Club - STP-MURPHY
W J18 4x-
130 16:27 F
128 Stratford-upon-Avon Boat Club - SUA-WATTS
129 Hereford Rowing Club - HER-WARNER
W J14 2x
131 16:30 F
105 Avon County Rowing Club - AVN-HAYES
106 Burton Leander Rowing Club - BUL-SHORTHOSE
W MasA 2x
132 16:33 F
50 Stourport Boat Club - STP-WHITTICASE
51 Bewdley Rowing Club - BEW-JAMES
Low CRI W Masters 4x+
133 16:36 F
108 Furnivall Sculling Club - FSC-LIVERMORE
110 Southampton Coalporters ARC - SOC/AVN-Feaver
W MasB 2x
134 16:39 F
189 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-BURKE-2
190 Avon County Rowing Club - AVN-FEAVER
W MasC 1x
135 16:42 F
11 Ironbridge Rowing Club - IRO-ATTREE (C)
12 Worcester Rowing Club - WRR-(D)
W MasC/D 8+
136 16:45 F
192 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-PARISH (F)
193 Exeter Rowing Club Ltd - EXE-WOOD (E)
W MasE/F 1x
137 16:48 F
112 Bridgnorth Rowing Club - (E)
113 Upton Rowing Club - UPT- (F)
W MasE/F 2x
138 16:51 F
52 Furnivall Sculling Club - FSC-HARTLEY
53 Bewdley Rowing Club - BEW-BAGLEY
W MasB 4-
139 16:54 F
1 Furnivall Sculling Club - FSC-THOMAS-2
2 Bewdley Rowing Club - BEW-SOWERBUTTS
Op 8+